PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33341}

Plazma

The Blob
6,6 6 395
ocen
6,6 10 1 6395
7,0 5
ocen krytyków
Plazma
powrót do forum filmu Plazma

..remake-ów które wzbogacają podstawowy materiał. Klasyk lat 80 razem np. z "Coś" i przykład jak skutecznie przystosować do swoich czasów dobry koncept. Chociaż jestem fanem oryginału to częściej osobom niezaznajomionym poleciłbym ten film. Jedyny aspekt który się zestarzał to "typ" głównego bohatera. Myślę że moda na tego typu "buntowników", chociaż w latach 80 wciąż zdrowa.. teraz już minęła.

ocenił(a) film na 7
CZacza

Kiedyś remake'i miały naprawdę sens. Tak te oryginały z lat 50 czy 60 lubię te wersje z lat 80 czy 90.
Pozwolę sobie na mały top tych filmów:
1. Coś - 10/10
2. Mucha - 9/10
3. Plazma - 7 albo nawet i 8/10
4. Wioska przejętych - 7/10
5. Najeźdźcy z Marsa - 6/10 ale mam zamiar powtórzyć i myślę że ocena pójdzie w górę.

Na razie tyle pamiętam. Jest jeszcze "Noc pełzaczy" 7/10 oczywiście nie remake ale hołd takiemu kinu. Do nie udanych za to można zaliczyć "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" ale to już produkcja z 2008 więc to pewnie dlatego:)

Dude_

"Człowiek z blizną".. "Siedmiu wspaniałych" (taki niby remake 7 samurajów który jest dla mnie zdecydowanie lepszym filmem ale mimo wszystko remake jest ok).. Wszystkie te film powstały w latach 80.. Jedyny sensowny remake który przychodzi mi od głowy (w miarę współczesny) to "Świt Żywych Trupów".. myślę że zachował zasadę tych remaków z lat 80 gdzie wzbogacił podstawowy materiał..uaktualniając go i będąc dobrym filmem samym w sobie (sceny chaosu na początku filmu są moim zdaniem genialne)

ocenił(a) film na 8
CZacza

Dodam tylko ,że te remaki z lat 80 są lepsze niż starsi bracia bo lata 50 nie były gotowe w sposób realistyczny zrealizować efektów specjalnych.

marcinsss89

Lata 80 to też era świetnych reżyserów

ocenił(a) film na 8
marcinsss89

Wiesz, tu nie chodzi tylko o jakość efektów specjalnych, bo nawet starszy "King Kong" potrafi zachwycić współczesnego widza...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones