PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200684}

Pani Zemsta

Chin-jeol-han Geum-ja-ssi
7,5 16 298
ocen
7,5 10 1 16298
7,6 13
ocen krytyków
Pani Zemsta
powrót do forum filmu Pani Zemsta

właśnie dzisiejszego wieczoru byłem na premierze "Pani Zemsty".
jak wrażenia?
jestem bardzo ciekaw opinii osób, które miały już okazje widzieć ten film.
z mojej strony: myślę, że warto ten film zobaczyć.
zapraszam do dyskusji!

callmeadog

No ale jeśli zaczynasz dyskusję na jakiś temat to zgodnie z logiką sam byś ją zaczął. Bo kwestia typu 'myślę, że warto' takowej dyskusji nie rozpoczyna.

ocenił(a) film na 10
callmeadog

To ja konkrety:) Mi film sie podobal ze wzgledu na fabule i muzyke.

I dobrze, ze nie bylo takich cudow na kiju jak w Oldboyu - efekciarstwo zostawmy Amerykanom. Dobrze tez, ze nieco sie rezyser pohamowal - bo w Oldboyu niektore sceny wywolywaly u mnie wrecz niesmak. A tutaj pokazano tyle, ile trzeba. I kilka okazji do smiechu bylo :)

ocenił(a) film na 8
_domino

Oldboy jest ow iele lepszy niż Pani zemsta. Jest wstrząsający, bardziej pukładany, przemyślany filozoficznie. Pani zemsta ma za dużo chaosu w sobie.

fidelio

Ja sądzę odwrotnie, chyba, że patrzymy na film wizualnie - To tak. "Pani zemsta" poprzez wprowadzenie historii kobiet współtowarzyszek z więżienia jest bardziej chaotyczna.

ocenił(a) film na 10
callmeadog

Przykro mi ale musze cie rozczarować premiera była wcześnij - Polska premiera Łódź Camerimage 2005 ;) ale ja również uważam że film był genialny, użekła mnie i muzyka i zauważone już w opiniach kolory. Scena dyskusji jak dokonać zemsty z rodzicami jest fascynująco "konkretna". Ale musze przyznać że mnie Oldboy też bardzo zachwycił i ja nie zauważyłam w nim efekciarstwa.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
callmeadog

ciekawi mnie jak odbieracie samą końcówkę. ciasto będące odpowiednikiem tofu z początku filmu miało na celu oczyścić człowieka z grzechów. czy zatopienie twarzy w owym placku można odebrać jako bezsilność czy świadomość swoich czynów, których nie odkupi niewielki kęs a pożarcie całości. jak na moje oko jest to odkupienie, chęć zmiany uwarunkowana odzyskaniem normalnego życia


tylko dlaczego w końcowym monologu córka się z nią żegna?

ocenił(a) film na 8
Greahtor

Mi też się wydaje, że to próba oczyszczenia to tofu. A dlaczego się żegna? Może to symboliczny brak powrotu do niewinności, znak, ze córka i matka na zawsze pozostaną rozdzielone.

ocenił(a) film na 10
fidelio

przemyślałem i odbieram to następująco - zaczyna łapczywie jeść owe ciasto, bo chce się oczyścić z grzechów. czy jej samej się to udaje nie wiemy; wiemy za to co innego - córka jej przebacza. przytulenie się do matki sprawia, że ta przestaje "jeść" owe ciasto a co za tym idzie uświadamia sobie, że chociaż ta część, którą kocha córka została oczyszczona.

"żegnaj" odebrać można jako pożegnanie pani zemsty a powitanie matki.

reasumując - nie zapomni przeszłości ale dzięki córce jest w stanie się z nią pogodzić i wstąpić w nowe życie

fidelio

Filma nie widziałem, bo nie mam napisów. Ale już sobie ściągnąłem obydwie części: "Pan Zemsta" i "Pani Zemsta" Mam prośbę odnośnie tych dwóch filmów, (Pana mam na 1cd, 717 512KB; natomiast Panią na 2cd 1cd-717 002, 2cd-716 964) Gdybyście chcieli mi przesłać w jakiej kolwiek tam macie wersjie to podaje mój mail: blade_89@o2.pl. PROSZĘĘĘĘ Pomóżcię, będę czekał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones