PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547977}
5,7 62 553
oceny
5,7 10 1 62553
5,4 11
ocen krytyków
Paranormal Activity 2
powrót do forum filmu Paranormal Activity 2

Nie wiem jak można było spieprzyć tak dobrą pierwszą część. Filmowi dałem 3/10 i to maks. Sam trailer filmu był straszniejszy od całości.
minusy:
-brak akcji.
-ujęcia z kamery ochrony były pozbawione klimatu.
-brak straszenia atmosferą tylko za pomocą tzw.screamerów (scena w kuchni która chyba miała służyć jako budzik).
-brak logicznego myślenia u aktorów np.podczas jak pies został połamany nikt nie sprawdził na kamerze jak to się stało,odniosłem wrażenie że kamery ochrony zostały zamontowane od tak sobie,jedynie córka czasem coś w nich zobaczy. Inne przykłady to "cipka hunt", (naprawdę trudno się było domyślić że Hunt może być od wyrazu Hunter -.-),w sprawie egzorcyzmów nie zwrócili się do specjalisty (egzorcysta/demonolog)tylko do pokojówki :|
-brak logiki w filmie np.pozbycie się demona za pomocą krzyża i oliwy z oliwek.
-brak powodu dla którego wszędzie chodzą z kamerą.
-chaotyczne powiązanie z częścią 1 (o ile pamiętam Kate została zgarnięta przez policje lub zabita-były dwie wersje zakończenia,a tu sobie dziarsko wchodzi do domu Kristi)
plusy:
-końcowa scena z Kristi jak spada ze schodów.

To moja subiektywna opinia. Chciałbym też dodać że pragnę podziękować osobą które musiały nawijać przez cały sens (nie wiem kto wpuścił dwie bananowe laski z 1 gim na ten film) dzięki czemu skutecznie rozpraszały pół sali... (Warszawa,Promenada,Cinema City 22.10.10 seans od 18:30).

Slyn

hahaha widzę że nie tylko ja dzisiaj byłem poszkodowany przez bananów, jeżeli chodzi o spokojne obejrzenie filmu. :D jakaś plaga ?! xD

ocenił(a) film na 3
dominik0y

Niestety,nie wiem po co tacy ludzie chodzą do kina skoro film ich nie interesuje :| Jak tak chcą gadać to mogliby sobie pójść na jakąś ławkę lub do pubu :D

ocenił(a) film na 10
Slyn

Ja tez dałam tylko 3/10 ta część to nieporozumienie :)

ocenił(a) film na 3
Madziababe

Zgadzam się w 100% :)

ocenił(a) film na 8
Slyn

(SPOJLERY!)
Pierwsze trzy podpunkty to są twoje subiektywne odczucia, ja odebrałem je zupełnie inaczej.
Brak logicznego myślenia - ok, z tym jestem w stanie się zgodzić, tak jak z poprawianiem garków po ciemku przez Kristi, też irytowało mnie to rzadkie sprawdzanie monitoringu, ale tłumaczę to sobie tym, że ojczulek nie chciał uwierzyć w to co się dzieje i mimo że wiedział, że na taśmach jest coś dziwnego, to wolał udawać, że problemu nie ma. Pokojówkę wezwał, bo sytuacja wymagała szybkiego działania, a ją tylko miał pod ręką. Kiedy przerzuciła opętanie na siostrę Kristi, nie odczuł potrzeby zatrudniania specjalisty.
Brak logiki w pozbyciu się demona za pomocą krzyża? To chyba raczej jest nieodłączny element filmowych egzorcyzmów. A że z oliwą z oliwek to co szkodzi? Naprawdę, jak dla mnie to czepianie się na siłę.
Powód częstego kręcenia - chociażby nowy zakup, a jak wiadomo nowe rzeczy się używa często, albo nagrywanie dzieciństwa Huntera. Nic w tym dziwnego jak dla mnie.
CHAOTYCZNE POWIĄZANIE!? Tym mnie kolego rozwaliłeś. W alternatywnym zakończeniu, które później stało się bodajże oficjalnym, Kate zabija męża i policjantów. Co robi następnie? Wychodzi z domu, zmierza do siostry i robi to co widziałeś wczoraj. Co w tym chaotycznego? To wszystko jest jak dla mnie świetnie powiązane, demon dopiął swego, mimo że Kristi chciała go oszukać i przyszedł po Huntera w najmniej spodziewany sposób.

Co do swołoczy na sali to się zgadzam! Tacy ludzie powinni mieć zakaz wstępu do kina.

Slyn

Oficjalne zakończenie (puszczane w kinach) było to, jak Katie rzuca Micah prosto w kamerę, a potem podchodzi do kamery i się uśmiecha (w każdym razie na jej twarzy pojawia się jakiś grymas). Rany, jak już coś piszecie, to się chociaż orientujcie, czy to prawda :P

Purslane

Purslane nie byłem na pierwszej części w kinie. Według mojej wersji Katie rzuciła się na policjantów i została zabita ?? Nie rozumiem.. :/

Damianm0

No to ci przecież mówię, jak oficjalne zakończenie wyglądało :) Rzuca mężem o kamerę, potem sama do niej podchodzi, uśmiecha się i jest koniec filmu. Więc w drugiej części nie było żadnego chaosu i nagle nie zmartwychwstała :)

A pozostałe:
- Katie zostaje postrzelona przez policjantów
- Katie sama się zabija (bodajże podrzyna sobie gardło)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones