PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200684}

Pani Zemsta

Chin-jeol-han Geum-ja-ssi
7,5 16 306
ocen
7,5 10 1 16306
7,6 13
ocen krytyków
Pani Zemsta
powrót do forum filmu Pani Zemsta

Na początku chce powiedzieć że jeśli ktoś ma zamair drwić lub sie wyśmiewac z katolików to jako autor prosze by sie nie wypowiadał a najlepiej spadał

A więc tak może nieco mało filmowo ale jedną rzeczą która mnie intrygowała w filmie było dosyć częste odnoszenie sie do chrześcijaństwa więc patrze i co wiedze ? Aż 30 % Korańczyków to chrześcijanie a zaledwie 23 % to buddyści więc tak sie zastanawiam skąd w kraju azjatyckim taki duży procent ?

A teraz może bardziej filmowo ;)
Ogólnie film baardzo pozytywnie ale jak w tego typu azjatyckich produkcjach wszystki mi sie myli a to ze względu na to że azjaci są często bardzo do siebie podobni i postacie sie zlewają przynajmniej mi.

ninja_4

Dla azjatów nieazjaci też są do siebie podobni ... Jaaa, nie kompromituj się takimi sentencjami ... Mam nadzieję, że nie zadrwiłem ani nie wyśmiałem żadnego katolika ...

zabrak___

Cy ty fanzolisz? Nawet Ireneusz Krosny opowiadał, że azjatyccy mimowie zazdroszczą białym różnorodności twarzy i rozbudowanej mimiki. Jakoś nikt nie ma problemów z odróżnieniem postaci w filmie z murzynami.

dezertx

Nic nie fanzoli, tylko ma rację. Mam przyjaciół azjatów. Jak powiedziałam im, że na początku wielu osób z azji nie odróżniałam to się zdzwili i powiedzieli, że mieli ten sam problem tyle, że z białymi.

ocenił(a) film na 10
ninja_4

Uwielbiam koreańskie filmy, jest kilka naprawdę niesamowitych perełek pokroju "Oldboya" , ale tez strasznei mi przeszkadzają te ich twarze, często idzie ich mylić, a w jakimśwojennym filmie to już w ogóle;/

ocenił(a) film na 10
ninja_4

Uwielbiam koreańskie filmy, jest kilka naprawdę niesamowitych perełek pokroju "Oldboya" , ale tez strasznei mi przeszkadzają te ich twarze, często idzie ich mylić, a w jakimśwojennym filmie to już w ogóle;/

ninja_4

Jak to skąd tylu chrześcijan , tak samo z tego powodu co w afryce i amerykach.

ninja_4

Może za nim podejmie się watek o którym niewiele się wie, wypadałoby pierw zapoznać się czym dla Azjatów jest chrześcijaństwo i czym buddyzm. Uwielbiają na przykład: chrześcijański rytuał ślubu, za to pogrzeb jest najczęściej buddyjski, trochę ruszyć główką i się wyjaśni czemu. Zresztą wybierają sobie to co im opowiada, mają dużo bardziej elastyczne podejście do duchowości niż większość z nas.

falcoria

pff nonsens, W korei południowej chrześcijaństwo jest od Amerykanów którzy są tam do dzisiaj, tak jak komunizm w korei północnej.

Jak by to nie było dość logiczne... I chrześcijanie w Azji nie mają pogrzebów Buddyjskich o_0

Albo to , albo to.

ocenił(a) film na 9
ninja_4

Świetny film, są dłużyzny ale te można wybaczyć (historia zbyt poważna). Aktorstwo, scenografia i scenariusz jak to na koreański film i twór Chan-wok Parka WYŚMIENITE! A co do rozróżniania;) Nie mam z tym kłopotów;P

ninja_4

Bo byli nawracani od 300 lat wysyłano do nich masę świętych Tomaszów i innych, może wydaje ci się to śmieszne ale jest prawdziwe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones