PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839870}

Platforma

El hoyo
6,5 61 938
ocen
6,5 10 1 61938
5,9 16
ocen krytyków
Platforma
powrót do forum filmu Platforma

Tak na szybko, zaraz po obejrzeniu filmu, jego przekaz jawi mi się następująco:
1) Złe czasy, traumatyczne przeżycia, sytuacje kryzysowe nie wzmagają w ludziach empatii, a wręcz przeciwnie - potęgują egoizm i znieczulicę względem losu innych ludzi,
2) Wyrównywanie nierówności (społecznych) możliwe jest wyłącznie środkami przymusu bezpośredniego i użycia przemocy,
3) W sytuacjach kryzysowych ludzie zmieniają się w krwiożercze bestie.
Ogólnie, mocno ponura i brutalnie pokazana wizja ludzkiej natury, w mojej opinii jednak dość mocno przejaskrawiona, ale mimo tego film wart jest obejrzenia, przy czym zdecydowanie jest to obraz dla widzów o mocnych nerwach.

drawn

Proste kino rozrywkowe, z pseudofilozoficznym przesłaniem, które jest tak niewyszukane, że nie wzbudza żadnego zainteresowania, o co chodziło autorowi. Generalnie głębia filmu na poziomie dzieł z Van Dammem.

ocenił(a) film na 7
suszyMie

Rozumiem, że film ci się nie podobał, więc teraz masz zamiar wklejać ten sam tekst w każdym wątku, w którym ktoś wypowiada się pozytywnie o filmie? Współczuję, sam domyśl się, czego. Gdybyś przynajmniej przed wklejeniem przeczytał mój wpis, to może byłbyś w stanie z niego wywnioskować, że ja też uważam ten film za prosty w przekazie (co zawarłem w 3 punktach), a przez brak rozrywkowości rozumiem, że jest niezbyt przyjemny w odbiorze, co nie zmienia jednak faktu, że film jest warty obejrzenia.

drawn

Proste kino rozrywkowe, z pseudofilozoficznym przesłaniem, które jest tak niewyszukane, że nie wzbudza żadnego zainteresowania, o co chodziło autorowi. Generalnie głębia filmu na poziomie dzieł z Van Dammem.

ocenił(a) film na 7
suszyMie

Tak, wiem, już to pisałeś. Dzięki za opinię.

ocenił(a) film na 8
drawn

Ten typ to troll jakiś w każdy temat wchodzi i wypisuje w kółko to samo xD

Dybybcio

płakuniasz synek

ocenił(a) film na 8
suszyMie

ta normalnie wariacie płakuniam tak o

ocenił(a) film na 7
suszyMie

Ile razy to jeszcze wkleisz?

ocenił(a) film na 9
drawn

Dobry film... świetnie wpasowuje się w nadchodzącą rzeczywistość. W Europie szaleje koronawirus i nikt nie wie jak będą wyglądały najbliższe miesiące...czy zachowamy człowieczeństwo w dobie kryzysu ekonomicznego czy staniemy się zwierzętami

aisha1_filmweb

Raczej na świecie. Czy aż tak daleko masz z Europy do Afryki czy do Azji w których też kryzys jest i będzie się pogłębiał? Zresztą mamy bardzo wysoki poziom globalizacji (co też się przyczynia do rozprzestrzeniania wirusa) i kryzysy jednego z kontynentów nie pozostają obojętne dla innych kontynentów.

krzysyek

NIE MA ŻADNEGO WIRUSA , PRZZESTAŃCIE XEROWAĆ DUŻE SZKIEŁKO ZACZNIJCIE MYŚLEĆ SAMODZIELNIE , JESTEŚMY W DZIURZE!

ocenił(a) film na 4
aisha1_filmweb

Pomyślałam dokladnie o tym samym...

ocenił(a) film na 5
drawn

Ja nie mogę, jaki oryginalny i niecodzienny przekaz. Masz rację, gdyby nie ten film, 100 lat bym myślał i nie wymyślił, że w sytuacjach kryzysowych ludzie zmieniają się w bestie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones