PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453210}

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
6,4 94 398
ocen
6,4 10 1 94398
4,2 10
ocen krytyków
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
powrót do forum filmu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Nie jest to może najlepszy film fantasy, jaki widziałem, ale Percy Jackson stanowi dobre i dość
udane kino familijne. Co prawda w filmie jest trochę braków względem książki, ale jest sporo akcji i
generalnie film nie jest nudny, a to spory plus.
Dobrze przedstawieni bohaterowi, bardzo dobre efekty oraz scenografia to kolejne plusy tego filmu.
Książkę uwazam za lepszą, ale tak czy inaczej historia wciąż jest oryginalna - mitologia we
współczesnym swiecie, co jest czymś zupełnie nowym.
7/10

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Popieram Twoje zdanie. Uwielbiam filmy, nawiązujące do mitologii, ten bardzo mi się podobał, tytuł nie wskazuje na Perseusza, lecz innego herosa, nie wskazuje również na żaden konkretny mit grecki ani też na żadną znaną opowieść o przygodach półbogów, zatem nie znajduję tutaj żadnej wady, także odczytuję ten obraz jako całkiem ciekawe kino familijne. Oczywiście nie znam książki, dlatego też nie wiem, na ile film odbiega od swojego literackiego pierwowzoru, natomiast sam w sobie spodobał mi się bardzo i z pewnością jeszcze niejeden raz obejrzę go wspólnie z rodziną. Co do obsady aktorskiej - uważam, że jest doskonale dobrana.

bruce1940

Bardzo spodobał mi się ten film ponieważ jest ciekawy i chociaż nie czytałam książki to i tak bardzo spodobał mi się właśnie ten film. Moim zdaniem jest on nawet lepszy od Harry'ego Pottera.

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Lubisz filmy na temat mitolagi? Znam kilka np. Gniew Tytanów lub Starcie Tytanów. Gdybyś prosił o więcej - napisz. A poza tym, bardzo interesuję się mitologią grecką i egipską.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

A moim zdaniem film jest po prostu nudny. Od chwili gdy opuszczają ten "obóz" jest coraz gorzej, a po kasynie całkiem nie idzie tego oglądać.

kamilxxx09

Dobry film, a po książki muszę sięgnąć :)

Purslane

Warto :)

kamilxxx09

Domyślam się :) Dlatego przy najstępnej okazji zamówię, bo jestem bardzo ciekawa :)

kamilxxx09

Film jest całkiem inny od książki. Jedyne podobieństwa to tytuł i postacie (główne).

madzia27012003

Postaci także bardzo odbiegają od pierwowzorów (wiekiem i wyglądem).

ocenił(a) film na 6
TheLastOfAngels

Najwazniejsze to jest podobienstwo osobowosci. Jezeli to zostalo zachowane to juz dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones