PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 419
ocen
6,8 10 1 162419
4,9 15
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Doskonały

ocenił(a) film na 10

Pisałem przez godzinę artykuł o tej części, ale oczywiście podczas wysyłania posta wyszedł komunikat, że strona nie istnieje i cały tekst wsiąkł, gdzieś w odmętach błędów filmwebu.
Dla tego napiszę pokrótce.
Film jest arcydziełem. Po 4 nieudanej części (bardzo dobrej, ale nie idealnej jak poprzednie 3 odsłony) obawiałem się trochę czy warto iść na to do kina, zaryzykowałem i ani trochę nie żałuję.
Zemsta Salazara bowiem jest to powrót do poprzednich arcydzieł, zarówno pod względem fabularnym jak i emocjonalnym.
Wspaniałe wrażenia budowane są w widzu dzięki doskonałej reżyserii, fabule, aktorstwie, sceneriach, idealnie ujętych scenach, wątkach w których pojawia się mroczna tajemnica, miłość i humor, którego nie mogło by zabraknąć w serii o Piratach z Karaibów, a to wszystko okraszone wspaniałą muzyką.
Jedynym minusem jest niestety postać Jacka Sparrowa, która odbiega od tej z poprzednich części. Nie jest zła, ale jest inna, nie tak szalona i pociągająca jak stary dobry kpt. Jack Sparrow. Nie mniej cała reszta zawiera wszystko to co każdy fan kochał najbardziej w pierwszych (dwóch-trzech) odsłonach Piratów z Karaibów.
Polecam obejrzeć w Imaxie w 3D.

Zihat

A ja uważam, że mimo że jest to bardzo dobra część, jest najsłabsza z serii. Też byłem w Imaxie na 3D - i to na przedpremierze - więc emocje zrobiły swoje i oceniłem film na 9. Jednak teraz na chłodno widać więcej jego wad, dziur fabularnych.
Wciąż nie rozumiem narzekania na część 4.

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

Od kiedy go oglądałem minęły 4 miesiące prawie, także zdecydowanie piszę na chłodno :)
A 4 część nie była zła, była bardzo dobra, ale nie idealna jak reszta filmów z serii. W czwartej części zabrakło mi tego specyficznego klimatu Piratów z Karaibów, który po prostu wywoływał emocje, gonitwę myśli, wrażenia, że sam uczestniczysz w akcji filmu, był jakby płytszy, nie wiem jak to jeszcze określić, po prostu po oglądnięciu nie czułem tego spełnienia.

Zihat

Dokładnie to samo odczuwam w stosunku do części 4. Po wyjściu z kina uznałem, że część 5 jest lepsza i zajmuje miejsce między trylogią a czwórką. Zobaczymy czy coś się zmieni jak obejrzę piątkę kilka dobrych razy na płycie, ale myślę że nie.

ocenił(a) film na 8
Zihat

Co do postaci Jacka Sparrowa, zgadzam się. Czuję jednak niedosyt, ale też nie żałuję pieniędzy, ani czasu. Co do czwartej części, nie wiem, mi się bardziej podobała, niż piątka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones