PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 326
ocen
6,8 10 1 162326
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

5 czesc Piratow to chyba jedno z najlepszych zakonczen w hisotrii kinomatografji.Naprawde rezyser i scenarzysci podeszli do tej czesci z wielkim Respektem.
Zupelnie nie rozumiem tej calej krytyki.
Wszystko w tym filmie zadzialalo i powiem wiecej ze nawet przerosl moje oczekiwania.
Poczatek przeswietny
Srodek trzyma w napieciu
A koncowka urywa leb ;].

Swietni aktorzy bo odwalili swietna robote i widac ze sie rewelacyjnie bawili przy tej czesci.
Johny Deep w najwyzszej formie.
Najbardziej jednak zaskoczyly mnie sceny akcji ktore wbijaly w fotel jak to bylo w czesci 2 ;].Juz dawno nie czulem tyle emocji i zarazem wielkiego smiechu kiedy ogladalem sceny akcji.Zrobione z jajem i pomyslem.Tak sie robi filmy rozrywkowe.

Ps.
Gilotyna zadzi ;].Hehe.Ubawilem sie jak nigdy.
Jak dla mnie to chyba najlepszy film roku jak narazie.Alien mi sie tez bardzo podobal tak samo jak Ghost in The Shell ktory tez byl zjechany przez krytyke.
Ale ja tam pieprze recenzje i cala krytyke.Oni potrafia tylko krytykowac i smutno i przykro mi z ich powodu.N I E Z N A J A Sie.
Polecam.Nie sugerujcie sie ludziska recenzjami.

lavrenzo84

Nienawidzę takiego podejścia "pieprzyć krytykę". Zrozumcie wreszcie, że sama liczba przy recenzji nie jest najważniejsza. Najważniejszy jest tekst recenzji i argumenty, które recenzent zastosował. Czytając lub oglądając recenzje musisz odnieść te argumenty do siebie i swojego gustu. Np. recenzent stwierdza, że film nie wnosi nic nowego do serii i jest tylko powtórką z poprzednich części. Jeśli Tobie to nie przeszkadza to ta wada powinna dla Ciebie wylądować w koszu. I tak dalej! Nie zachowujcie się jak banda idiotów patrzących tylko na cyferkę albo jak banda fanbojów obrażających się, że komuś mógł się nie spodobać film, który wam się spodobał. No i nauczcie się czytać recenzje...

ocenił(a) film na 9
_Zero_

poniekad masz racje i piwa ci.Ale z drugiej strony sie mylisz.Bo jak zrozumiec ze w prawie kadej recenzji krytykuja Johnego Deepa za jego role kiedy wlasnie on zagral swietnie i dokladnie tak jak trzeba.Jak zrozumiec ze krytykuja slabe aktorstwo kiedy wogole tego nie widze.Wszyscy sa wiarygodni jak holera.Jak zrozumiec ze scenariusz zawalil i nie trzyma sie kupy.Kiedy wlasnie fabula wciaga jak kolejka linowa.
To samo bedzie przy Transformersach pewnie hehe.
Sa miejsca dla filmow lekkich i dla ciezkich.Do piratow trzeba podejsc z dystansem albo sie je kocha albo nie nawidzi.
Przez ta pieprzona krytyke co sie prawie caly czas myli filmy odnosza porazke i slabo sie sprzedaja.I nie ma juz kontynuacji.
Ghrrrrrr.Wiec nie bron tak tych pseudo recenzentow np.z Rotten albo z Metacritics.!Jedna wielka mafia co juz wielka nagonka byla na czesc 2 Piratow ktora tez okazala sie byc rewelacylna i lepsza od 1 czesci.
Ja powiem tak na zakonczenie.Ze widac Johny Deep nie jest luniany w Hollywod.

lavrenzo84

Problem z tą i w sumie poprzednimi częściami jest taki, że nic się w nich nie zmieniało i nastąpiło zwyczajne zmęczenie materiału. Depp gra tak samo od pierwszej części. Fabuła jest bliźniacza do poprzednich części. Historia jest bardzo prosta wręcz prostacka, a bohaterowie to ci sami, których znaliśmy wcześniej. Henry Turner to młody Will Turner, a Carina Smyth nie różni się niczym od Elizabeth Swann. Ile można? Nie ogląda się tego źle, ale to w sumie czwarty raz odgrzany kotlet nie reprezentujący absolutnie nic nowego. Mnie niższe nieco oceny nie dziwią. I nie, nie chodzi tu o dystans do serii. Po prostu oglądanie po raz kolejny tego samego mało kogo bawi.

No i bawi mnie to określenie o mafii... jeśli by tak było to akurat Disney na pewno nie miałby żadnych problemów z kupieniem dobrych recenzji.

ocenił(a) film na 9
_Zero_

Zycie!.
Jedni sa mniej krytyczni a inni do przesady bardziej i nigdy im nie dogodzisz.Trudno ;].Zycze powodzenia.
Mnie sie wszystkie 5 czesci bardzo podobaly i koniec kropka.Tam gdzie ty i podobni tobie widzicie dziure w calym tam ja sie ciesze jak dziecko i prosilbym o wiecej bo uwielbiam te klimaty i tych aktorow.

lavrenzo84

No właśnie zbyt dużo zależy od gustu widza. To banał, ale tak to działa. Dlatego warto znaleźć recenzenta z podobnym gustem do Twojego. To wymaga trochę zaangażowania, ale jest bardzo pomocne. Dlatego o ile samych recenzji nie neguję, to neguje sposób w jaki się na nie teraz patrzy. Bo ludzie patrzą tylko na cyferki, a dla mnie to jest po prostu głupie.

lavrenzo84

Ale czy to aby na pewno to ostatnia część? Scena po napisach może sugerować, że być możę będzie kolejna :)

ocenił(a) film na 9
marcelina179

oczywiscie ze nie.Zbyt duzo film zarabia na swiecie i zbyt dobrze sie bawi Johny Deep przy tym filmie zeby mieli sobie odpuscic ;].

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones