PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655761}

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Fifty Shades of Grey
4,5 191 262
oceny
4,5 10 1 191262
2,8 30
ocen krytyków
Pięćdziesiąt twarzy Greya
powrót do forum filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya

Chciałabym, aby w moim życiu wydarzyły się te fantazyjne sceny z "50 Twarzy Greya" – Na przykład ta, w której ona zaraz po ukończeniu studiów dostaje prace.

ocenił(a) film na 5
dariaaa29

Dawno nie czytałem tak dobrego, śmiesznego a jednocześnie tak prawdziwego komentarza. Gratulacje, you made my day!

B0hazard

miło mi za ten miły komentarz :) doceniam

ocenił(a) film na 3
B0hazard

Potwierdzam :)

Joaska_Pelaska

Również potwierdzam :) Dobry tekst :)
Fajnie przeczytać coś takiego zamiast wodospadów hejtu w pozostalych komentarzach

ocenił(a) film na 1
dariaaa29

Skończ medycynę, prawo, porządną inżynierkę, a nie zapewne jakiś badziewny kierunek pokroju kosmetologii, to znajdziesz - gwarantuje ;)

ocenił(a) film na 4
Tankiel

he,he prawo,medycynę i co jeszcze?

ocenił(a) film na 1
aronn

Wystarczy jeden z tych dwóch kierunków :) A co, może nie mam racji?

ocenił(a) film na 4
Tankiel

No ale po co wpadać z jednej skrajnosci w druga,dobrze wiemy jak sa to bardzo wymagające kierunki.

ocenił(a) film na 1
aronn

Oczywiście, ale jak ktoś jest ambitny, to nie widzę przeszkód, żeby je ukończyć. A niestety wiele młodych osób w naszym kraju uważa, że skończy byle jakie studia, a później powinien dostać robotę za minimum 5000zł/mies. Niestety tak to nie działa :) Sytuacja na rynku jest jaka jest, ale Ci najlepsi na pewno pracę dostaną i to z bardzo godną wypłatą :)

ocenił(a) film na 4
Tankiel

Tak,tak,to byśmy mieli samych prawników i lekarzy.

Tankiel

No, aż tak różowo to nie jest, a na pewno nie zaraz po studiach. Staż lekarski, gdzie na pewno daleko do 5k, potem rezydentura (jeśli się uda załapać), a czasami się zdarza, że ludzie robią specjalizacje w ramach wolontariatu.

Sytia

No a jak właśnie aronn napisał, zróżnicowanie jest potrzebny, nawet ta "kosmetologia".

Tankiel

prawo skonczysz i masz robote ?jak masz tatusia w branzy leszczu
jest mnóstwo bezrobotnych wsród mlodych prawników a jak nie to ,siedza po biurach i pierdza w stołki

ocenił(a) film na 2
Justyna_0288

Brawo, Brawo! Pieprzą głupoty a nie wiedzą. Mam znajomego który skończył b. dobrze prawo a roboty brak bo znajomości brak.

Justyna_0288

A jak mają nie siedzieć na tyłku, jeżeli prawo co roku kończy kilka tysięcy prawników, z których większość skończyła to tylko dla tego bo modne : )
Nic nie robią przez 5 lat oprócz przychodzenia na zajęcia, żadnych dodatkowych staży, konferencji naukowych, artykułów, kół zainteresowań, ani nic. Przykro mi, ja takiej osoby bym nie zatrudniła.

__Amelia

To dalej nic nie zmienia. Głównym kryterium jest nazwisko.

aronn

Jeszcze takich fantazji i bandy naiwniaków nie czytałam. Choćbyś miał 100% ze wszystkiego i brak znajomosci to medycyny nie ukonczysz badz sie nie dostaniesz.
Z prawem jest latwiej. Konczysz prawo, ale sprzedajesz w sklepie. A inzynierów jest jak psów. Wybierac przebierac.

Powiedzmy, ze jak jesteś talentem z informatyki to mozesz godnie zyc bez stresu. A tak nawet z scislym kierunkiem kazdego dnia nie wiesz czy to nie jest juz twoj ostatni.

ocenił(a) film na 4
eowine

To chyba do mnie nie było.

ocenił(a) film na 3
eowine

Zgadzam się w 100% co do medycyny

eowine

To ciekawe, nie mam żadnych znajomości, nie mam w rodzinie lekarzy, a na medycynę się dostałem i wygląda na to, że ją ukończę. To jak to jest?

fil0fun

:DDDDD To ciekawe w jakiej przzychodni bedziesz pracowac bez specjalizacji hahahahahhahaha

fil0fun

Dostać się możesz, a czemu nie, Tylko potem jest gorzej. Byłem na kursie księgowości i administracji dla bezrobotnych, było na tym kursie dwóch bezrobotnych absolwentów medycyny, właśnie bez lekarzy w rodzinie.

Tankiel

Zdecydowanie nie masz racji.

Tankiel

nie, nie masz racji. Jestem na prawie i zeby pracowac w zawodzie po skonczonych studiach bede musiala zrobic aplikacje, min 3 lata, a potem jeszcze pracowac pzez min kolejne 3 jako asystent, asesor czy referendarz. Podobnie po medycynie, moi rodzice oboje konczyli i prace jako taka mozna uzyskac po ukonczeniu specjalizacji, wyrobieniu licencji itede, itepe. Takze, nie nie masz racji, wiec prosze nie wypowiadaj sie, skoro nie masz pojecia o tym co piszesz, a na studiach cie nie nauczyli, jezeli wgl uczeszczasz.

smiszka

MATKO BOSKA, to po co szłaś na te studia, ja idąc na prawo doskonale o tym wiedziałam. To normalnie - żaden wyjątek, na zachodzie jest identycznie.

__Amelia

ale o co ci chodzi? poszlas na prawo i nie umiesz czytac ze zrozumieniem? Nigdzie nie napisałam, ze zaluje ze poszlam, zdementowałam tlyko bezpodstawna wypowiedz kolegi. Idac na te studia tez o tym doskonale wiedzialam, wiec nie rozumiem o co sie spinasz. Polecam przeczytanie mojego wpisu jeszcze pare razy, to moze za ktoryms zrozumiesz.

__Amelia

Poczytaj sobie jak wygląda sytuacja po prawie w Anglii w zakresie zarobków i miejsc pracy, a potem zabieraj głos. Pozdrawiam.

Tankiel

Nie masz, po prawie normalnej roboty bez znajomości nie znajdziesz. Potwierdzone info.

Tankiel

kosmetologii nie studiuję :)

użytkownik usunięty
Tankiel

Takie trochę głupie gadanie. "Trzeba było iść na prawo, a nie..." Jak dla mnie to wcale pracy nie gwarantuje. A co mam zrobić, jeśli takie "jedyne najlepsze kierunki" w ogóle mnie nie interesują?
Z resztą nie ma sensu tutaj dyskutować. ...

Przede wszystkim sytuacja na rynku cały czas się zmienia. Jest na coś zapotrzebowanie, idziesz na studia, po 5 latach zapotrzebowania już nie ma... Dla informatyków miało miejsc nie być. Ale są też ludzie, którzy nie umieją nawet zrobić sobie porządnego CV, więc tacy ludzie najczęściej zganiają na zawód. Nigdy na siebie.

Tankiel

Skończyłam Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Wrocławskiej i pracy jest masa na całym świecie ale w Polsce proponowano mi chyba najniższą krajową - dokładnie nie wiem, bo nie chcieli powiedzieć, ale zasugerowali. W ogóle żeby człowiek nie miał prawa wiedzieć o jaką kwotę toczy się gra, to jakaś porażka. W ofertach pracy nie ma podanych zarobków, na rozmowie nie wypada o to spytać. Co to za żenada, żeby człowiek nie wiedział czy ma się fatygować, czy nie. Dodam, że mam prawie 3 lata doświadczenia ze świetnej znanej na całym świecie firmy motoryzacyjnej, więc nie jestem świeżo upieczonym absolwentem. Jak były redukcje to doznałam zderzenia z szarą rzeczywistością szukając nowej pracy ale szybko (po 4 miesiącach) zrezygnowałam. Oczywiście wyjechałam za granicę. Także nie wiem o co ci chodzi z tym komentarzem bo jest mnóstwo takich osób jak ja. Masz rację, pracy jest sporo, ale za najniższą krajową to niech pracują osoby wykonujące proste prace jak pani sprzątająca. Ja się nie uczyłam po to aby zarabiać tyle co ktoś bez żadnych kwalifikacji. A swoją drogą Polska idąc twoim tokiem rozumowania powinna zlikwidować wszystkie kierunki studiów, po których nie ma w Polsce pracy, tymczasem tworzy się nowe i nowe.

AlexabezKeksa

dobre rozumowanie ,,A swoją drogą Polska idąc twoim tokiem rozumowania powinna zlikwidować wszystkie kierunki studiów, po których nie ma w Polsce pracy, tymczasem tworzy się nowe i nowe."
może nie likwidować, ale zamykać na pewien okres czasu

AlexabezKeksa

Ciężki kierunek. Gratulacje!

Tankiel

Akurat kosmetologia to całkiem niezły wybór. Otwierasz zakład lub pracujesz jako kosmetyczka dojeżdżająca do klientek lub uczysz w szkole kosmetologii. Wszystko zależy tylko od tego, ile umiesz i czy lubisz to, co robisz, dokształcasz się, masz trochę wiedzy i talentu. :)
Podobnie nieźle ma się fryzjerstwo.
Wiele tak pracujących kosmetyczek i fryzjerek znam. Mają się całkiem nieźle.
Ergo - komentujący nie trafił zupełnie z przykładem.

Offi

Szczerze to po większości studiów można otworzyć własny biznesik, tylko mało kto podejmuje ryzyko z wiadomych względów.

AlexabezKeksa

Można, ale kosmetolog, kosmetyczka i fryzjerka to naprawdę dobre zawody. Serio, łatwiej znaleźć po nich pracę, niż po takim prawie, a zarobki też niczego sobie (no i kosmetolog ma sporą wiedzę, jeśli chodzi o chemię, a przynajmniej powinien mieć).

Tankiel

Na medycynę dla pieniędzy i prestiżu, a pacjent to efekt uboczny.

Tankiel

a pożniej mamy lekarzy morderców, bo nie o pracę lekarza chodzi ale studiuje się dla kasy, mamy prawników do d....co widać w prokuraturach i sądach a swoją droga lekarz czy prawnik czy inzynier też chodzi do kosmetyczki....najważniejsza jest uczciwośc a tego nam ten kraj nie daje

bystra45

mamy prawo do dupy, a nie prawnikow

Tankiel

Prawo? Studiuję, nie mam pytań, kierunek jak każdy inny, nic wielkiego. Niestety, bo trzeba włożyć więcej pracy niż w inne humanistyczne kierunki, a uczelnie i tak rokrocznie wypuszczają tysiące nowych "prawników"

Tango92

Dokładnie ! Tysiące prawników rocznie, z czego wypuszczona z uczelni powinna być tylko garstka, bo tylko garstka się przykładała.

ocenił(a) film na 1
Tankiel

Kiepsko trafiłeś z te kosmetologią-zarobki w tej branży to 4 do 6 tysięcy. Netto. Baby po prostu mają korbę i każdą kasę na w miarę dobrą kosmetyczkę czy kosmetolożkę wydadzą. Znam kilka z tej branży i naprawdę nie narzekają;)

dariaaa29

hahaha dobrze prawisz

ocenił(a) film na 4
dariaaa29

taa, super komentarz :D

dariaaa29

Podpisuję się pod tym.

Gladka

:)

dariaaa29

Ta albo żeby popisową lazanię można zrobić w 45 minut. Jak to przeczytałam to już wiedziałam, że ta książka to ściema:D

dariaaa29

Haha jesteś boska! Koment pierwsza klasa! Marry me :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones