PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1159}

Podwójne życie Weroniki

La Double vie de Véronique
7,5 48 741
ocen
7,5 10 1 48741
6,8 23
oceny krytyków
Podwójne życie Weroniki
powrót do forum filmu Podwójne życie Weroniki

Jest taka scena jak Weronika się ubiera i przez okno widzi starszą kobietę, która przechodzi przez kałużę z zakupami. W 3 kolorach też jest taka stara kobieta (choć nie wiem czy to ta sama), która stara się wrzucić butelkę do smietnika, ale nie może sięgnąć.

ocenił(a) film na 10
Bromden

Oglądałem wczoraj/dzisiaj "Podwójne życie Weroniki", nie zdążyłem jeszcze dokładnie przemyśleć tego filmu, oglądałem także "Trzy Kolory". Myślę, że aby zrozumieć rolę staruszki, trzeba obejrzeć więcej filmów Kieślowskiego, a może nawet wszystkie, ponieważ jak słyszałem, nie tylko w tych filmach występuje owy motyw. Proponuje jednak, tak myślę, spojrzeć nie na samą staruszkę jako symbol, ale na reakcje bohaterów, kiedy ją widzą... Jeśli dobrze rozumiem "Podwójne życie...", to właśnie w tym filmie jest to wyraźnie widoczne. Nie chcę jeszcze komentować tego filmu, chciałbym przedtem z kimś na ten temat porozmawiać.

ocenił(a) film na 10
arrowman

Ja ogladalam ten wspanialy film 5 razy w dwoch wersjach jezykowych i dalej mam ochote go ogladac i odkrywac jego nowe elementy, symbole, male slowka, ktore pozornie sa blache, a w rzeczywistosci niezle sakamuflowane przez rezysera. Filmy Krzysia nie sa do obejrzenia, one sa do odkrycia.
Gdy Veroinique/ Weronika spoglada na staruszke nastepuje chwila ciszy, chwila refleksji...refleksji nad czym? moze nad soba?

Polecam ksiazke "Autobiografia K.Kieslowskiego" Znak.

ocenił(a) film na 10
Bromden

Prawie w kazdym filmie Krzysia mozna zobaczyc taka scene.
"Trzy kolory" prezentuja trzy kolory francuskiej flagi - nibieski, bialy, czerwony (tak samo jak nazwy kolejnych odcinkow) : Liberté, Egalité, Fraternité: Wolnosc, Rownosc i Braterstwo. Taka ogolna idea. Staruszka reprezentuje ta ostatnia, staruszka wrzuca z trudem pusta szklana butelke do specjalnego smietnika TRI w imie solidarnosci z reszta. Ale czy robi to dla innych, czy zeby lepiej myslec o samej sobie? Nie ma na to pyt. odpowiedzi. W jednym z odc sama bohaterka pomaga jedej ze staruszek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones