PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 232
oceny
6,8 10 1 162232
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Jestem świeżo po seansie i mimo iż film mi się podobał, dało się zauważyć kilka błędów, może macie na ten temat jakieś opinie/interpretacje?
1 kompas - w poprzednich częściach było powiedziane, że jack dostał go od Tia Dalmy, tu mamy historię jak dał mu go inny pirat umierając na statku zaatakowanym przez Hiszpana.
2 no właśnie statek - załoga uznała Jacka za swojego kapitana. Czy to przypadkiem nie była Perła? To również kłóciłoby się z historią przedstawioną wcześniej.
3 klątwa Holendra - Holender był przeklęty ponieważ Davy Jones nie wykonywał swoich obowiązków i stał się okrutnikiem. Dlatego załoga była taka ... "rybia". Will się nie zbuntował przeciwko swojemu losowi więc dlaczego jego również dosięgła klątwa?
4 barbossa - tak z innej flaknki/ skoro temat o Nieścisłościach to wyjaśnijcie mi proszę jak to się stało że przeżył strzał jacka w pierwszej części? Może coś mi umknęło ..
Zapraszam do dyskusji, może zauważyliście coś jeszcze?

sprinterka

1 - moim zdaniem jawna nieścisłość/lenistwo scenarzysty. Można to połatać w ten sposób, że a) Jack wyhandlował kompas od Tii dla swojego kapitana, b) stracił kompas po tym jak dostał go od kapitana i by go odzyskać wyhandlował go od Tii
3 - zbuntował się, ponieważ zamiast przewozić umarłych popłynął ratować tonącego syna, dlatego przez moment wyglądał tak jak wyglądał
4 - Barbossa umarł w pierwszej części. To Tia Dalma przywróciła go do życia w drugiej części w zamian za to, że on uwolni ją z cielesnej postaci

ocenił(a) film na 8
Spirit59

co do punktu 3, kiedy ratował syna? To było na początku na 5 części? Bo ja miałam wrażenie, że ten mały na podstawie map/zbierania informacji wydedukował, gdzie na dnie spoczywa obecnie Holender i tam trafił

sprinterka

>co do punktu 3, kiedy ratował syna?

Na początku "Zemsty Salazara" młody Henry wypływa na morze, przywiązuje sobie worek z kamieniami do nogi i wskakuje do wody.

>wydedukował, gdzie na dnie spoczywa obecnie Holender

Holender nie leży na dnie. Holender przewozi zmarłych na morzu na "drugą stronę". Możesz zobaczyć w "Na krańcu świata", że (zaraz po scenie pożegnania Willa z Elizabeth na plaży) Holender *dosłownie* znika podczas zachodu Słońca. Holender może znajduje się w zaświatach albo między światami albo w miejscu o jeszcze innej nazwie, ale gdziekolwiek to jest nie jest to dno morza. Tak przynajmniej wg mnie wynika z filmów.
No i moim zdaniem nieco dziwne byłoby gdyby Holender leżał tak sobie przy brzegu, niedaleko miejsca gdzie mieszkał Henry :)
Henry raczej dowiedział się, że jeśli się utopi/spróbuje się utopić sprowokuje spotkanie z ojcem. Gdy Henry spada w toń, o ile dobrze pamiętam, Holender *podpłynął* pod niego żeby go przechwycić, a nie leżał na dnie.

sprinterka

2 - zobacz ten wątek http://www.filmweb.pl/film/Piraci+z+Karaib%C3%B3w%3A+Zemsta+Salazara-2017-606542 /discussion/Ko%C5%84cowe+sceny+z+Barboss%C4%85+-+niezwyk%C5%82e...,2899682#post_ 15198126

ocenił(a) film na 8
Spirit59

dzięki za odpowiedzi:) to ma sens, ja zupełnie inaczej zinterpretowałam początek, wydawało mi się że Holender w "przerwach" między przewozęniem zmarłych siedzi na dnie morza a załoga jest częścią statku jako te stwory. Mimo wszystko zastanawiające że Will zareagował tak szybko na syna w wodzie. Mógł być w tym czasie zupełnie gdzie indziej, no i skąd wiedział że Henry tonie? I do tego scena po napisach. Myślę że jeszcze sporo rzeczy wyjaśnią nam w kolejnych częściach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones