PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 329
ocen
6,8 10 1 162329
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, iż część 5 kłóci się z 2? W 2 części Calypso w postaci Tia Dalmy mówi wyraźnie, iż kompas w rękach Jacka pochodzi właśnie od niej, w cz.5 Jack zyskuje kompas od poprzedniego kapitana statku i sam staje się kapitanem w chwili śmierci wspomnianego.
Sam Kapitan Salazar mówi, iż mordował nie "ludzi tylko piratów" (cyt. "Thousands of men - no, no no - pirates!"), ale w momencie wpłynięcia statków (jakichkolwiek) do Trójkąta, w którym został uwięziony morduje wszystkich.
Poza tym Jack jako nieudacznik, wciąż zapity, z cudzą żoną zastany w skarbcu nie zachwyca.
W poprzednich częściach Jack wciąż popija rum (jak na Karaiby przystało), wydaje mu się, iż ma pijackie wizje widząc Williama Turnera Seniora, tańcuje, lekko się chwieje, ale nigdy nie jest nieprzytomnie pijany - w części 5 jest wrakiem samego siebie - cieniem i nieudacznikiem, nie jak dawniej sprytnym i cwanym a do tego zabawnym i wcale nie krwawym piratem, któremu wszystko się udaje.
Połączenie Cariny Smyth z kapitanem Barbossa - lekko żenujące i w sumie smutne, iż wspaniały i zawsze szukający swej korzyści Barbossa nagle staje się altruistycznym ojcem, który poświęca swoje życie dla córki. Nie pasuje to do niego absolutnie.
Ponadto we wszystkich poprzednich częściach statki biorące udział w bitwie morskiej rozpadają się, latają drzazgi, deski, łamią się maszty - jak na bitwy morskie tamtych czasów przystało, w części 5 wszystko wybucha niczym w "Szklanej Pułapce" co daje bardzo nienaturalny efekt.
Warto zobaczyć, ale nie jestem pod wrażeniem. Moją ulubioną częścią pozostaje na zawsze część 3.

ocenił(a) film na 3
angelika_angelika_fw

Przed seansem specjalnie sobie przypomniałem poprzednie części i niestety masz rację, ta bardzo odbiega od poprzednich, jest mnóstwo niespójności. Jack piratem stał się z przymusu podczas pracy dla kompanii wschodnio-indyjskiej, o czym nie było ani słowa. Został zwykłym debilem, z którego wszyscy mają się śmiać. Całkowicie zepsuli tą postać.
Warto dodać, że w porównaniu do poprzednich części, wszystko bardzo łatwo im tu wychodzi. Nagle wszystkie klątwy poszły w cholerę w jedną, krótką chwilę. Ach, jaka szkoda, że nie wpadli na to w pierwszej części, nie byłoby wszystkich historii i tylu problemów!

ocenił(a) film na 7
Mruck

na upartego można by jeszcze jakoś wybrnąć ze wszystkich nieścisłości, też mi się to nie podoba i popieram was, dlatego mam sposób jak mogli by z tego wyjść w następnej części w której ma powrócić Davy Jones oraz Calypso. Jeśli chodzi o kompas to Tia Dalma mówiła w 2 części że Jack wytargował od niej busole co w sumie nie zaprzecza temu że mógł go posiąść od innego pirata, być może pózniej Jack w pewien sposób traci kompas i musi go odkupić od Dalmy, a jeśli chodzi o samą historie Jacka jako pirata to w Zemście Salazara mamy pokazanego młodego Sparrowa, młodszego Teague (rzekomego ojca Sparrowa, ale myślę że jest przybranym ojcem, mają inne nazwiska xD) oraz Kapitana po którym Jack przejmuje okręt który jest Czarną Perłą ale obecnie pod nazwą Zła Wiedzma. Po mojemu mogło by to wyglądać tak. Jack Sparrow (a właściwie Smith, bo takie miał nazwisko w tamtych czasach) jak wiadomo pracował dla kompanii wschodnio-indyjskiej ale kiedy statek (zła wiedzma, pózniej Czarna Perła) na którym służył przewoził niewolników, on postanawia ich uwolnić. Konsekwencją tego jest to że staje się piratem i razem z tymi niewolnikami przejmują statek, tam poznaje Teague którego uznaje za ojca i który bierze go pod swoje skrzydła, pózniej mamy akcje z Salazarem i Jack dostaje kompas i staje się kapitanem potem w pewnych okolicznościach odnajduje go Lord Becket, wypala mu ,,P'' na ręce i zatapia jego okręt. Z pomocą przychodzi mu Davy Jones z którym dochodzi do zawarcia umowy bla bla reszte historii już wszyscy znamy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones