PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 555
ocen
7,1 10 1 224555
4,9 27
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Szacun Vega za Pitbull. Nowe Porządki. Długo czekałem, ale się nie zawiodłem.Pitbull trzyma w napięciu cały czas. Piotr Stramowski to dla mnie najlepszy debiut filmowy od kilku lat. Stworzył świetną postać Majami, nie mógł zagrać jej nikt inny. Wierni fani będą zadowoleni.

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

oczywiście że w Pitbulu jest zbitek scen. Co prawda wszystko kręci się wokół łapania Babci, ale klasycznej linii fabularnej brak. Ani szczególnych punktów zwrotnych, ani intrygi. Zakończenie jest przewidywalne i jakieś takie nijakie.
Tylko co z tego? ;)) I tak dobrze się bawimy, więc wymogi formalne poszły się ...
Znakomitej większości widzów wypełniacze nie są potrzebne.
Kojarzy mi się Lejdis, gdzie była podobna sytuacja z formą, a sukces kasowy ogromny.

antekmustard

Moim zdaniem wątek miłosny Majamiego, podejrzewałam, że zakończy się nieco inaczej, jakimś gwałtownym zwrotem akcji. Ale właśnie dlatego że to byłoby takie przewidywalne zapewne w filmie Vega postanowił ułożyć to nieco inaczej :)

Martarut

Uwielbiam ten film. Vega zrobił kawał dobrej roboty. Film oglądałem już 5 razy i dalej mi się nie nudzi. Dla zainteresowanych film można obejrzeć na stronie: u6u. pl/UYZLR (po u6u. usuńcie spacje)

ocenił(a) film na 6
Karol87_2

Uwielbiam copy and paste

ocenił(a) film na 9
antekmustard

w napięciu? świeżo po seansie - akcja w domu "od kebaba" ... jazda była i napięcie!!!

antekmustard

Co to jest "watek"? Bo to może faktycznie jest co coś co trzyma.

ocenił(a) film na 1
wilczek91

Co to kogo obchodzi, Pitbull bez Despera to nie Pitbull

GTA1

Despero w prawdziwym życiu się powiesił .Więc raczej tu nie mógł zagrać bo filmy te były inspirowane prawdziwymi wydarzeniami

lupus198116

Chyba nie myślisz, że w prawdziwym życiu szef gangu mokotowskiego zabija gościa który handluje kebabami bo poszedł na policje. to jest film i to słaby

antekmustard

A ty skąd wiesz że tak nie zrobił byłeś w mafii mokotowskiej? Chyba tylko trzepakowej....
Film jest w dużej mierze oparty na wydarzeniach autentycznych, a policja ma w aktach sprawy o których ani ja ani ty się nie dowiemy więc się nie wymadrzaj bo mafia bardzo często likwiduje ludzi którzy na nich donoszą.

onet318

Ja sie nie wymadrzam tylko napisalem swoja opinie na ten temat w moim odczuciu gangi sa bardziej zorganizowane i nie zajmuja sie sciaganiem haraczy od ludzi ktorzy sprzedaja ziemniaki, ale moze po prostu przeceniam polskich gangsterow

antekmustard

Nieważne co sprzedajesz, ważne że jesteś na ich terenie i dlatego płacisz. Mam znajomego który mieszka koło Wołomina. Jakaś starsza kobieta otworzyła sklepik.z.używanymi ubraniami w.jego.wiosce. za dwa.dni.przyjechało dwóch karków i powiedzieli że płaci za ochronę tysiąc na miesiąc, ona na to że jeszcze nic nie zrobiła. Karki na to że albo płaci albo idzie z dymem. Za parę dni zamknęła sklep. 50 straganow za warzywami po 1000 od jednego, to 50 000pln na miesiąc, a takich targowisk są dziesiątki na dużych dzielnicach. Pieniądze nie smierdza jak to powiedział cesarz...

onet318

Mafia trzepakowa jest najsilniejszą organizacją działającą w internetach. Lepiej z niej nie drwij...

ocenił(a) film na 8
antekmustard

Chyba masz obraz mafii i gangsterów z amerykanskich filmów. Gdzie szef siedzi w wielkim fotelu i wydaje polecenia. Grupa mokotowska tak długo działała bo to była mega hermetyczna organizacja goscie znający się od dziecka i mnie wcale nie dziwi ,że sami załatwiali sprawy. Zresztą tez skala mniejsza

ocenił(a) film na 9
GTA1

to jest pitbull NOWE porządki. brak Despera nie sprawia, że film jest zły. zwłaszcza, że Majami daje radę, i naprawdę cięzko cokolwiek tej postaci zarzucić...

ocenił(a) film na 9
kasiaasiab

Komentujerz post trolla który nie widział filmu i dał 1 za to, ze nie ma "Despero".

ocenił(a) film na 9
northewind_

Chyba faktycznie nie ma co dyskutować z ludźmi, którzy oceniają ten film tylko na postawie tego, czy jest Despero, czy nie, a nie dlatego, że jest zwyczajnie BARDZO DOBRY

ocenił(a) film na 10
kasiaasiab

Dokładnie tak! Uważam, że Despero nie zagrałby lepiej roli, którą dostał Majami.

menyyo

Zagrać by pewnie zagrał ale to takie gdybanie bez sensu.

ocenił(a) film na 10
perun_6

Oglądałem cały serial, jestem wielbicielem całej serii. Też kręciłem pod nosem, że co oni w ogóle ochujeli? Pitbull bez despero?

Gdy wyszedłem z kina, byłem w euforii. Nie dość, że świetny film, to jeszcze nie zawiodłem się tym, że Despero nie było. Owszem, fajnie gdyby jednak tam się znalazł, ale wszystko w sumie kręciło się wkoło Majami, mało Gebelsa i Barszczyka było. Despero nie pasowałby po prostu do roli Majami.

ocenił(a) film na 9
GTA1

Gadanie ... zawsze się ktoś znajdzie, komu coś nie pasuje :) Przyznaj, że naprawdę dobra produkcja? :)

ocenił(a) film na 6
wilczek91

Despero to legenda... ale szacunek dla gry Piotra Stramowskiego, który robi całą robotę w tym filmie. Zlepek scen, który stara się zrobić całość. "Majami" to najjaśniejsza postać nowego Pitbulla! Aktor robi świetną robotę, gra tak zimnego s..., pilnującego jednocześnie porządku, że gdyby tak wyglądała policja w tym kraju, tak jak pracował "Majami" to szacunek i wdzięczność. Maja Ostasewska na plus, ale ona zawsze jest na plus, bo to kobieta nieprzeciętna. "Zupa" pomimo swojej "zachodniej amerykańskości" też się podobał, jak każdy świr ;)

ocenił(a) film na 9
Swirek

Majami przypominał mocno Małaszyńskiego z "Latajacych świń"

ocenił(a) film na 9
Swirek

z postaci Majami można też wywnioskować, oprócz tego co powiedzieliście, była inetligętna.

ocenił(a) film na 6
wilczek91

Film przyzwoity, gra aktorska fajna ale wychidząc z kina z żoną czułem pewien niedosyt klimatu w odniesieniu do serialu. Film jak dla mnie zbyt w amerykańskim stylu ... Szkoda bo ilośc czarnego poczucia humoru super ale moim zdaniem teksty nie tak dobre jak w serialu.

Sebcze81

Sebcze81, wydaje mi się, że "niedosyt klimatu", o którym mówisz może wynikać ze zmian jakie zaszły w policji w czasie pomiędzy Pitbullem 1 i 2. Kiedyś czuło się ten "klimat stadionu X-lecia i korony" oraz prawej strony Wisły (warszawiacy chyba złapią o co chodzi :P ) i głównie to pokazywała pierwsza część - przecież wszystko kręciło się wokół Ormian i Pragi. Myślę, że to mogło generować ten specyficzny, jedyny w swoim rodzaju klimat. W 2 części Vega pokazał jak Polska, Warszawa, a przede wszystkim policja od tamtego czasu się zmieniły, co moim zdaniem wyszło mu bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 6
garbulakowski

Muszę przyznać , że nie analizowałem tego w ten sposób i ewidentne gdybym w taki sposób spojrzeć na ten film to masz absolutną rację. Być może zabrakło mi paru bohaterów dzięki którym czułem inny klimat serialu. Dziękuje za Twoje celne uwagi. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Sebcze81

W serialu mozna było nakreślic głoboko pastacie, ich problemy i styl pracy policyjnej z uwzglednieniem ich osobowości. To jest jednak film, a nie serial.

ocenił(a) film na 8
northewind_

dokładnie - film i serial to jednak inne formy, więc nie ma co porównywać tego na wszystkich płaszczyznach. Jako film akcji "nowe porządki" dają radę, zarówno w odniesieniu do pierwszej części, jak i jako oddzielny twór, przez co nadaje się też dla widzów niezaznajomionych z pierwszą częścią:)

ocenił(a) film na 9
haniiiaa_

Tak jest ! :)

wilczek91

Najlepszy i tak był Opałka Marcin, szkoda że poszedł na końcu na współpracę

ocenił(a) film na 8
jarek792

<SPOILER> Ale mu skrócili jeden wyrok do 15 lat :D </Spoiler>

ocenił(a) film na 9
jarek792

To ten z trailera? Wydaje się, że postać bardzo nietuzinkowa, hehe, Gebels go fajnie tam podsumował. Prawdopodobnie jutro idę do kina, miałem jakieś wątpliwości, ale ostatecznie tyle się mówi o Pitbullu, że moi znajomi i tak pójdą, ze mną lub bez.

ocenił(a) film na 10
wilczek91

1000% racji!

ocenił(a) film na 7
wilczek91

Nie oglądałam wczesniej serialu Pitbull, nie czytalam zadnej ksiązki, nazwisko Vega slysze pierwszy raz. Poszlismy ze znajomymi do kina na ten film, bo jeden kolega go zaproponowal. Jestem zachwycona. Juz dawno, bardzo dawno nie byłam tak wcisnięta w fotel jak na seansie pitbulla. Dwie i poł godziny śmignęło nie wiadomo kiedy. Ten film wywołał we mnie ogromne emocje, a pan Vega jest mistrzem. Nie mam się do czego przyczepić, zaczynam oglądać serial bo chcę więcej tego klimatu.

onciaq

Moim zdaniem dobrze, że Pitbull 2 został zrobiony w taki sposób, że jest przystępny również dla widza, który nie widział pierwszej części lub serialu (choć oczywiście hańba tym co nie widzieli pierwszej części :P ale mam nadzieję, że po obejrzeniu dwójki naprawią swój błąd :P ). Twoja wypowiedź mnie tylko w tym utwierdza :) Według mnie to kolejny plus tego filmu.

użytkownik usunięty
mizu_mizu

Akurat jedynka to jakas lipa,, 6/10.
Tak sie znacie, ze szok.. zenada

Szkoda, że nie doceniasz tego, że obie części zostały oparte na autentycznych wydarzeniach i choćby za to, w połączeniu ze sposobem przedstawienia, należą im się wysokie noty. Mało który film (serial) tak dosadnie pokazuje realia. Dlatego nie mogę się zgodzić ani z "lipą", ani z "żenadą". Jak dla mnie obie części trzymają poziom.

Żadna lipa tylko mistrzostwo świata.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

2 jest pewnie super.

Tylko, że to już jest czwarty Pitbull, bo serial też należy zaliczyć.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Seriale mnie nie interesuja.
Jest to sequel jedynki, wiec 2

Nie jest to sequel bo wydarzenia dzieją się po trzeciej serii serialu.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 9
wilczek91

Despero jest już (moim zdaniem) kultową postacią Pitbulla jak i kinematografi polskiej ale Majami jest jego godnym nastepcą w nowym Pitbullu. Vega super pokazał jak się zmieniły realia panujące w polskiej policji. Jestem mega zadowolony po seansie. Jedyny niedosyt to to że jak dla mnie troche mało Gebelsa. Szacun dla Vegi!

Sonny95

Otóż to. Wydaje mi się, że włączając do II części Pitbulla Despera, reżyser popełniłby błąd. Przynajmniej ja odnoszę wrażenie, że Despero, to już glina "dawnych czasów", natomiast Majami został psem naszych czasów :D A przynajmniej ja tak to widzę.

ocenił(a) film na 8
wilczek91

Film zakończył się tak jakby Vega otwierał furtkę na kontynuacje, ciekawe czy będzie kolejna część.
Film nie trzymał aż tak w napięciu, według mnie każdy wiedział co za chwile się zdarzy, od początku coś było nagrane, lecz humorem film rozjebał publikę, jakby dodać w tym filmie innej akcji, kto wie :P
Majami, w swoim stylu i taki powienien być polski glina :P

wilczek91

jak dla mnie Vega dał radę. pokazał coś nowego.świeżego. niepowtarzalnego. nawet role drugoplanowe pozostaną na długo w pamięcie widza z uwagi na ciekawą obsadę. sporo mocnych scen przeplatanych czarnym humorem. świetne połączenie

użytkownik usunięty
wilczek91

Vega próbował nauczyć starego psa nowych sztuczek, a wiadomo jak to wychodzi.
Zapraszam do przeczytania recenzji
http://pikowo.blogspot.com/2016/01/pitbull-nowe-porzadki.html

ocenił(a) film na 8
wilczek91

Świetny film, przydała by się kontynuacja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones