PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 329
ocen
6,8 10 1 162329
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

muzyka

ocenił(a) film na 7

Ja osobiście najbardziej się obawiam, że brak muzyki Hansa Zimmera mi będzie przeszkadzał. Jak nie usłyszę przewodniego motywu Piratów z Karaibów to będę bardzo rozczarowany...

xardas1396

Motyw powinien być. Bo mogą raczej go wykorzystywać w tych filmach ile chcą i jak chcą, niezależnie kto będzie kompozytorem ;)

ocenił(a) film na 10
xardas1396

Główny motyw i tak nie skomponował mistrz Zimmer ( bo Hans przejął piratów od II częśći ) tylko Klaus Badelt , a korzystali z niego przez wszystkie części, tak samo jak wykorzystają go w tej ^_^

użytkownik usunięty
Voltraz

Można się kłócić kto skomponował główny motyw, kto od kogo zaczerpnął. Wszakże podobne frazy do motywu przewodniego Klątwy Czarnej Perły słychać w Gladiatorze ale nie chcę sprowadzać tematu to dyskusji kto skomponował a kto nie.
Nie ulega wątpliwości, że wykorzystają główny motyw do nowej części a cała reszta może być bardzo "piracka". Zanelli pracował przecież już z Zimmerem. Możliwe, że Zimmer jakoś "nieoficjalnie" (mimo trasy koncertowej) go wspomógł, doradził.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

W 100 % się zgadzam :D

Voltraz

Dodam, że Geoff Zanelli jest jedynym, obok Zimmera, kompozytorem który pracował nad wszystkimi czterema częściami Piratów z Karaibów, więc wybranie go do napisania piątej części było po prostu czymś naturalnym.

użytkownik usunięty
qnebra

A to ciekawa informacja. Tym bardziej nie mamy się czym martwić.

Na razie jestem spokojny o muzykę i mam nadzieję, że będzie po prostu dobra. Całe szczęście, nikt nie oczekuje jakichś genialności i przełamywania schematów gatunku. Oczekiwań też nie ma jakichkolwiek w sumie.

użytkownik usunięty
qnebra

Nikt nie oczekuje genialności bo muzyki nie robi Zimmer tylko Zanelli. Od Zimmera wymagałoby się czegoś nowego, świeżego - genialnego oczywiście nie zapominając o klasycznych już dla serii melodiach, jeśli tak to mogę ująć. Decyzje zapadły, Zimmer pokazał swój geniusz wcześniej teraz czas na Zanell'ego. Również, się nie martwię a muzyka z trailera (o ile napisana przez Zanell'ego) daje podstawy do twierdzenia, że będzie jak to napisałeś po prostu dobra. Szczególnie intrygujący jest śpiew dziewczynki pod koniec pierwszego trailera.

użytkownik usunięty
qnebra

Nowy trailer odsłania trochę więcej muzyki. Słychać tam wyraźnie jakąś melodię opracowaną w oparciu o główny motyw Piratów. Słychać też, że jest bardzo unowocześniona - na miarę 2017 roku. To nie źle (słucha się przyjemnie) ale liczę, że nie wszystkie ścieżki będą tak dynamiczne i unowocześnione.

ocenił(a) film na 5

Zazwyczaj utwory ze zwiastunów nie są utworami ze ścieżki dźwiękowej.

użytkownik usunięty
thorin3

Zazwyczaj tak jest, masz rację. Ale nie zmienia to faktu, że to raczej Zanelli napisał muzykę do trailera i jakiś już "zarys" swojego stylu dla Piratów pokazał.

ocenił(a) film na 5

Racja.

Mam co do tego poważne wątpliwości.

Nie, ja bym powiedział że ktoś inny napisał "napisał" muzykę do trailera. W samym filmie zapewne się nie znajdzie. Sam motyw się pojawi na pewno, ale raczej w innym stylu ;)

ocenił(a) film na 7
xardas1396

Też się boje :( !!!

nea_filmweb

Najnowszy zwiastun , kanał Collapse ,

1:41 - 1:50 ciaryy oby jak najwiecej takich momentów !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones