PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 319
ocen
6,7 10 1 220319
6,2 22
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

1.Nosferatu -symfonia grozy 1922
2.Piątek trzynastego
3.Teksańska masakra piłą łańcuchową -oryginał
4.Halloween
5.Blair witch project
6.Lśnienie
7.Coś
8.Krąg
9.Egzorcysta - oryginał
10.Dziecko Rosemary
11.Shutter
12.Omen
13.Koszmar z ulicy Wiązów
14.Noc żywych trupów
15.Hellraiser
16.Klątwa
17.Alien
18.Evil dead
19.Krzyk
20.Mgła
+
Salo,Cannibal holocaust,Nekromantik,Men Behind the sun,SS Experiment Camp,Martwica mózgu,Królik doświadczalny 2

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Jak dla mnie to warte obejrzenia są:
1. Piła 1,2 i 3
2. Milczenie owiec, Hannibal i Czerwony smok
3. Siedem
4. Łowcy umysłów
5. Pułapka
6. Kolekcjoner kości
7. Gra
8. Złodziej życia
9. Obłęd
10. Mechanik
11. Efekt motyla
12. Podziemny krąg
13. Pan życia i śmierci
14. Kolekcjoner
15. Skazani na Shawshank

Hmm więcej filmów nie pamiętam... Lubie gdy w filmie jest coś niejasnego, coś co wymaga skupienia, a nie tylko same hektolitry krwi w co drugiej scenie...

Makron

Żaden z twoich filmów nie jest horrorem.Wpadłeś;).To thrillery.

Iluvatar

ale sa dobre oglądał prawie wszystkie....

Makron

Z mojej 20 tylko 3 pozycje są krwawe,ale to klasyka i nie mogło jej zabraknąć na tej liście.Temat horroru jest ci obcy niestety.Spoko nie każdy musi się na wszystkim znać.

Makron

Ty trochę mylisz niektóre gatunki filmów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Makron

Ja sądzę,żę:
1.Ring 1 i 2
2.Egzorcysta
2.Psychoza
3.Mgła
4.Ptaki
5.Omen
6.Klątwa
7.Nienarodzony
8.Świt żywych trupów
9.Smakosz
10.Pachnidło

A dalej mi się pisać nie chce xD

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Dodałbym jeszcze:
Nawiedzony Dom
Martin(skoro powymieniałeś kilka klasyków)
Autostopowicz(ale to jest raczej thriller)
Martwe zło 2
Wzrok
Wrong Turn

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

hm...po wgłębieniu się w twoje opinie, to nie przepadasz za Martwym złem 2 :))

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Za to widze że ty się znasz pfff... ja podalem liste filmów na które warto zarzucić okiem... CWANIACZKU...

ocenił(a) film na 10
Makron

Jesli dla ciebie tylko plytkie horrory sa zaje***** no to gratuluje gustu xD

ocenił(a) film na 10
Makron

i zeby nie bylo niedomowien... ja tez lubie horrory, ale nie ograniczam sie tylko do nich.

PS. Nie znosze takich cwaniakow, którzy uważają się Bóg jeden wie za co...

Makron

Śmieszne historyjki opowiadasz chłopcze.Nie wymieniłeś żadnego horroru(na upartego Piła) więc nie mamy o czy dyskutować.Nosferatu,Omen ,Dziecko Rosemary,Egzorcysta to płytkie horrory?.Proponuję zagłębić się w temacie,poczytać trochę recenzji,rankingów,obejrzeć chociaż kilka wybitnych horrorów i wtedy zabierać zdanie.Skazani na Shawshank nie są nawet thrillerem chłopcze.

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Ja napisalem FILMY warte obejrzenia nie HORRORY... proponuje cofnąć się do szkoly podstawowej by nauczyli cie czytania ze zrozumieniem... Akurat ogladalem wiekszosc tych filmow ktore podales i uwazam ze to plytkie rzeznie nic wiecej... CHLOPCZE xD

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Ja napisalem FILMY warte obejrzenia nie HORRORY... proponuje cofnąć się do szkoly podstawowej by nauczyli cie czytania ze zrozumieniem... Akurat ogladalem wiekszosc tych filmow ktore podales i uwazam ze to plytkie rzeznie nic wiecej... CHLOPCZE xD

ocenił(a) film na 10
Makron

No moze oprocz "Krzyku", ktory przeoczylem... Ten film mi sie akurat podobal i zaskoczyl mnie pod koniec...

Makron

LISTA NAJLEPSZYCH HORRORÓW-jak byk masz napisane więc się nie tłumacz.Nie oszukujmy się tematyka horroru jest ci bardzo obca.

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Oj mam wrażenie że rozmawiam z jakims małym smarkiem... a byc sobie krolem w tej dziedzinie... nie chce mi sie ci juz nic tlumaczyc... to moj ostatni post w stosunku do ciebie, bo sprawiasz wrazenie bardzo ograniczonego... żegnam!

PS. Zauwaz w drugim poscie takie slowo jak "FILMY". Poucz sie czytania ze zrozumieniem CHLOPCZE xD

ocenił(a) film na 10
Makron

Moim drugim poscie w tym temacie... (pisze bo moglbys znowu nie zalapac o co mi chodzi. Z reszta pewno i to nie pomoże.) Master of horror buahaha xD

Makron

hehe, no ''Krzyk'' akurat lubię, ale ciężko mi go za horror uważać, bo na tej serii ani przez chwilę nie trzymało mnie napięcie oprócz tego, że zastanawiałem się kto tym razem będzie zabójcą :)
Po prostu przyjemnie mi się oglądało jak psychopata zarzyna tych głupich ludzi jak prosiaki, bo przecież swoim zachowaniem sami się o to prosili xD.

Popow85x2

O cholera, odpowiedziałem na wypowiedz sprzed ponad 7 lat xD. Trudno :P

ocenił(a) film na 6
Makron

"Ja napisalem FILMY warte obejrzenia nie HORRORY..."

To ja z filmów polecam jeszcze:
- Gattaca;
- Kotka na gorącym blaszanym dachu;
- Wall-E;
- Lepiej późno niż później.

Fajna ta Twoja lista, ale wybitnie nie na temat.

ocenił(a) film na 9
Makron

Ale Ty dziwny Makron jestes. Sam wymieniasz same komercyjne hity na tej Swojej liscie i zarzucasz autorowi postu, że nie zna sie na temacie. Jego wymieniony Man Behind the Sun czy tez Salo to kultowe filmy dla koneserow kina, (w gatunku horror\gore) o ktorych czlowiek Twojego pokroju zapewne w zyciu nie slyszal.

Co do listy filmow wyzej przedstawionych przez autora nie moge sie zgodzic z kilkoma pozycjami, aczkolwiek sama znajomosc filmow typu MBTS, Cannibal Holocaust czy tez Guinea Pig swiadczy o jego znajomosci gatunku. Z listy wybralbym Egzorcyste, Nosferatu, Evil Dead (ale 2 czesc) czy tez Masakre Pila (orginal)-sa to filmy wrecz kultowe. Krew nie leje sie hektolitrami a i naprawde trzymaja w napieciu.

Natomiast Ty Makron podales liste samych komercyjnych...thrillerow (no moze Pila ale to jedynie chyba przez producenta nazwana horrorem). Jest tam kilka fajnych pozycji (Efekt motyla,Shawshank), ale zwazywszy na to, iz ogladalem wszystkie pozycje przez Ciebie wymienione nie sadze byc byl godzien polemiki z autorem postu. Kino komercyjne, ktore przyciaga miliony ludzi na calym swiecie nie zawsze jest najlepszym jezeli o tym nie wiesz.
Jezeli podasz kilka tytulow, o ktorych ktos nie slyszal, a ktore okaza sie prawdziwymi 'perelkami' wtedy mozesz mowic o sobie, iz znasz sie na temacie. Poki co, obserwujac liste Twoich filmow vs. liste filmow autora postu stwierdzam, iz nie siegasz Mu do piet.

PS Przepraszam Makron jezeli Cie obrazilem. Jezeli jednak ogladales przedstawione pozycje (takze te mniej znane) + setki innych, o ktorych ja nie mam pojecia a sa prawdziwymi perlami kina to zwracam honor.
Poki co jednak nie dales do zrozumienia, iz jest tak jak pisze. W takim razie popraw mnie jesli sie myle. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Damianoso

Ogladalem czesc filmow przedstawonych przez autora tematu i szczerze mowiac nie robia na mnie wrazenia... Poza tym nie zarzucam mu nieznajomosci tematu a sposobu jakim odnosi sie do innych... tzn jego wymadrzanie sie... kazdy ma swoj gust i dobrze tak powinno byc ale zaraz zeby wymadrzac sie i kogos za jego poglady podcinac od razu na dzien dobry... to mnie zabolalo ze tak powiem :/

Makron

mam proźbe: niech mi ktoś zapoda jakiś fajny film :D

ocenił(a) film na 10
Makron

Zgadzam sie z ostatnim postem makarona... mianowicie nie bylo by tak "zle" jakby autor nie dodal na koncu, ze szkoda ze sie nie zna na kinie... ehhh ... Wypisanie jakis tytulow wcale nie swiadczy o znawstwie... Przyznaje, ze kilka filmow trafionych (Dziecko Rosemary, czy Omen), ale ten Nosferatu .. :\ troche sie zestarzal nie uwazacie? a co do "komercyjnych" hitow jak ktos to okreslil to co w tym zlego, ze ktos uwaza pile za najlepszy film... i co z tego, ze pila powstala stosunkowo niedawno... Czy najlepszy horror jaki powstal musi byc stary? Watpie..

wine_bae

Jak dla mnie, to w ogóle jakąś paranoją na tym portalu jest bycie znawcą kina, koneserem, krytykiem, oglądaczem wybitnych i trudnych filmów. Osoba taka powinna być bystra, rozgarnięta i znać się trochę na świecie i życiu, a tu jakieś dywagacje, poniżanie się, ubliżanie, brak chęci zrozumienia, wymądrzanie, nieumiejętność powiedzenia prostego zdania: Twój post był nie na temat, takie wypowiedzi wrzucaj do offtopic/stwórz własny temat. Większość osób szuka tylko najmniejszego powodu dorozpętania walki słownej. Jednak osoba, która interesuje się filmem powinna chyba coś reprezentować. To tyle.


A co do horroru to moim zdaniem japońska wersja Klątwy, wszystkie części, naprawdę niesamowity klimat.

To chyba nie czysty horror: Adwokat diabła.

ocenił(a) film na 10
Owcp

ja zapraszam do mnie na polecane horrory przeze mnie

Makron

Ale nie rozumiem, po co pisać o "Shawshank redemption", czy "Se7en", kiedy w temacie pisze Lista najlepszych horrorów. Filmy na pewno wybitne, ale chyba nie do tego tematu. Załóż sobie temat Lista najlepszych filmów i tam się rozpisuj.

Poza tym, jeśli je układałeś od najlepszego do najgorszego, to gratuluję. Autostopowicz przed Skazanymi na Shawshank...

Iluvatar

"Salo" Pier Paulo Pasoliniego nie jest horrorem. Jeśli chodziło Ci o ten film. Innego Salo nie znam. A tak lista jest OK :) Pozdrawiam

Iluvatar

1. The Devil's Rejects
2. House of 1000 Corpses
3. The Hills Have Eyes (oryginał)

ocenił(a) film na 8
Cpt_Spaulding

A co powiecie na 50 :-)

1. Suspiria
2. Noc żywych trupów ( oryginał )
3. Psychoza
4. Alien
5. Dreszcze
6. Coś
7. Egzorcysta
8. Evil Dead 2
9. Alien 2
10. Teksańska masakra piłą mechaniczną ( oryginał )
11. Lśnienie
12. Duch
13. Szósty zmysł
14. Piątek trzynastego 3
15. Koszmar z ulicy Wiązów
16. Alien 3
17. W paszczy szaleństwa
18. Laleczka Chucky
19. Inwazja łowców ciał ( 1978 )
20. Omen ( oryginał )
21. Wzgórza mają oczy ( oryginał )
22. Mucha
23. Dziecko Rosemary
24. Nosferatu wampir
25. Szósty zmysł
26. Rec
27. Amerykański wilkołak w Londynie
27. Ring ( oryginał )
28. Amityville
29. Ciemna strona księzyca
30. Hellraiser
31. Carrie
32. Halloween ( oryginał )
33. Powrót żywych trupów
34. Martwica mózgu
35. To
36. Candyman
37. Reanimator
38. Nightbreed
39. Towarzystwo wilków
40. Drakula ( 1992 )
41. Srebrna kula
42. Shutter ( oryginał )
43. Krzyk
44. Szczęki
45. Omen 2
46. Koszmar z ulicy Wiązów 3
47. Klątwa ( oryginał )
48. Świt żywych trupów ( oryginał )
49. Ukryty wymiar
50. Ciemność

Iluvatar

Ja polecam obejrzeć:
1) Pożarci
2) Pozostać przy życiu
3) Przesilenie
4)Rzeż
5)Krzyk 1,2,3
6)Stygmaty

Polecam :)

Iluvatar

Widzę, że ktoś tam się uczepił o to, że niektóre wymienione filmy to nie horrory a thrillery. Dla mnie to nie ma różnicy, chce poprostu się bac.
No, więc to moja lista:
1. The Hills Have Eyes (1 i 2)
2. Wrong Turn (1,2 i 3)
3. Blady strach (to jest takie trochę psychologiczne) (Haute tension)
4. Widmo (Shutter)
5. Piła (to nie jest straszne lecz ohydne)
6. Zejście (The Descent)
7. Candyman
8. Halloween
9. Psychoza
10. [REC]
11. Świt żywych trupów
12. The Ring (1 i 2)
13. Blair Witch Project
14. Sierociniec
15. Klątwa
16. Hostel
17. Omen
18. Udręczeni
19. Egzorcyzmy Emily Rose
20. Nieznajomi
21. Martwica mózgu
22. Milczenie owiec
23. Martyrs. Skazani na strach
24. Lęk (pychologiczny horror albo thriller ;D )

Hmm...wydaje mi się, że o jakimś filmie zapomniałam...Jak coś to dopisze.

ocenił(a) film na 4
Iluvatar

1-Noc żywych trupów-oryginał
2-świt żywych trupów
3-Zombi 2-zajebista wersja zombi Fulciego
4-W Paszczy Szaleństwa-Chore klimaty bardzo wciągający horror
5-lśnienie-Najlepszy horror w historii
6-Ring-najlepszy horror tej dekady ?
7-od zmierzchu do świtu-świetne połączenie kina akcji z horrorem
8-egzorcysta-Klasyk wciąż straszny
9-Halloween 1,2,4-świetny slasher pierwsza część to moja ulubiona i chyba ogólnie mój ulubiony horror
10-Krzyk-Nowoczesny Slasher
11-martwe zło 1,2 -Dla niektórych kicz a dla niektórych dzieło kultowe
12-Wysłannik piekieł-Bardzo niedoceniany Horror jeden z moich ulubionych
13-smętarz dla zwierzaków-horror mojego dzieciństwa
14-piątek trzynastego 1,2,3 -pierwsze trzy częsci były dobre reszta dla mnie średnia
15-Koszmar z ulicy wiązów 1,2 -kolejny horror mojego dzieciństwa
16-Teksańska masakra piłą mechaniczną-troche przereklamowany ale kultowy
17-reanimator-jeden z najlepszych tytułów kina gore
18-Koszmarne Opowieści-mało straszny ale za to bardzo klimatyczny
19-Omen-Klasyk
20-Ostatni dom po lewej-Bardzo ostry horror pierwsze dzieło Cravena
21-Czarne święta-Horror w świątecznym klimacie
22-Ptaki-Genialne kino Hitchcocka
23-Dom na przeklętym wzgórzu-Stary dobry horror

EasyRider

omg. mgła to chyba najnudniejszy horror jaki może być

ocenił(a) film na 6
bububuuu

Ale orientujesz się, że są co najmniej trzy filmy o takim tytule? Ghost-story Carpentera (dobry i efektowny), jego remake sprzed kilku lat oraz monster-movie Darabonta (pewnie o tym piszesz, chociaż moim zdaniem również był bardzo dobry)?

Khaosth

Witam zna ktoś może tytuł horroru że jedzie samochodem brat i siostra i ktoś ich goni dziwnym samochodem zaznaczam,że to nie jest film "przeklęta"

ocenił(a) film na 6
mackozbogdanca5

Strzelałbym w "the Car" albo "Wheels of terror", ale żadnego z nich nie oglądałem.
samochód z "the Car" http://imcdb.org/vehicle_3779-Lincoln-Continental-Mark-III-1971.html
samochód z WoT http://imcdb.org/vehicle_14167-Dodge-Charger-1974.html

użytkownik usunięty
mackozbogdanca5

a nie czasem "Jeepers Creepers" ? polski tytuł "Smakosz" ?
http://www.filmweb.pl/Smakosz

ocenił(a) film na 8
EasyRider

ten Dom na przeklętym wzgórzu to z którego roku warto obejrzeć, bo jest ze 4 wersje...

ocenił(a) film na 8
Iluvatar

a gdzie ZEJŚCIE?!

LeoMessi86

1 . The ring 1,2 .
2 . Statek widmo .
3 . Oko .
4 . Przypadek 39 .
5 . Devil .
6 . Sprawa z przeszłości .
7 . Zejście .
8 .Ręka Boga .
9 . Droga bez powrotu .
10 . Kiedy dzwoni nieznajomy .
11 . Wiem kto mnie zabił .
12 . Ty będziesz następna .
13 . Amtyville .
14 . Sierociniec .
15 . Paranormal Activiti 3 .
16 . Koszmar z ulicy wiązów .
17 .Udręczeni .
18 . Moje super krwawe uro 1,2 . ( tylko na mtv )
Jak dla mnie to wszystkie są genialne :)

ocenił(a) film na 8
korneliia22

Paranormal ACTIVITI 3 śmieszne:)

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

1. Piątek 13
2. The Ring
3. Koszmar z ulicy Wiązów
4. Piła (nie straszne tylko tam się leją hektolitry ketchupu)
5. Oko
6. Freddy vs Jason (wgl nie straszne ale miło sie ogląda)
7. Zejście
8. Candyman

ocenił(a) film na 6
Chloe_Carter

no to co to jest za horror jak wogóle nie straszny

ocenił(a) film na 5
Iluvatar

to zostaje dodać jeszcze serię "Klątwa" ^^

Iluvatar

ja takie pytanie mam do Was..mozecie polecic mi jakies dobre horrory ktorych akcja odbywa sie w szpitalu psychiatrycznym itd itp

ocenił(a) film na 6
Emmet

wpisz to w google, jest pare takich tematow. filmow takich pare jest nawet dobrych, z horrorow sesja 9 i grave encounters, z thrillerow gothica niezla. jeszcze jest wiele innych np serial american horror story sezon 2 ale musisz poszukac w google bo nie pamietam tak na momencie tytułow. (genialne filmy o psychiatrykach (ale nie horrory) to przerwana lekcja muzyki i lot nad kukułczym gniazdem)

dzikudzina

dzieki bardzo ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones