PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200684}

Pani Zemsta

Chin-jeol-han Geum-ja-ssi
7,5 16 274
oceny
7,5 10 1 16274
7,6 12
ocen krytyków
Pani Zemsta
powrót do forum filmu Pani Zemsta

...dlaczego uważa ten film za cudowny?
Ja przebrnąłem ten film i stwierdziłem, że jest zwyczajnie nudny.
Fakt, że zdjęcia są ładne ale jak dla mnie to na tym się kończy.

Główna bohaterka cały czas bez emocji, jedna twarz do całego filmu... no dobra, raz się poryczała.
Albo dlaczego uparła się na broń z więziennych planów?
Zastanawiam się czy ten film ma jakiś głębszy przekaz, jakiś motyw nie widoczny gołym okiem, bo jeżeli tak to nie widziałem żadnego.
Może ktoś coś napisać?

Designer87

Hmm, to jeden z moich ulubinych filmów, ale często tak jest, że łatwiej jest nam wyjaśnić nienawiść niz uwielbienie, wobec tego pytanie fanów o racjonalny powód sympatii czesto mija sie z celem. Co d głównej bohaterki się nie zgodzę- jej mimika nie jest przesadzona, czy teatralna, lecz bardzo ograniczona, a ja biorę to jako wielki plus. Nie można jednak powiedzieć aby jej brak ekspresji był spowodowany małymi umiejetnościami aktorskimi. Myślę że chodzi tu o ukazanie tragizmu kobiety- istoty przecież bardzo uczuciowej, która jednak tak mocno dąży do zemsty, iż tłamiśi w sobie wszelkie emocje. Zdjęcia o których wspomniałeś są wspaniałe, ale to nic niezwykłego w filmach koreańskich. Dlaczego "uparła się" na broń z planów. Z tego co pamiętam plany dała jej kobieta, która również podsunęła pomysł z zemstą. Być może więc był to dla niej więcej niż pistolet, może chciała tą bronią przypominać sobie wciąż o celu do którego dąży. Czy film ma przekaz? Dla każdego inny, dla jednych jest tylko ładnym obrazkiem, dla innych dziełem niemalże filozoficznym. Jak każdą sztuke ten film można rozumieć, czuć czy poznać na wiele skrajnie różnych sposobów. Nikomu nikt nie każe sie zachwycać "Panią Zemstą". Dla mnie ten film to przede wszystkim niesamowicie stworzona fabuła. Bardzo wiarygodne postacii, których działania rozumiem i mogę się z nimi utorzsamić. Wspaniałe aktorstwo, świetny obraz i niezapomniana muzyka. Gdy pierwszy raz oglądałam ten film nie mogłam oderwać szeroko otworzonych oczu od ekranu, a dzis gdy do niego wracam, robi na mnie wrażenie i ciagle odkrywam coś nowego. Czasem dobrze jest poczytać recenazje, opinie czy wyjaśnienia niektórych wątków i ponownie wrócić do filmu. Warto też sięgnąć po inne filmy koreańskie, aby łatwiej zroumieć tamtejszą sztukę filmową. Być może "Oldboy" czy "Pan Zemsta" bradziej przypanie ci do gustu. "Pani Zemsta" myślę bardziej podoba się kobietom, łatwiej jest im utorzsamić się z bohaterką.

ocenił(a) film na 3
Krolik413

No właśnie jakoś wczoraj zczaiłem, że Oldboy'a oglądałem pare miesięcy wcześniej i nawet go oceniłem.
Porównując te dwa filmy muszę stwierdzić, ze Pani Zemsta rzeczywiście jest dla kobiet. Żeby się nią zachwycić trzeba zżyć się z postacią, co dla panów raczej będzie trudne.
W Oldboy'u było pełno prostej akcji, nad którą nie trzeba było się zastanawiać by móc się nią cieszyć. Proste sceny nie skłaniające co chwile do refleksji.

Dzięki za wyczerpanie tematu w wyczerpujący sposób.

Krolik413

Trochę to dziwne po takim czasie, ale przeczytałam swoją wypowiedź jeszcze raz i dopiero teraz zauważyłam, iż dwukrotnie napisałam "utożsamić" przez "rz". Okropnie rażący błąd.

ocenił(a) film na 3
Krolik413

Dzięki temu wypowiedź była dłuższa :)

Krolik413

Zapomniałeś dodać, że to film dla ludzi inteligentnych. Nie wszystko zostaje podane na tacy - trzeba jeszcze pomyśleć. Poza tym świetnie czytało się twoją wypowiedź! Tak trafnie o nim opowiedziałeś, że pewnie nikt nie zauważył Twojej pomyłki z "rz", chociaż w pełni rozumiem Twoją potrzebę zrehabilitowania się!

rybainna

Nie przepadam za argumentem "dla inteligentnych", wydaje mi się być trochę pretensjonalny i zdecydowanie nadużywany na tym portalu, choć zgadzam się, że nad filmami trzeba myśleć (z drugiej strony czasem te łatwe ogląda się równie dobrze - w końcu kino to rozrywka!). Dziękuję, za docenienie mojej wypowiedzi, coraz rzadziej mi się to niestety zdarza, ciężko obecnie z kimś tu podyskutować 'na poziomie'. I powinnam chyba zmienić awatar, cały czas ktoś na tym portalu myśli, że jestem facetem.

Krolik413

Dobre! Wydaje mi się jednak, że "króliczek" by Ci nie pasował :) Proponuje " Królica" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones