PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200684}

Pani Zemsta

Chin-jeol-han Geum-ja-ssi
7,5 16 299
ocen
7,5 10 1 16299
7,6 13
ocen krytyków
Pani Zemsta
powrót do forum filmu Pani Zemsta

,,Pani Zemsta", stanowi zarówno trzecią ,ostatnią już część trylogii zemsty, jak i koreańską odpowiedź na ,,Kill Billa" Quentina Tarantino.
Jednak nawet w ,,Kill Billu" nie było tyle okrucieństwa co w np.,,Oldboyu"(A to spory wyczyn, ponieważ w historii o Czarnej Mambie, krew wylewana jest hurtowo).Ciekawe czy ,,Pani Zemsta",również będzie emanowała strumieniami czerwonej substancji.

JoaquinQ_

Jak trylogia o zemście może być odpowiedzią na Kill Billa, skoro Sympathy dor Mr. Vengeance było nakręcone dwa lata przed Kill Billem, a Oldboy rok przed?
Poza tym, Park Chan-Wook to całkowicie inne kino i NIE MOŻNA porównywać Tarantino do Wooka. To, że reklamowano tak Oldboya nie znaczy, że tak jest!
O ile Tarantino kręci filmy będące zlepkiem wszystkich schematów, które najbardziej podobają się społeczeństwu w kinie (czyli robi z kiczu coś, co jest bardzo przyjemne), o tyle Wook tworzy coś nowego, nie bawi się w wyśmiewanie się ze schematów, tylko tworzy całkowicie autorskie kino.
Podziwiam obu panów, jednak jeśli już koniecznie ktoś musi mówić o odpowiedzi jednego tytułu na drugi, to Kill Bill był właśnie odpowiedzią, reakcją, jeśli już tak bardzo chcecie się upierać przy teorii powiązania tych dwóch serii.

Ded

Odpowiedzią na ,,Kill Billa", jest wyłącznie ,,Pani zemsta".Jest to film o podobnej strukturze do dzieła Quentina Tarantino.To dzięki Tarantino, film ,,Oldboy" wygrał na festiwalu w Cannes.Dlatego obaj panowie, zaczeli ze sobą ,,dialogować" w taki właśnie sposób.
****Pozdrawiam****

JoaquinQ_

Tego nie wiedziałem... Mea Culpa...
Ale w takim razie mam pytanie: W takim razie, kiedy powstał Oldboy jeszcze nie było planów nakręcenia całej trylogii o zemście?

Patrząc na samą Lady Vengeance, rzeczywiście, muszę przyznać rację. Wątek jest niezaprzeczalnie podobny. No i kobieta w roli głównej nemezis.

Ded

Od początku planowana była trylogia.Ale w planach nie było tego,że mścić będzie się kobieta.Wiemy jedynie,że obaj panowie czerpią inspiracje z siebie nawzajem.

JoaquinQ_

Oldboy NIE wygral na festiwalu w Cannes tylko dostal jakas mniej znaczaca nagrode publicznosci czy cos takiego a to roznica! A co do tego ze jest to koreanska odpowiedz na kill billa to dawno nie slyszalem takiej bzdury!!! Poza tym ze glownym bohaterem obu filmow jest kobieta i pojawia sie tu motyw zemsty - niewiele te filmy maja ze soba wspolnego! Rownie dobrze mozna powiezdiec ze "Dom latajacych sztyletow" to chinska odpowiedz na "Ogniem i Mieczem".

luser_

Miesięcznik ,,Film", jasno zadeklarował,że ,,Pani Zemsta" to premedytacyjna odpowiedź na ,,Kill Billa".A jeśli chodzi o nagrodę, to otrzymał ją dzięki Tarantino, ponieważ twórca ,,Pulp Fikction" przewodniczył Jury,a ,,Oldboy" bardzo mu się spodobał ponieważ subtelnie nawiązywał do jego twórczości.

JoaquinQ_

Może Tarantino twierdził, że nawiązywał do jego twórczości. Jak dla mnie mimo wszystko tych dwóch panów nawet jeśli się lubią i podobno czerpią od siebie pomysły, to dla mnie dwa całkowicie różne gatunki kina niepodobne do siebie.

ocenił(a) film na 9
JoaquinQ_

jeśli Lady Vengeance ma być już jakaś odpowiedzią na Kill Billa, choć to myślenie pod górke ,ale nie ważne. To ta odpowiedz brzmi w stylu, " nie jestem drugim Tarantino, robię zupełnie inne kino".

ocenił(a) film na 10
JoaquinQ_

Tarantino nie powiedział, że film Parka nawiązywał do jego produkcji. on powiedział, że film Parka jest bardziej tarantinowski niż jego własne a to duża różnica

ocenił(a) film na 8
JoaquinQ_

Jeżeli suegrujesz się tym co piszą w tym szmałtlawcu Filmie to srdecznie gratuluję inteligencji.;)

ocenił(a) film na 8
luser_

Old Boy dostał nagrodę specjalną Jury, drugą co do wazności po Złotej Palmie nagrodę w Cannes. Wiec nie byla to jakas tam nagroda publiczności.

JoaquinQ_

Nie mają oba filmy związku ze sobą większego, niż jakikolwiek film o zemście. Równie dobrze "Droga do zatracenia", czy "Człowiek w ogniu" mozna dopisać.

JoaquinQ_

Filma nie widziałem, bo nie mam napisów. Ale już sobie ściągnąłem obydwie części: "Pan Zemsta" i "Pani Zemsta" Mam prośbę odnośnie tych dwóch filmów, (Pana mam na 1cd, 717 512KB; natomiast Panią na 2cd 1cd-717 002, 2cd-716 964) Gdybyście chcieli mi przesłać w jakiej kolwiek tam macie wersjie to podaje mój mail: blade_89@o2.pl. PROSZĘĘĘĘ zróbcie coś, czekam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones