PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89047}

Pies Baskerville'ów

The Hound of the Baskervilles
6,0 792
oceny
6,0 10 1 792
Pies Baskerville'ów
powrót do forum filmu Pies Baskerville'ów

To nie jest film dla prawdziwych Sherlockistów!
Na siłę starali się być oryginalni. Zmieniona legenda, dr Mortimer okazuje się być
starym dziadem, jego żona wywołuje duchy (masakra!), na dodatek gadała z sir
Charlesem (no ale tu przesadzili - elementy science fiction w Holmesie?! Kobieta
rzeczywiście skomunikowała się z sir Charlesem, mówiła męskim głosem w pewnym
momencie... no i ten pies za oknem...), brak Laury Lyons (tak istotnej postaci)
Stampleton grzebie w grobach zamiast latać za motylkami, zabija swoją żonę (tu się
wkur*iłam zupełnie jak Watson), a Watson strzałem zabija jego (!!!!!! Watson muchy by
nie skrzywdził!!!!! ), myślałam, że Holmes utopi się w bagnie, Watsona i Lestrade'a
zastrzeli Stampleton, no ale jakoś się wykaraskali, oprócz tego złego of course. Jakieś
przedstawienia ze świętym Mikołajem... (wtf? dorzucili tu ŚWIĘTA?!), no ale jak dla
mnie najgorsza obsada i charaktery bohaterów. Holmes łagodny jak baranek, Watson
wkurzający, wiecznie naburmuszony, w dodatku ma taaakie uszy, że dziw iż nikogo nie
zdmuchnął, jak poruszył głową.
Widziałam kilka wersji Psa... , ale ta dla mnie jest najgorsza zdecydowanie.
No sorry - seans spirytystyczny? Conan Doyle rzeczywiście interesował się duchami,
ale w Psie... nie było o tym mowy...

mggabijp

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 3
mggabijp

Zdecydowanie tak! Najgorszy Holmes w historii kina. Wszechobecna i wkurzającą muzyka, a i do tego... Wszyscy od Watsona po sir Henry'ego są tu nieuprzejmi, mrukliwi...
Zero klimatu z książki, zero cech postaci książkowych... A głupota goni głupotę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones