PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 370
ocen
6,4 10 1 103370
5,1 15
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

dzis odswiezylem sobie ten film

dlaczego na koniec mamy zlepek scen z calego filmu (dodam ze strasznie denerwujaco zmontowany) ktory jest streszczeniem filmu ktory dopiero obejrzelismy i trwa bog wie ile??
czy tworcy zakladaja ze widz to przyglup ktory sam nie wybiega mysla ani na krok bez poprowadzenia go za reke i ma okres skupiania 15minut?

rany, ten film trwa nie cale 1,5godziny i jakis specjalnie skaplikowany nie jest
czemu do cholery nam go streszczaja na koniec
chyba sie do seriali przyzwyczaili tylko ze streszczenie historri zwykle jest na poczatku nastepnego odcinka a nie na koncu obecnego

nie ma to jak wyeksponowac kazda najmniejsza mysl zeby sie upewnic ze widz zalapal
to tak jakby tworcy obrazali widza i z gory zakladali ze jest idiota i sam nie zrozumie ich super-filmu i nic nie zapamieta wiec trzeba mu powiedziec wprost o co chodzilo i strescic w miare film

film wsumie srednio ciekawy wiec mysle ze moglem rownie dobrze obejrzec ostatnie 5mnut, w koncu tam mamy streszczenie calego filmu

dobra, pol biedy, moze sa ludzie ktorzy naprawde nie potrafia zaskoczyc myslowo sami z siebie i trzeba im cala fabule przywalic wprost jak na talerzu w 5minutowym skrocie bo dluzszej historii nie dadza rady ogarnac

mysle ze to poklon dla sammy'ego jenkinsa z memento zeby nie musial juz dluzej ogladac tylko reklam, biedny facet i inni z taka przypadloscia jak brak pamieci krotkotrwalej moga teraz tez spokojnie obejrzec pile 2!
dobroduszni tworcy zamiescili na koncu streszczenie
brawa dla nich!

ale czemu to streszczenie jest tak zmontowane jakby goscie byli naspidowani? skacza ujecia po 3wyrazy i jedno za drugim
no dobra niech juz bedzie
i patrze na to a to trwa i trwa i trwa


podobny zabieg jest jak widzimy pokoj z pila
w tle leca jakies glosy typu "musimy sobie obciac nogi"
po co? czy widz jest naprawde tak tepy ze sam nie skojarzy faktow? "tak! to pokoj z 1 czesci! nie martwcie sie, na naszym filmie nie trzeba ani troszke myslec!"
tylko nie mowcie ze dla tych co 1 nie ogladali bo dla takich to i tak bez znaczenia czy to pokoj z 1czesci bo nie ogladali


niech mi nikt nie wciska ze pila ma skaplikowana fabule i to film na myslenie
ku*** tu jest wszystko wystawione jak na dloni jeszcze ze streszczeniem
nie ma takiej opcji ze nawet najwiekszy tepak czegos nie zalapie
tworcy mu wszystko dokladnie wyjasnia

takze nie martwcie sie, w trakcie seansu mozecie dowolnie wychodzic do toalety czy po jakis prowiant bo nic wam nie umknie
na koncu jest ladne streszczenie


idiotyzm.....

ocenił(a) film na 5
El_Magiko

to tak jakby tworcy mysleli ze ich zakonczenie jest takie super ze zanim je puszcza musza sie upewnic ze kazdy zalapie o co chodzilo zeby taki super pomysl sie nie zmarnowal

no ^$#^# jak memento doslownie

a dodam ze film nawet do obejrzenia, 5/10
pod warunkiem ze kazdy z iq wiekszym od temperatury pokojowej znajdzie sobie jakies zajecie na ostatnie 5min filmu bo bedzie sie nudzil ogladajac te same sceny co przed godzina

użytkownik usunięty
El_Magiko

No wiesz... są granice ludzkiej percepcji - Ty narzekasz, że na koniec (co jest zresztą charakterystyczne dla tej serii) jest flashback całej historii przed finałem, a inni oglądając to i mając podane wszystko na tacy dalej nie rozumieją i pytają "ale o co chodzi?" - przejrzyj niektóre tematy na tym forum, a sam się przekonasz ;)

ocenił(a) film na 5

jesli ogladaja go dzieci w wieku 12lat to moze nie kumaja ale mysle ze przecietny dorosly czlowiek ktory skupi sie na akcji spokojnie ogarnie ta fabule ktora przeciez nie jest tak skaplikowana
a to ze jest to charakterystyczne teraz sobie dopiero przypomnialem bo odswiezylem ja cala
no ale kurcze ten koncowy pokaz slajdow w 3 czesci trwal i trwal i trwal
juz sie centralnie nudzilem i na usta cisnal sie krzyk "ludzie to jest jasne!! dajcie wreszcie zakonczenie i chce nastepny film! nie musicie mi streszczac tego co ogladalem przez ostatnie niespelna 1,5h, naprawde nie jestem az tak tepy zeby tego potrzebowac"
faktem jest ze moze nie do konca dla kazdego fabula jest jasna bo wnioski nie do konca nasuwaja sie same z siebie i trzeba sie czasem troszke skupic na tym co jest miedzy latajacym miesem ale to zadna czarna magia i mysle ze wystarczyloby troche utalentowanej rezyserki i male poprawki scenariusza zeby ten pokaz slajdow nie byl nikomu potrzebny, takie rozwiazanie to po
1)pójście na latwizne
2)irytujace nudziarstwo psujace nieco seans
3)w moim przekonaniu traktowanie widza jak glupka ktory bez przewodnika nie trafi nawet do wlasnej lodowki

ja wiem ze to nie jest ambitne kino w stylu bergmana i chodzi glownie o latajace mieso, a wiekszosc fanow ma ochote poprostu na te szokujace sceny ale dlaczego zakladac ze widz jest debilem
choc z drugiej strony argument jaki podajesz odnoszacy sie do forum wskazuje na to ze moze jednak przecietny odbiorca nie jest zbyt sprytny
ale ja mam odpowiedz "ludzie myslcie- to nie boli"
jak tak dalej pojdzie to wydadza wersje memento puszczona od tylu i podzielona na 2 osobne czesci, kolorowa i czarno-biala specjalnie dla tych ktorzy nie skojarzyli i nie ogarneli fabuly (swoja droga prostej jak budowa cepa ale puszczonej od tylu wiec dla wiekszosci jest to przeszkoda nie do pokonania)
moze niedlugo na pudelku od plytki dvd bedzie poradnik jak wlaczyc telewizor na wypadek jakby komus sie zapomnialo
nie ma to jak dobre duszki ktore mysla za nas, a my tylko mamy patrzec jak cielaki

ocenił(a) film na 7
El_Magiko

Moim zdaniem również ten skrót całego filmu, to głupota na początku po paru sekundach tego zlepu scenek myślałam, że będzie to zrobione bardziej ogólnie a tu cały film przeleciał przed oczyma w kilka minut, czekałam aż się skończy, bo to wszystko pamiętałam oglądając obojętnie jaki film należy być uważnym, więc nic nadzwyczajnego w tym, że się pamiętało poszczególne sceny nasuwało się, więc pytanie "co to ku**a ma być?", chcieli dobrze niekoniecznie im to tak wyszło.

ocenił(a) film na 10
El_Magiko

chyba zapominasz o tym, że amerykanie nie są zbyt pojętni, że tak to lekko ujmę ;)

ocenił(a) film na 5
shaantia

slyszalem juz takie opinie
wydaje mi sie, ze takie uogolnienia nie maja wiekszego sensu, zwlaszcza, ze w wiekszosci wyglaszaja je polacy zeby poczuc sie lepiej bo tak naprawde w rozwoju jestesmy ze 100lat za nimi i mamy o wiele wiele gorzej
i wiesz, prawda jest taka, ze polacy sa chyba znacznie mniej pojetni jesli ,juz tak uogolniamy ,od nich i dlatego nasz kraj wyglada tak jak wyglada
zwlaszcza jesli zwrocisz uwage na tematy forum o ktorych byla mowa, sa ludzie ktorzy uwazaja ta fabule za skomplikowany majstersztyk
ba! sa nawet tacy, ktorzy jej nie zrozumieli
ale dosc tych wynurzen, ten beznadziejny skrot konczacy kazda czesc to to jedna z najgorszych cech calej serii
(nie zaliczam do serii czesci 1 bo to taki dosc niskobudzetowy film ze swietnym pomyslem, niezlym wykonaniem i do tego oryginalny, naprawde dobry i warty obejrzenia, no ale potem zaczyna sie rownia pochyla w dol, wlasciwie przy ostatniej czesci to juz urwisko i dziura niemal bez dna zawalona mulem)

El_Magiko

nigdy nie sądziłem, że można tyle pisać na temat streszczenai filmu pod koniec owego, gratuluje ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones