PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104496}

Plan dziewięć z kosmosu

Plan 9 from Outer Space
4,3 6 651
ocen
4,3 10 1 6651
2,6 10
ocen krytyków
Plan dziewięć z kosmosu
powrót do forum filmu Plan dziewięć z kosmosu

Absolutny klasyk!!!

ocenił(a) film na 1

Jest to niewątpliwe niepodważalne dzieło kinowego odpowiednika "malarstwa naiwnego".
Uważam, że film można wyłącznie ocenić na 1, bo w przypadku Eda Wooda operuje się skalą
malejącą, a nie rosnącą. Pod tym względem to arcydzieło ;)

A_Doinel

Oglądałeś/łaś film w wersji kolorowej? Widziałem kiedyś czarno-biały oryginał i zastanawiam się czy film nie traci trochę z klimatu po pokolorowaniu.

ocenił(a) film na 1
holy_shit_89

nie znam wersji kolorowej i jakoś niespecjalnie mi zależy żeby poznać :)

holy_shit_89

Kolor jest dość stonowany, ale dodaje tego co najistotniejsze - kiczowatości. W tym przypadku to zaleta ;)

Larii

Dzięki:)

A_Doinel

Bardzo dobry film, czego chcesz? 9/10 i serducho bo bawiłem się lepiej niż na niejednym dzisiejszym filmie.

gortat

Zgadzam się. Dla mnie też rewelacyjny, absolutnie rewelacyjny :)

A_Doinel

Cudownie niedorzeczny. Cytat z filmu, który wg mnie opisuje fabułę "- Czego szukamy?
- Dowiemy się jak znajdziemy, panie Trent." ;) Nie dowiedziałam się czego szukali i czy to znaleźli, ale dawno się tak dobrze nie bawiłam. U mnie 2/10 i serduszko :).

ocenił(a) film na 6
Witch_black

Pokłon dla samego Eda Wooda. Osoby, która mimo wielu rzucanych kłód pod nogi dążyła do realizacji swoich filmów. Sam film ogólnie pokazuje jakim słabym był reżyserem, ale wyobraźni nie można mu domówić. Fabuła gubi się w czasie (sceny gdzie raz jest dzień a tu zaraz noc); pół filmu zastanawiało mnie dlaczego wampir biega z twarzą w połowie zakrytą peleryną i dziwiła mnie "ruszająca" się sceneria. Jednak po oglądnięciu bardzo dobrej biografii stworzonej przez Tima Burtona, zrozumiałem dlaczego to wszystko się działo i w jakich okolicznościach film ten jak i inne powstawały. Biegający z zakrytą twarzą wampir już mnie nie dziwi, milcząca wampirzyca znalazła wytłumaczenia, gubienie się fabuły w czasie też zostało wyjaśnione w dość prosty sposób. Teraz na ten film będę patrzył się inaczej, lepiej. Jeszcze raz pokłon dla Eda Wooda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones