PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126074}

Pigmalion

Pygmalion
7,5 610
ocen
7,5 10 1 610
8,0 3
oceny krytyków
Pigmalion
powrót do forum filmu Pigmalion

Sztuka "Pigmalion" powstała z inspiracji G.B. Shawa o legendarnym królu z mitu greckiego - Pigmalionie, który był rzeźbiarzem i stworzył posąg przepięknej kobiety i się w nim zakochał....
Dziewczyna z rynsztoku Eliza nie przypomina kocmołucha , jej metamorfoza fizyczna jest nieznaczna, profesor Higgins przy Hiller wygląda momentami młodziej (była różnica wieku 19 lat miedzy aktorami, nawet ten młody Fred mógłby być jej synem).Howard zagrał świetnie, ale mnie nie przekonuje , że może się zakochać w swoim dziele, przerysowanym , sztucznym, bez życia chwilami. Hiller jak dla mnie źle dobrana do tej roli, stara się już chyba urodziła, ta nominacja do Oscara to też jakaś pomyłka...może w tamtym czasie na bezrybiu rak dobry.Shaw wybrał ja do roli, no cóż pan miał 82 lata i może nie widział dobrze, albo nie wiedział co robi.... Mnie osobiście bardziej pod każdym względem podobała się wersja teatralna z 1998 z Englertem i Jungowska i Shawowi też by się podobało.Musical "My Fair Lady" doskonałość sama w sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones