PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674704}

Paradoks Cloverfield

The Cloverfield Paradox
5,3 32 435
ocen
5,3 10 1 32435
3,7 11
ocen krytyków
Paradoks Cloverfield
powrót do forum filmu Paradoks Cloverfield

Chodzi mi o te wszystkie sytuacje gdzie dwie rzeczywistości kolidowały ze sobą tworząc te wszystkie dziwne zjawiska. Przeniesienie w przestrzeni tej kobiety jeszcze ma sens, ale ten gostek bez ręki?

Liczyłem że poznamy przyczynę tego a wychodzi na to że scenarzysta pomyślał że tak będzie fajnie i tyle.

ocenił(a) film na 4
MichallC

Poza tym jestem glad że Netflix wykupił ten film, z taką realizacją to wstyd do kina.

ocenił(a) film na 4
MichallC

Czyli co lipa film ? Nic nie wnosi do serii ??

ocenił(a) film na 4
mordarg

Wnosi więcej pytań :>

ocenił(a) film na 6
MichallC

Jak dla mnie to jest tylko jedno pytanie czy w Project monster była jakaś mowa o wysłaniu na orbitę jakiegoś nowego źródła energii? Przecież tam nie mieli żadnych problemów z energią i zagrożeniem wojny o zasoby

ocenił(a) film na 6
GTA5pl

Ma wrażenie że nigdy nie zobaczymy wojny z obcymi a ta seria zajmnie się tylko pokazaniem jak ludzie radzą sobie podczas najazdu kosmitów i walki z nimi

ocenił(a) film na 4
GTA5pl

Przypuszczam że Ziemia w Projekt Monster jest w tym wymiarze do którego trafili w tej części. W tym wymiarze Shepard spadł na ocean co było widać na końcu Projekt Monster. Prawda nie mówili nic o żadnych problemach z energią ale to nie znaczy że takie nie występowały, tylko nie zostało nam to powiedziane.

A jeśli chodzi o wojnę z obcymi z perspektywy cywilów to jestem jak najbardziej za.

ocenił(a) film na 5
MichallC

Nie oglądaliście uważnie filmu. "Naukowiec" w telewizji na samym początku filmu mówi wyraźnie - demony, potwory i bla bla bla. Nie tylko w naszym wymiarze ale we wszystkich, w przeszłości, w przyszłości, wszędzie.
Potworek z końca Paradoxu jest odrobinę większy od tego z Cloverfield (nie nazywajcie tego filmu Projekt Monster, proszę, co za durna nazwa). Po za tym po rozmowie Michaela i gościa w telefonie wyraźnie wynika że wrócili do swojego wymiaru, gdzie też pojawiły się monstra.
Wszystkie filmy dzieją się w tym samym multiversum, w którym dzieją się dziwne rzeczy na skutek awarii reaktora. Nie do końca wiem jak potwory z części 1 i 3 mają się do zaawansowanych technologicznie obcych z 2, ale no cóż... Ta część, Paradox, jest wyraźnie nie przemyślana.

ocenił(a) film na 7
MichallC

Ale to by nie miało sensu. Jeśli 3 zaczyna się zaraz przed 1 (końcówka z satelitą w 1) to na ziemi istniał już poważny kryzys energetyczny, a przecież w 1 nie było czegoś takiego widać. Plus Clover nie był tak duży.

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

3 zaczyna się przed 1 potem akcja skacze o dwa lata i w tym czasie mają miejsce wydarzenia z 1
Dlatego Clover jest większy a do tego kręci się w Delaware ( stan na południe od Nowego Jorku)

ocenił(a) film na 7
Ultimate_gamer99

Skąd wiesz że był timeskip o 2 lata?

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

Ten Rusek coś tam mówił że już dwa lata pilnuje poziomu tlenu H2O itp.
Ogólnie z dialogów jakoś to wynikało

ocenił(a) film na 7
Ultimate_gamer99

Na tej stacji byli dwa lata i od 2 lat próbowali uruchomić reaktor

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

No tak
I w ciągu tych dwóch lat nastąpił incydent z Cloverem

ocenił(a) film na 7
Ultimate_gamer99

Więc w 1 powinien być kryzys energetyczny. A go nie było. Poza tym kapsuła która wpadła do wody w 1,a konkretnie w nagraniu vide,o to było PRZED imprezą i PRZED atakiem z 1. Więc czemu Clover jest taki duży? Poza tym ma inne kły z przodu. Chyba że były 2 potwory. Samiec i samica.

Daroo_3

Po pierwsze, akcja Cloverfield miała miejsce w 2008, Cloverfield Paradox w 2028. A po drugie, kapsuła wpadająca do wody to jakiś satelita - nie pamiętam szczegółów, poszukajcie sobie jeśli chcecie. Wniosek stąd taki, że może mamy do czynienia z przenoszeniem gigantycznych potworów również w czasie. A może i w czasie, i w przestrzeni, i między wszechświatami.

ocenił(a) film na 7
Onvog

Skąd info ze CP jest w 2028?

ocenił(a) film na 6
Daroo_3

Też nie wiem skąd to info ale mam obawy ze po 2 bardzo dobrych filmach teraz będzie już coraz słabiej bo 4 filmem z serii ma być podobno film rozgrywający się podczas wojny światowej i jak to się ma trzymać kupy to ja nie wiem

ocenił(a) film na 4
GTA5pl

Ma to sens zważywszy że ten doktorek mówił że reaktor może wpłynąć na przeszłość i przyszłość

ocenił(a) film na 4
GTA5pl

W filmie Mark Stambler (ten koleś rozmawiający z kobietą w wiadomościach) mówi, że działania tego akceleratora cząstek czy jakoś tak, spowoduje m. in. pojawienie się potworów z morza (pierwsza część), kosmitów (druga część), demonów. To najprawdopodobniej demony będą tym eksperymentem nazistów w Overlordzie, jak sam opis fabuły mówi.

ocenił(a) film na 4
Daroo_3

Wiadomo to z ARG filmu. Nawet sekretna strona internetowa tak mówi. 04182028.com

ocenił(a) film na 4
Daroo_3

Gdyby tak było, to by w zakończeniu jedynki byłoby słychać ryk potwora lub przynajmniej widać jego cień. Takiego giganta na pewno byś nie mógł nie usłyszeć. Poza tym pogoda jest inna niż w zakończeniu trójki.

ocenił(a) film na 7
Axel_Foley17

3 kończy się w Delaware a nie w Nowym Yorku

ocenił(a) film na 4
Daroo_3

No właśnie. To dowodzi, że zakończenie z 3 nie rozgrywa się w tym samym czasie co zakończenie z 1.

ocenił(a) film na 7
Axel_Foley17

więc co się stało z potworem z 1nki? W takim razie imo to jest 3cia ziemia

Daroo_3

Jeżeli założyć, że Paradoks dzieje się przed Projekt Monster to w 1 nie mogli mówić o kryzysie energetycznym gdyż już go nie było. Przecież na końcu Paradoksu ten akcelerator został uruchomiony i działał poprawnie.

Saygonky

A co do samych miejsc akcji- Delaware i New York dzielą trzy godziny drogi. Możliwe, że gdyby coś wpadało do oceanu byłoby to widoczne w obu tych miastach.

ocenił(a) film na 7
Saygonky

Nie ma takiej opcji. Widnokrąg człowieka to 5 km

Daroo_3

Pamiętajmy, że mówimy o filmie. Paradoks przedstawił przenikanie się dwóch równoległych rzeczywistości gdzie odjęte członki są wstanie się poruszać, przekazywać wiadomości i nie pozostawiać ran po odcięciu. Nie trzymajmy się sztywno znanych praw fizyki. Poza tym czytałam, że na wysokości np 300 metrów zasięg widzenia rośnie do 60 km. Z tego co kojarzę film gdzie widzimy obiekt wpadający do wody nie był kręcony z poziomu plaży a z pewnej wysokości.

ocenił(a) film na 7
Saygonky

Sprawdziłem, daty się nie zgadzają wiec nie może być to ten sam obiekt z kosmosu. Kiedy Ava wraca na ziemie to potwory już tu są.
April 27th: Rob Hawkins and Beth McIntyre are on date on Coney Island. An unknown object falls from the sky into the ocean.
May 22th: Tu zaczyna się akcja filmu Cloverfield i pojawia się Clover

ocenił(a) film na 7
Saygonky

Ludzie byli na granicy wojny, znalezienie rozwiązania problemu że sprawiło by, że po tygodniu ludzie by imprezowali i żyli jakby nigdy kryzysu nie było.

Daroo_3

Jedni by imprezowali inni nie, skąd nam to wiedzieć. Osobiście nie jestem za zapętleniem fabularnym w przypadku tych filmów, ale powyższe fakty pasowałyby zwolennikom tej teorii bo jej nie wykluczają- pasują i miejsca akcji i brak kryzysu z pierwszej produkcji. Każdy sobie to zinterpretuje na swój sposób. Jakieś nieścisłości i wątpliwości zawsze pozostaną. Może kolejne obrazy je rozwieją.

ocenił(a) film na 7
Saygonky

Ale to po prostu jest głupie. To tak jakby do Afryki wysłać tony jedzenia i spodziewać się ze po miesiącu będą już tam restauracje i zero widocznych oznak dawnego problemu z głodem. Imo to jest 3 ziemia. 1 film 1 ziemia 2 druga ziemia 3 trzecia ziemia. Wiemy ze paradoks może oddziaływać tez na inne wymiary wiec na 1 wywołał potwora, na 2 inwazje kosmitów a na 3 więcej potworów (?)

Daroo_3

O widzę, że ktoś już się zapoznał z artykułem na Independent.

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

Skoro dziś w jasny sposób wysunięta została teoria o innym wymiarze dla każdego z filmów to podejrzewam, że teoria pochodzi z przeczytanych materiałów a nie została wysunięta samodzielnie. W przeciwnym razie już wczoraj padłaby z Twojej strony na forum, a nie odnajduje takowej. Godzinkę przed Twoim wpisem pojawił się w sieci m.in. artykuł: The Cloverfield Paradox: All the Easter Eggs, cameos and references to other Cloverfield films.

ocenił(a) film na 7
Saygonky

Yyy nie, nie czytałem tego. Jedyne co czytałem to na wiki timeline. Na teorie wpadłem sam gdy czytałem wypowiedzi innych ludzi w tym Twoich. Nijak nikomu nie udało się wyjaśnić brak kryzysu energetycznego i wielkość (oraz trochę inny wygląd) Clovera. Teoria o 3 ziemi jest tak naprawdę najbanalniejsza i nie podoba mi się, ale nie udało mi się (ani nikomu innemu) wyjaśnić tych 2 rzeczy które mi nie dają spokoju.

Daroo_3

Fakt, że to najprostsze rozwiązanie i mam nadzieję, że okaże się błędne. Nie popieram teorii z przedstawieniem w PC wydarzeń poprzedzających pierwszą część ale ta z innym wymiarem dla każdego z filmów jest zwyczajnie rozczarowująca i w tej sytuacji niczym nas już to uniwersum nie zaskoczy.

ocenił(a) film na 7
Saygonky

Zaskoczeniem by było gdyby ogłosili, że Life to prequel 1. W sumie to smutne, że film innego studia jest bardziej logiczny i bardziej pasuje do uniwersum niż PC...

ocenił(a) film na 6
Daroo_3

Dokładnie chociaż PC lepiej mi się oglądało niż nudne Live ale wracając to motywu ze stworami i wymiarami to jeszcze bym to zaakceptowal gdyby to wszystko było jakoś owiane tajemnicą a tu na początku jakiś doktorek wszystko przewidział jakby potwory kosmici itp. byli czymś normalnym i wszyscy się tego spodziewali

ocenił(a) film na 4
GTA5pl

Life był wg mnie bardzo udanym horrorem. Paradox to niestety jakiś nieudany potworek.

ocenił(a) film na 6
Saygonky

Możliwe że tak jak doktorek powiedział z powodu zawirowań czasoprzestrzeni jest szansa że Ziemia z pierwszego filmu to ta sama co nasza tylko wcześniej. W tym 2008 roku. I obiektu który spada z nieba może.być stacją z Ziemi2. Ale to tylkooje domysły

ocenił(a) film na 7
GTA5pl

Nie, w 1 nie było żadnych problemów z energią. Dlatego to się trochę nie trzyma kupy.

ocenił(a) film na 9
Daroo_3

Ludzie wszystko trzyma.się kupy, tylko wasze mózgi są zbyt łopatologicznie żeby ogarnąć potęgę cloverfielda. Obcy, ten potwór się znalazł na ziemi po wydarzeniach z filmu "Life" a cała reszta to zaczyna sie od zderzacza hadronow i od tego co widzimy w cloverfield paradox.
Przepiękny film cudo

Iamarcane

Ale film Life to inna bajka :P

ocenił(a) film na 7
Iamarcane

Life Nie należy do tego uniwersum...

ocenił(a) film na 8
Iamarcane

"...wasze mózgi są zbyt łopatologicznie żeby ogarnąć potęgę cloverfielda." - rozwaliło mnie to xD

Daroo_3

Też chciałem, żeby te filmy były sekwencyjne połączone, ale niestety wychodzi na to, że istnieje kilka alternatywnych wymiarów. Ten z jedynki i ten z trzeciej części (końcówka) to dwa różne wymiary, mimo tego, że w obu obcy sieją spustoszenie na Ziemii.

ocenił(a) film na 7
Sugetzu

Też tak uważam. No i szkoda, że zrobili pare wymiarów, bo imo to pójście na łatwizne.

ocenił(a) film na 4
mordarg

Aż taka lipa toto nie jest, parę rzeczy się udało i jak się ma Netflix to można zobaczyć

ocenił(a) film na 4
MichallC

no mam i wlasnie sie zastnawiam nad odpaleniem ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones