PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 333
oceny
6,8 10 1 162333
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

W poprzednich częściach na pierwszym planie była przygoda, której towarzyszyła garść aktorów i wpadająca w ucho muzyka.W najnowszej części serii przygoda zeszła na bardzo odległy plan a na pierwszy wysunęli się aktorzy. W szczególności Jack, który jest cieniem samego siebie, kiedyś śmieszny pirat, który potrafił w inteligentny sposób wyjść z każdej sytuacji dziś żałosny, irytujący oraz na siłę próbujący być śmieszny pijak. Niestety największa gwiazda całej serii od jakiegoś czasu się stacza. Muzyka jest poprawna, lecz nie zapada w pamięć. Po tym filmie mogę stwierdzić, że Paul Cameron robi dobre zdjęcia, lecz nie dorównuje on Wolskiemu, który swoimi ujęciami w jakiś sposób ukształtował całą serię.
W filmie jest kilka naprawdę dobrych scen, lecz są one tłumione przez wiele innych. Naiwne sceny rozmowy Willa z synem, ciągnięcie budynku przez konie czy ślub Jacka to tylko kilka z nich.
Podsumowując film nie wyszedł tragicznie, lecz na tle innych części serii pozostawia wiele do życzenia. Jako fan serii się zawiodłem, ale mam nadzieję, że następne filmy o piratach i kapitanie Jacku przywrócą serii dawną chwałę.

Ktoś liczył ile razy w filmie Salazar wypowiedział "Jack Sparrow"? :)

007_Punisher_007

Dla mnie wszystkie postacie były jakieś takie mdłe i mało wyraziste. Wyjątek stanowi kreacja Salazara. Javier świetnie się w niej odnalazł. Scena ślubu umieszczona tak od czapy- kicha jak nic.

ocenił(a) film na 5
Marcyy

Dokładnie Bardem nie pierwszy raz pokazał, że jako czarny charakter jest świetny. Geoffrey Rush dostał sporo czasu i wykorzystał go także bardzo dobrze ;) Jednak cała reszta bez charakteru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones