PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200684}

Pani Zemsta

Chin-jeol-han Geum-ja-ssi
7,5 16 306
ocen
7,5 10 1 16306
7,6 13
ocen krytyków
Pani Zemsta
powrót do forum filmu Pani Zemsta

Co to ma być?!

użytkownik usunięty

Obejrzałam ten film z kilkoma osobami przez przypadek. Pewna osoba nam go poleciła mówiąc, że jest niesamowity i ostrzegając, że jest bardzo brutalny. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam i mam nadzieję, że już nie zobaczę. To była tylko strata czasu. W tym filmie po prostu nic się nie dzieje. Niedość, że ten film jest nudny jak flaki na oleju to jeszcze ten koleś przesadził z tą niby brutalnością, bo według mnie nie było tam nic brutalnego. Wniosek z tego tylko jeden, że albo ja jestem psychicznie chora, albo ludzie nie pojmują co to jest brutalność. Jeśli chodzi o moje odczucia to był to najgorszy film jaki widziałam, a widziałam ich wiele. I żeby nie było, że tylko mnie się nie podoba to te osoby, które oglądały ten film ze mną są tego samego zdania. Teraz pewnie wszysy na mnie naskoczą, że jestem głupia i nie rozumiem "głębi" tego filmu, ale są gusta i guściki. Tylko wkurzyło mnie to, że dałam się oszukać jaki to cudowny, trzymający w napięciu i krwawy film.

Osobiście uważam, że jeśli się ogląda filmy na poziomie 'Kobry' i 'Komando' (które między innymi można znaleźć w Twoich ulubionych), to nie powinno się krytykować kina z innej półki, którego się nie rozumie. To jest film artystyczny, a nie sieczka do obejrzenia przy misce popcornu.

użytkownik usunięty
eon_blue

Wiesz ja oglądam różne filmy, a nie tylko "Kobrę" i "Komando", ale jeśli tego nie zauważyłeś no to trudno. A "krwawą siczkę" jak Ty to nazywasz po prostu lubię. Nie krytykuję nikogo kto ogląda filmy typu "Pani zemsty", bo każdy ma inne gusta, ale mnie się osobiście ten film nie podobał i mam prawo do wyrażenia swojej opinii na jego temat. Tym bardziej, że nikomu przy tym nie ubliżam. W przeciwieństwie do Ciebie, bo w Twojej wypowiedzi dajesz mi do zrozumienia, że jestem pustą idiotką oglądającą "płytkie" filmy, która nie potrafi pojąć "arcydzieła". Z Twojej wypowiedzi wnioskuję także, że nie lubisz filmów typu "Kbry" czy "Komando" i masz pełne prawo do wypowiedzenia swojej opinii na ich temat, ale nie jedź przy tym po osobach, które takie filmy oglądają bo pokazujesz tylko swój brak kultury.

Wydaje mi się, że jesteś trochę przewrażliwiona, bo ja słowem nawet Cię nie obraziłem, a jedynie wypowiedziałem opinię o filmach, które są w Twoich ulubionych i to dość subtelnie. Czy napisałem, że są to filmy z niższej lub gorszej półki? Nie, napisałem, że z innej. Na tej samej zasadzie mogę powiedzieć, że w swoim pierwszym poście ubliżasz mi, bo 'Panią Zemstę' sprowadzasz do jakiegoś niezrozumiałego bełkotu dla ludzi, któzy lubią się doszukiwać 'głębi' w tym wątpliwym 'arcydziele'. Twoja ocena 'Pani Zemsty' opiera się tylko na tym, że na co dzień oglądasz coś innego. Jak więc masz we właściwy sposób odebrać coś, z czym nie miałaś większej styczności? I dlatego właśnie uważam, że nie powinnaś krytykować go w sposób, w jaki to zrobiłaś.

użytkownik usunięty
eon_blue

Wiesz nie ma sensu dlasze prowadzenie tej wymiany zdań. Mnie po prostu ten film nie przypadł do gustu i tyle, ale innym może się podobać i nie mam nic przeciw takim osobom.

ocenił(a) film na 8

Stwierdzenie, że był to najgorszy film jaki w życiu oglądałaś kompromituje Twoją osobę w 100% (co innego gdybyś napisała, że film Ci się nie podobał i był w Twoim odcuciu jednym ze słabszch jakie w ostatnim czasie oglądałaś). Niestety ale wynika z Twojej wypowiedzi, że np. filmy sensacyjne z Chuckiem Norrisem albo M jak Miłość są dla Ciebie lepsze od Pani zemsty. Zresztą gdy ujrzałem noty jakie wystwiasz tak znanym szmirom jak "Dom woskowych ciał" albo "Teksańska Masakra Piłą echaniczną" to już wiem z kim mam do czynienia.

Na koniec mała dygresja: Jak ktoś słucha disco polo to nie będę go obrażał, ale każdy kto choć trochę zna się na muzyce wie, że z kogoś takiego gówno nie znawca. Jeśli wię ktoś wystawia Pani Zemście 1 a Teksańskiej Masakrze 8 to z niego gówno nie znawca.

stasiuvino

Z tą tylko różnicą, że nie każdy musi chcieć uchodzić za znawcę. I z tym prostym faktem powinny w końcu oswoić się osoby, które zwykle jeżdżą po tych 'nieznających się'. Dziewczę obejrzało film, nie podobał się, ok. Nikt jej nie każe go doceniać. Fakt, ten jej komentarz wynika z z tego, że na co dzień gustuje w zupełnie innym kinie, ale ja uważam to jedynie za dobry pretekst do obalenia zasadności jej krzywdzącego "Panią Zemstę" komentarza, natomiast samej osoby na tej podstawie oceniać nie wypada.

ocenił(a) film na 8
eon_blue

Tak jak napisałem wcześniej. Nie twierdzę, że człowiek słuchający disco polo jest głupi itd. Ale każdy zdaje sobie sprawę, że człowiek taki nie zna się na muzyce. To samo można powiedzieć w przypadku filmów. Jeśli więc ktoś wystawia 1 "Pani Zemście" nie ma pojęcia o filmie. I nie najeżdżam na taką osobę, nie każe jej doceniać omawianej pozycji a jedynie stwierdzam, iż osoba ta jest "discopolowcem" w świecie filmu.
Pozdro.

ocenił(a) film na 10
stasiuvino

co tu dużo mówić i rozpisywać się że słońce dniem świeci. film przerósł odbiorcę i tyle. swoje zdanie nawet kononowicz w polityce ma i mu tego nie zabraniam. ale każdy mądrzejszy od małpy swoje wie ;)
ja w klimacie jestem, a dopiero za drugim razem go doceniłem. początkowo spodziewałem się oldboya w żeńskiej osobie. dno dnem ale żeby nie zauważyć reżyserki,zdjęć, muzyki (10/10)? discopolo discopolo - racja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones