PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839870}

Platforma

El hoyo
6,5 61 941
ocen
6,5 10 1 61941
5,9 16
ocen krytyków
Platforma
powrót do forum filmu Platforma

Nie wiem, ten film miał u mnie wzbudzić jakieś przemyślenia dotyczące czegoś?
Dla mnie to był po prostu gniot bez jakiegoś konkretnego zakończenia.
To się kupy dupy nie trzyma. 0 myślenia o innych w szczególności że po miesiącu można znaleźć się jeszcze niżej. Dlatego wpierdzielajmy łapami jak bydło, róbmy rozpiździel na platformie.
W filmie powiedziane było że jak by racjonować jedzenie z tej platformy to dla każdego by wystarczyło aby osiągnąć minimum. hmm, 350x2 = 700 ludzi. - to chyba nie działa.
Po za tym jakie przesłanie miał mieć ten deser? Co? Że jedno "danie" zostało nietknięte? Dajecie nam za dużo jedzenia?
Zmiana na dziecko? Jaki przekaz miał mieć ten dzieciak?
A poniżej ostatniego poziomu co miało być? Po jaką cholere główny bohater z niej zszedł?
Film bez sensu.

Spam_Boxmail

333 razy dwa daje raczej 666

ocenił(a) film na 2
Spam_Boxmail

O tym całym "przekazie", to raczej ludzie sobie wmawiają że ludzie dziczeją z głodu i jacy to ludzie są tak na prawdę okropni. Tylko to żaden przekaz - to fakt. Zostaw lwa bez jedzenia to też stanie się dziki i agresywny, wielka nowość.

Racjonowanie, na aż tyle poziomów by to nie przeszło. Na 100 - może. Na ponad 300 - bez szans.

Dla mnie, najbardziej drażniące było coś innego. Tak oglądasz to i oglądasz, i wciąż drażniły mnie pytania: po co? Dlaczego?

Po co ludzie zgłaszali się do tego? Po co ktoś wgl organizował coś takiego? Jak tłumaczono zaginięcia takich ilości ludzi? Ktoś musiałby to zauważyć. Co miesiąc znikało bez śladu koło 300 osób (zakładając że poniżej poziomu 100, zostawała jedna osoba + wyżej co drugi ginął, a widzieliśmy że na najniższych poziomach czasem nie żył nikt.
Po co to wszystko? Sądząc po tym ile razy zmieniał poziomy główny bohater, był tam min kwartał.

Przy tym, ten cały "przekaz" przestaje jakkolwiek istnieć. Film staje się pusty.
Raczej widzę, że w tym filmie chodziło o to, aby grać mocnymi scenami, mocnymi obrazami, aby zszokować widza, aby łyknął pusty przekaz jak pelikan. I jak widać - działa.

ocenił(a) film na 3
rafik54321

Dokładnie. Ja nawet nie doszukuję się tu rozwiązania, szkoda czasu. 3 ode mnie. Nawet muzyka mnie irytowała. Przyzwoita gra aktorska to wszystko, co można wyciągnąć z tego projektu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones