PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6647}

Park Jurajski III

Jurassic Park III
6,6 74 968
ocen
6,6 10 1 74968
4,4 8
ocen krytyków
Park Jurajski III
powrót do forum filmu Park Jurajski III

Ostatnia część, uważana za najsłabszą w trylogii, będzie emitowana w najbliższy piątek, czyli Mikołajki, 06.12, podobnie jak poprzednie części o 21:35 na TVP1. Zapraszamy wszystkich fanów trylogii chętnych na kolejny wspólny seans z komentowaniem na bieżąco lub podsumowaniem wrażeń na koniec.
<ROAR>

Samarrita

no nie mogę :) :)

ocenił(a) film na 9
Samarrita

hahahahahahahahahha teraz zauwazyłam mój błąd :))))))))0

hapibo

hihi i tak Cie uwiellbiamy :D :D

ocenił(a) film na 7
hapibo

Tak. Będą Pteranodony. ;)

hapibo

Tak, pterozaury będą ;)

ocenił(a) film na 9
Valdoraptor23

to co, że się zapytam tak głupio, powstrzymuje je od odlecenia z tej wyspy do pierwszego wiekszego miasta??? mgła??? skoro oni tu dolecieli samolotam to w jaki sposób latajace dinusie siedza na tej wyspie tak grzeznie?

hapibo

Są w klatce.

ocenił(a) film na 9
Valdoraptor23

aaaaa!!!!

hapibo

moze sa niesmiale :D

Valdoraptor23

fajny :D

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Wiecie co genialnie wyszło jeśli idzie o tę krakśe samolotem ? Że micheal Lantieri, który był koordynatorem od efektów specjalnych wszystkich 3 części parku jurajskiego stworzył 3 wraki do tej sekwencji. 1) to ten który jest na drzewie, kiedy Spinozaur pożera Nasha 2) służył do ujęć wewnąrz samolotu, żeby było widać reakcje aktorów kiedy wirowało nimi niczym w pralce i 3) który służył do filmowania ujęć z zewnąrz kiedy SPinozaur miażdżył wrak szczękami i łapami. Tylko moim zdaniem montaż jest zbyt chaotyczny, żeby w pełni można było uznać teen moment filmu za kultowy.

rusekolsztyn

Hehe Trycyklopus :D

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Trójoki cyklop ;D

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Poor Nash. [*]

Raptosaur

Teraz T-Rex padł i idą do lotni.

ocenił(a) film na 6
Valdoraptor23

czemu takich piesków nie ma w tych czasach ??
fajnie by było mieć takie zwierzątka w domu

skompy18

Listonosze się nie zgadzają xD

ocenił(a) film na 7
skompy18

Pewnie dlatego, że one gryzą :D

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Efektowne, choć nieco mało realne animacje walki dwóch gigantów. Ale i tak kocham tę scenę.

Mało kto wie, że w tej scenie wystąpiły trzy gatunki dinozaurów (!). W tle widać uciekające Compsognaty ;) .

Raptosaur

mało realne efekty :D ja zrobiłabym lepiej :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=FYTE-4Vfnkw

Raptosaur

Teraz biorą spadochron i szkielet jest.

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Tea Leoni jest mistrzynią krzyku w całej trylogii ;D. I mistrzynią zachrypniętego głosu... Nawet NC zauważył, że w pierwszej części Laura Dern wcinała kilogram lodów na planie ;D

Raptosaur

fajna nazwa :D gnaty przetrwaly do dzis :D

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Też je widziałem
ANimacja się zestarzała - nie jestem w stanie kupić tak zamaszystych ruchów zwierząt ważacych po 8 i 10 ton.

ocenił(a) film na 7
rusekolsztyn

No niestety. Nie czuć tej wagi po tych ujęciach, jak w poprzednich częściach. Musiało być efektownie.

ocenił(a) film na 7
rusekolsztyn

Tak poza tym... Ty też badałeś tę trylogię w momentach CGI klatka po klatce? ;D

Valdoraptor23

co to trycyklopus?

ocenił(a) film na 7
Samarrita

Wymysł Kirbiego ;). Nie ma go na liście InGenu ;)

Raptosaur

a moze jest tylko to tajemnica panstwowa i w filmie sie wygadali? :D

Raptosaur

Hahaha fakt nie ma :D

Samarrita

tez sie zastanawiałam :)

slodziutka

Świetne było z automatem xD

ocenił(a) film na 9
Samarrita

velocipek już tam biegał - widziałam go!!!!

ocenił(a) film na 9
hapibo

to są małe szczwane bestyje!!!

ocenił(a) film na 7
hapibo

Lubię taki niepozorny nastrój grozy - podobna atmosfera będzie w ptaszarni jak na pomoście wyląduje Pteranodon i od jego kroków będzie się trzęsła poręcz w dłoni Erica Kirby'ego.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

no no no.... cos mi świta :)

ocenił(a) film na 7
Samarrita

W wersji na VHS i DVD Kirby powiedział "NIe wracaj do mnie z płaczem jak cię zaatakuje ten Tri... coś tam."

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Dziwne, że kompleks InGenu wygląda zupełnie inaczej niż w części 2. Choć to najprawdopodobniej zupełnie inny budynek.

Raptosaur

Była noc wtedy i takie takie..

Raptor mądrzejszy od przeciętnego zombie - zombie by się pchało w siatkę :D

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Nie, to definitywnie inna część wyspy i inny kompleks. W części 2 był Operations Center, a tutaj mamy Embrionics Administration. I wszystko jasne ;)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Tak, ale auto, któe stało przed kompeksem dla gości wyglądało tak samo jak wóz w którym Ian Malcolm w Zaginionym świecie schował się przed Valociraptorem - nawet pozostała wybita szyba w prawych przednich drzwiach po tym incydencie.

ocenił(a) film na 7
rusekolsztyn

Ja się temu przyglądałem, i widzę, że tutaj jest tylna szyba i inny model jeepa :/.

Raptosaur

Ale podobno widać tam dżipa w którym chował się Malcolm, tego z podrapanym oknem.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Pozostaje pytanie czy Joe Johnston wogóle chociaż raz przed pisaniem scenariusza i robieniem scenografii. Oglądał Zaginiony Świat ? Samo to że Jurassic Park 3 kręcony był na Hawajach już trąci, bo przecież drugą część Spielberg, aby ukazać różnice w krajobrazie wyspy Nublar i Sorna kręcił w Parku Narodwym Eureka w Kalifornii lub jak to ujął jeden z moich kolegów na planecie Endor.

ocenił(a) film na 6
rusekolsztyn

Scenariusz sprawia wrażenie pisanego na kolanie.

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Postawiono na akcję i ogląda się prawie jak jakąś paradę dinozaurów. A przecież to uniwersum skupia się w dużej części też na bohaterach :/.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Ci nohaterowie są tak bezpłciowi, że nawet jakby Spinozaur żeżarł wszystkich podczas ataku samolotu, to film możnaby było śmiało nakecić tylko z samym Alanem Grantem, który usiłuje się wydostać z wyspy po katastrofie.

Valdoraptor23

ja wiem! to velociraptor!

ocenił(a) film na 6
Samarrita

Film wprowadza tutaj w błąd, tak naprawdę to Utahraptor (wiem, czepiam się :P) Velociraptor był o wiele mniejszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones