PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200684}

Pani Zemsta

Chin-jeol-han Geum-ja-ssi
7,5 16 265
ocen
7,5 10 1 16265
7,6 12
ocen krytyków
Pani Zemsta
powrót do forum filmu Pani Zemsta

8+/10

ocenił(a) film na 8

Koreański reżyser Chan-wook Park stał się ostatnimi czasy bardzo znany dzięki stworzeniu "trylogii zemsty", a głównie za nakręcenie świetnego "Oldboya" (8+/10). "Pani Zemsta" jest ostatnią częścią tej kultowej już sagi i muszę przyznać, że kończy ją w sposób fenomenalny. Mimo, że film ten nie epatuje przemocą tak jak jego poprzednik, to jednak jest on zdecydowanie cięższy, a ostatnie 40 minut i ostateczny akt zemsty każe siedzieć cicho w fotelu przez cały czas. Niezwykle podoba mi się, jak reżyser bawi się konwencją, raz tworząc sceny rodem z czarnych komedii, później kadry a'la "Piła", a ostatecznie kończąc na niezwykle smutnych i dramatycznych ujęciach. W ogóle muszę przyznać, że są tu jedne z najbardziej artystycznych zdjęć, jakie widziałem. Rewelacyjne jest bawienie się operatora z kolorami w pomieszczeniach. Muszę wspomnieć również o roli nieznanej raczej nikomu Yeong-ae Lee. Bardzo dobra aktorka, szkoda, że raczej dużo więcej o niej nie usłyszymy. Świetnie została dopasowana muzyka, tworzy ona niezwykły klimat. Dobra, więcej pisać mi się nie chce, bo senny jestem. Must see movie, aczkolwiek nie jest on dla każdego. 8+/10 + do ulubionych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones