PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453210}

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
6,4 94 431
ocen
6,4 10 1 94431
4,2 10
ocen krytyków
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
powrót do forum filmu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Książka a film

ocenił(a) film na 5

1. W książce, Rick Riordan, pisał, że Annabeth miała BLOND WŁOSY Z KRÓLEWSKIMI LOKAMI.
2. Luke miał bliznę na oku, w filmie, nie zauważyłam tej blizny.
3. Matka Percy'ego była piękna, a ta aktorka, która ją grała nie miała za ładnej twarzy.
4. Dionizos. Gdzie się podział Dionizos?! Brakowało mi go w filmie.
5. Clarrise też gdzieś zniknęła. Przecież to ona walczyła z Percy'm przy tym chol****m jeziorze!
Annabeth tylko to zaplanowała.
6. Dlaczego nie było nic o Aresie?! A tym bardziej, powinni wspomnieć, że Luke miał sny związane z
Kronosem!
Pozdrawiam, fanka serii książek o Pery'm Jacksonie.

ocenił(a) film na 5
200pa

Jejku, jak dobrze wiedzieć, że nie ja jedna dostaję świra podczas oglądania tego filmu. Mnie denerwuje sam fakt początkowych relacji, przecież Annabeth nie była wcale wrogo nastawiona do Percy'ego. W filmie jest to ukazane jak jakaś wielka rywalizacja, a na dodatek jakieś sygnały o ich ukrytej miłości. Co się stało z domkami herosów? Nieścisłości jest tyle, że aż źle się to ogląda znając treść książki.

ocenił(a) film na 5
Milly_

Poza tym, Annabeth nie może być z Percy'm. To byłoby trochę chore, żeby kuzyn był ze swoją kuzynką.

ocenił(a) film na 5
200pa

Ale z tego co pamiętam, to w tych ostatnich częściach oni się chyba zbliżyli do siebie?

200pa

Percy w Ostatnim Olimpijczyku czy nawet wcześniej mówił, że u Bogów nie ma DNA i pokrewieństw takich jak u śmiertelników - spokrewnione są tylko np. dziecko Afrodyty z innym dzieckiem Afrodyty. Gdyby DNA działało u Bogów, posądzono by ich o kazirodztwo, bo np. Zeus jest mężem własnej siostry, a Hades mężem swojej siostrzenicy ;). I tak, zbliżyli się do siebie, nawet bardzo:
Ostatni Olimpijczyk - Pocałunek na dnie jeziora
Zagubiony Heros - Annabeth wyraźnie mówi Piper, Leonowi i Jasonowi, że szuka swojego CHŁOPAKA
Syn Neptuna - Kiedy Percy przybył do Obozu Jupiter pamiętał tylko imię ANNABETH. Potem, kiedy zaczął sobie wszystko przypominać, były to na początku też tylko fragmenty o Annabeth.
Znak Ateny - Od razu po zejściu z Argo II Annabeth i Percy pocałowali się na powitanie (i to dość namiętnie :])
To tyle chciałabym dodać :)

xandrab

Bitwa w Labiryncie - pocałunek na na bitwie
Dom Hadesa - całe to uczucie właśnie wychodzi w Tartarze.

ocenił(a) film na 5
200pa

Jak to nie moze być z Percym? xD O co Ci chodzi, przeciez przez cala kontynuacje i ztego co pamiętam przez chyba 2 ostatnie cześci w Percym i Bogach Olimpijskich są ze sobą. Ale zgadzam się w stu procentach, a może nawet i w o wiele wielu, że w porównaniu to ksiazki jest to totalna katastrofa, nie da się tego oglądac.

ocenił(a) film na 4
200pa

Już w Bitwie w Labiryncie, kiedy było ryzyko, że Percy zginie, Annabeth go pocałowała. Bogowie nie mają DNA, więc są tylko w pewnym sensie kuzynami. A w Domu Hadesa czały czas we dwoje przeprawiają się przez Tartar. Na końcu znaku Ateny Percy wolał poświęcić życie, niż pozwolić Annabeth samej spaść do Tartaru. Ja tam kocham Percabeth <3

ocenił(a) film na 5
Milly_

Tez dostaję okropnej nerwicy jak to oglądałm, zreszta to samo tyczy się drugiej cz. filmu. :? Okropnośc, zupełnie zniczyło moje wyobrażenia podczas czytania ksiązki.

ocenił(a) film na 4
Hakuna_Matata_x4

dlatego najpierw się czyta, potem ogląda (;

ocenił(a) film na 5
LOVEBOOKS

No właśnie ;) Chodzi mi o to, że zupelnie inaczej to sobie wszystko wyobrażałam, gdy czytałam, potem obejrzałam film i co to ku*** jest :(

ocenił(a) film na 4
Hakuna_Matata_x4

też mnie to załamało, jak oglądałam. Nawet fabułe zmienili!

ocenił(a) film na 5
LOVEBOOKS

Wiesz co było dla mnie jednym z najgorszych błędów? Oni mają mieć w pierwszej części 12 lat. 12 LAT. Jak można nawet nie próbowac ucharakteryzować tego aktora na 12- latka, żeby chociaż w tym pyunkcie było to zgodne z książką...
Charakteryzacja Grovera tez zwaliła mnie z nóg. GROVER MURZYNEM CO TO SIĘ DZIEJE. Aż przykro.

ocenił(a) film na 4
Hakuna_Matata_x4

Właśnie w tym sensie zmienili fabułe. Dopasowali ją do wieku aktorów. W pierwszej części filmu powiedziano, że przepowiednia mówi o 20-letnim herosie -,- A Grover w drugiej częsci szukał pana, a nie siedział w obozie! -,- zastanawiam się, czy oni w ogóle czytali książkę -,-

ocenił(a) film na 5
LOVEBOOKS

Szczerze? Nie zdolałam obejrzeć do samego końca, ledwo do połowy obie części. Po prostu nie mogłam, aż razilo po uszach i oczach. :/

ocenił(a) film na 6
200pa

Cześć, widzę, że czytałaś powieść, dlatego chciałbym się Ciebie o cos zapytać. Czy Clarrise pojawiła się w każdym tomie książki?

ocenił(a) film na 4
theszymonfilipiak

polecam przeczytać książkę, ale jeśli chodzi o pierszą serię, czyli Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, to właściwie w każdej w mniejszym lub większym topniu się pojawiała. Pomineli ją w ekranizacji pierwszej częsci, ale w poruwnaniu z innycmi zaniedbaniami, to pikuś. Odegrała wtedy kogoś w rodzaju obozowego osiłka. Ale jak już mówiła, polecam przeczytać ksiązkę. To nie boli. (:

ocenił(a) film na 6
LOVEBOOKS

Dzięki za informacje. Książkę już kupiłem, jednak obecnie czytam powieść Frater "Pierwsze dni". Napisałem tu tak z ciekawości. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones