PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 333
oceny
6,8 10 1 162333
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Jak na kino rozrywkowe jest to całkiem udana produkcja, widowiskowa, pełna dynamicznej akcji z wieloma zabawnymi dialogami i sytuacjami. Zgadzam się z opinią iż film ma szereg drobnych niedociągnięc lecz ogólnie wypada całkiem dobrze i wielokrotnie mnie rozbawił. Aspekt rozrywkowy jest główną misją tego filmu i to się udało zrealizować. W filmie jest wesoło, fabuła nie wykracza ponad średnią i tu fajerwerków nie ma jednakże nie ma też poważnych braków i trzyma uśredniony poziom. Sceny batalistyczne są dynamiczne, obfite i częste ale ucywilizowane i nie wymykają się spod kontroli co tylko potwierdza przyzwoitą jakość kina. Nie czuję potrzeby aby wytykać błędy i niedociągnięcia bo wszystko już zostało wielokrotnie wymienione. Nie chcę piętnować piątej części serii bo tak na prawdę dostałem ciut więcej niż oczekiwałem. Oczywiste jest też dla mnie, że nie jest to arcydzieło sztuki filmowej zatem wnikliwa analiza i szczegółowe wyliczanie wad filmu uważama za przejaw pozerstwa i arogancji. Film dał mi poczucie dobrze spędzonego czasu i po seansie mój nastrój był zdecydowanie lepszy. Zatem misja filmu została spełniona i byłoby nie fair gdybym negatywnie o nim psioczył. Ogółem niepochlebne wnioski w tej całej dyskusji przeważają nad dobrymi stronami produkcji. Obnaża to raczej fakt jak wiele osób ocenia film w kontekście gatunku, do którego on nie przynależy. A może ta zimna dyskredytacja jest produktem kwiecistego hejtu notorycznie płodzonego przez osoby mające parcie na wizerunek opiniotwórczego znawcy sztuki filmowej? Jak można piętnować fikcyjne elementy całkowicie fikcyjnego filmu przekonując, iż przekreślają one wartość całego obrazu a jego oglądanie to strata czasu i pieniędzy. Szanuję opinie innych lecz nie mam obowiązku ich podzielać. Czytając wypowiedzi kilka razy odnosiłem wrażenie, że rozwinęła się rywalizacja o zdobycie uznania za wykazanie jak największej liczby wad filmu i ich uzasadnienie. Kilka osób jako wady wskazało elementy harakterystyczne dla serii, elementy które ostatecznie nadają niepowtarzalny kształt i charakter tego filmu czyli jego niezaprzeczalne atuty.
W świetle tych ocen najlepszym wyjściem jest jak zawsze wyrobienie własnej opinii udając się na seans do czego namawiam i czego wszystkim życzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones