PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 823
oceny
7,4 10 1 154823
6,6 37
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

Jak wiadomo film oparty jest na historii wsi Jedwabne z książki "Sąsiedzi", która jest chyba największym śmieciem, i policzkiem wymierzonym w polskie społeczeństwo. Taka propaganda (bo innego słowa nie można użyć) w połączeniu z bezmyślnością Pasikowskiego i wsparciu finanswoym ze strony państwa = "Pokłosie"

Serdecznie apeluję do wszystkich biorących udział w dyskusjach na tym forum, aby nie dawali się sprowokować. Jeśli wśród tylu użytkowników znajduję się tak wielu pasjonatów historii, to mnie bardzo cieszy. Jednak trzeba pamiętać ilu z nich tak naprawdę "zgłębiła" ten wątek, a nie świeciła oczami przed innymi po przeczytaniu info. na wikipedii, aby później głosić "prawdy objawione". Ile jeszcze będziemy musieli widzieć słowa takie jak "polaczek", czy "rozmówienie się z historią" ?

Zapewne już ktoś to wrzucał, ale ja także to zrobię, ponieważ jest to jedyne godne uwagi źródło, z którego można "naświetlić" całą sytuację, a nie dać się okłamywać to nowym odkryciom oraz faktom historycznym. Jest to 3 częściowy "filmik", gdzie Dr Leszek Żebrowski - historyk, wypowiada się na temat Jedwabnego oraz subiektywnie ocenia "Pokłosie". Zachęcam bardzo do glądania

http://www.youtube.com/watch?v=u4udRnVL8Qk
http://www.youtube.com/watch?v=ull_TzASn3g
http://www.youtube.com/watch?v=fo_lW7GLoOc

ocenił(a) film na 8
Black_Smog

"naszdziennik" łał to napewno bedzie bezstronne opinia ;)

domin_4

A taki Gross to neutralny?

domin_4

No tak, przecież taka dajmy na to "Gazeta Wyborcza" to na pewno bezstronne wydawnictwo.... Wszelkie mas-media również są dla Ciebe zapewne bezstronne i wiarygodne ? Akurat tutaj paradoksalnie sa sponsorami tego "projektu". Poza tym najważniejszy jest wykład Pana dr. Żebrowskiego - osoby kompetentnej, której specjalizacja skupia się na okresie II wojny światowej. To jego zawodowa analiza faktów, a nie zdanie wymienionej przez Ciebie redakcji gazety. A i właśnie zostaje jeszcze Gross

ocenił(a) film na 7
Black_Smog

Dla ciebie "dr. Żebrowski" jest kompetentną osobą? Która twierdzi że nafta się nie pali? To widocznie przykładowy ten artykuł to stek bzdur: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Spalil-zywcem-3-letnia-corke-bo-byl-wscie kly-na-zone,wid,13720202,wiadomosc.html?ticaid=1fd6a&_ticrsn=3

rafib1975

Dlaczego piszesz tytuł i nazwisko w cudzysłowiu ? Obejrzyj ten fragment jeszcze raz, i zwróć uwagę na późniejsze słowa. Chodzi o szybkość spalania i polemike, jakiego materiału użyto. Jak wylejesz naftę na jakąś powierzchnie i zapalisz, to uzyskasz jedynie tlący się płomień, a nie jak w filmach wielką ścieżkę ognia - tak więc spróbuj spalić całą stodołę 7litrami nafty przy otrzymaniu wybuchu. Pomijając już gęstośc nafty i benzyny. Ciekawe, że na cały 30min materiał i wiele ważnych w nim elementów, ty akurat zwracasz uwagę przede wszystkim na naftę... A wrzucanie takich artykułów jest nie tyle prowokacyjne, co po prostu nie na miejscu.

ocenił(a) film na 7
Black_Smog

Dlatego że dla mnie jego wiarygodność jest marna i jego sposób mówienia, kpiący z śmierci ludzi i tu nie ważne czy 100 czy nawet jednej. Robię to sam co on udowadniając to zdarzenie.
Nie wiem czy wiesz ale dawniej w piecach kaflowych na rozpałkę się drewno polewało naftą by szybko się zapaliło i rozpalił się piec.
Zwracam na to bo to jest dość ważny wątek jego wypowiedzi, a jest w tej wypowiedzi kilka innych nieścisłości.
Skąd wiadomo ze użyto nafty? Przecież było to inspirowane przez Niemców, nie mogli dać im innego paliwa?
Przytacza jakiś test przeprowadzony w USA o którym tylko on wie, podając dane faceta który sponsorował test nie zrozumiale powiedziane by móc potwierdzić to, lecz budował "platformy głębinowe" o których nawet gogle nic nie wie.
Nie chce mi się teraz szukać innych błędów w wypowiedzi, bo i tak nie ma to większego sensu. Bo ci co wierzą w jego wypowiedz tak czy tak będą wierzyć a ci co podchodzą sceptycznie wiedzą swoje. Tak samo jak ze Smoleńskiem ci co wierzą w zamach nic ich nie przekona i odwrotnie.

rafib1975

Skąd się bierze w ludziach tyle nienawiści, by kłamać i manipulować historią, byleby tylko obrzucić błotem Polaków.

https://www.youtube.com/watch?v=biBg3iwIyBc

ocenił(a) film na 7
trolbet

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo chyba nie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Black_Smog

Film rzeczywiście jest śmieciem pseudohistorycznym, bo pokazuje tylko jedną część prawdy, jakiś promil historii, bo jakoś o żydach denuncjujących Polaków przed nkwd nikt nie wspomniał...

ocenił(a) film na 1
CzystHarry

To oczywiste - ten fil to zakłamany śmieć i tyle.

ocenił(a) film na 1
ElRio

I to za publiczne pieniądze! nie wiem kto podpisał te dotacje... do sądu bym podał po prostu

CzystHarry

To już nawet nie chodzi o Żydów, którzy obejmująć stanowiska kierownicze pracowali dla "bezpieki" - było ich tam 20% z czego wszystkie stanowiska były przynajmniej kierownicze. Mnie boli fakt robienia filmu opartego w 100% na historii według Pana Gross'a, który nie posiadał nawet podstawowych wiadomości i dokumentów na ten temat - Stąd pytam, na jakiej podstawie można pisac książki naukowe, które nie mają oparcia w faktach i dowodach ? Sprawa Jedwabnego została zamknięta, i dlatego też mamy taką, a nie inną ocenę faktów, gdzie jedyną prawdą historyczną, jest antypolska książka Żyda.

ocenił(a) film na 9
Black_Smog

Może wyjawisz skąd wiesz że Gross "nie posiadał nawet podstawowych wiadomości i dokumentów na ten temat."

dardre

Wiedza podstawowa - jeśli Cię interesuje temat, to wystarczy nawet 5 minut, aby znaleźć wiele tekstów w internecie na ten temat. Z resztą przeczytaj sobie wypowiedzi autora na temat źródeł jakich użył w swojej książce.

Tu masz taki przykładowy tekst, który dotyczy analizy faktów historczynych i dokumentów przez Grossa http://kompromitacje.blogspot.com/2011/08/jan-tomasz-gross-czyta-emanuela.html

ocenił(a) film na 9
Black_Smog

Proste pytanie, wykrętna odpowiedź.
-Skąd wiesz?
-Poszukaj sobie.
W internecie jest wiele tekstów na temat kochanek papieża , ufo czy chupacabry. Ja zapytałem o twoje źródło bo podajesz coś jako fakt.

użytkownik usunięty
dardre

W tym zalinkowanym tekście nie ma nic "na wiarę". Masz dokładnie podane książki z opisem bibliograficznym i numerami stron, obszerne cytaty. Wszystko możesz sam sprawdzić, jeśli autorowi nie ufasz.

Więc odezwij się może, jak znajdziesz jakiś błąd, bo na razie nie masz argumentów.

ocenił(a) film na 9

Nie zrozumiałeś pytania? Nie, udajesz że nie rozumiesz.

Black_Smog -"...Gross'a, który nie posiadał nawet podstawowych wiadomości i dokumentów na ten temat ..."

W odpowiedzi dostaję link który dowodzi że że Gross jednak się na czymś opierał. (o sile tych dowodów można dyskutować)
Więc Black_Smog albo kłamał i próbował manipulować , albo jest tak bezdennie głupi że nie wie co napisał.
Ciebie też żadne fakty nie interesują, co najwyżej zaciemnianie faktów...

użytkownik usunięty
dardre

Odniosłem się nie do waszej dyskusji, a tylko do twojego ostatniego zdania sugerującego, że podany tekst to jakiś bzdet w rodzaju opowiastek o ufo. I tyle.

Natomiast twoje zdanie "Ciebie też żadne fakty nie interesują, co najwyżej zaciemnianie faktów... " to tylko taka sobie paplanina ad personam, która nie zastąpi argumentu. Ja nie zaczynałem dyskusji z tobą od uwagi, że pewnie masz brudne majtki. Po co więc ta agresja?

ocenił(a) film na 9

Doskonale wiesz do czego ja się odniosłem. Co do zaciemnienia ...jak widać...

użytkownik usunięty
dardre

Przecież to ty zaciemniasz. Fakty są takie, że udowodniono Grossowi szalbierstwo. Zmyślił coś, czego nie ma w źródle, na jakie się powołuje. Ale o tym jakoś ci się dyskutować nie chce.

Co jest zrozumiałe, bo musiałbyś tu przedstawić jakieś argumenty, a stać cię tylko na pyskówkę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Wskazałem tylko na kłamstwo które zamieścił w swoim poście "Black_Smog".
A ty mi tu wykłady robisz o źródłach pewnych-niepewnych, niesprawdzonych-sprawdzonych, pierd..lisz o rzekomych zmyśleniach Grossa, przekłamaniach. Co to jest innego jak nie odwracanie uwagi, zaciemnianie faktu że pewien "prawdziwy Polak" łże w tym temacie jak ruska sobaka. Zresztą czytając twoje wypowiedzi jeszcze nie zauważyłem żebyś odpowiedział komukolwiek wprost na zadane pytanie. Tylko ściema, odwracanie kota ogonem lub całkiem nie na temat. Czyżby brak argumentów o które ciągle pytasz ?Nawet gdy takie pytanie nie ma logicznego sensu w kontekście wypowiedzi rozmówcy.
ps teraz też niczego innego się nie spodziewam...

użytkownik usunięty
dardre

pierd..lisz o rzekomych zmyśleniach Grossa
___________

Znów cham z ciebie wylazł. Rzecz w tym, że te "zmyślenia" nie są rzekome. I to jest jedyny fakt. Ale ty się do niego nie odniesiesz, bo wolisz paplać o tym, jaki to ja jestem brzydki i niedobry.


Zresztą czytając twoje wypowiedzi jeszcze nie zauważyłem żebyś odpowiedział komukolwiek wprost na zadane pytanie.
___________

A jakie to moje wypowiedzi czytałeś?

ocenił(a) film na 9

:)) Czytanie ze zrozumieniem, za ciężka sprawa dla ciebie? Nie sądzę.
Normalnie napisałbym żebyś przeczytał wszystko jeszcze raz po kolei, żebyś zwrócił uwagę o czym pisałem ja w swoich postach. I jaki związek z tym co pisałem miały twoje do mnie odpowiedzi. Dziecko z czwartej klasy powinno dać radę.

Obrazowo: ja mówię o pogodzie.
ty że zepsuł ci się zegarek.
ja na to że nie o tym mówiłem.
ty odp. że mam się nie czepiać do twojego zegarka.
ja na to że mówię cały czas o pogodzie.
ty, że brak mi argumentów ....itd, itd.
ps. napisałem że o "źródłach' Grossa można dyskutować, no ale jeśli się nie czyta postów na które się odpowiada to takie kwiatki wychodzą.

użytkownik usunięty
dardre

- Black_Smog zalinkował ci tekst na temat tego jak Gross traktuje źródła. To był pewien konkret

- Ty się do tego w ogóle nie ustosunkowałeś tylko mu napisałeś: "W internecie jest wiele tekstów na temat kochanek papieża , ufo czy chupacabry. Ja zapytałem o twoje źródło bo podajesz coś jako fakt."
Było to oczywista próba zdezawuowania tego zalinkowanego tekstu - że to niby coś w rodzaju tekstów o ufo i się nie liczy.

- Na to ja zaprotestowałem pisząc, że jest to bardzo rzetelny tekst, z pełnym aparatem naukowym. Była to więc uwaga jak najbardziej na temat i odnosząca się do twojej wypowiedzi.

A ty zamiast odnieść się do konkretnego tekstu, cały czas paplasz z jakimi to niedobrymi i głupimi ludźmi masz do czynienia. Nie wysilaj się, mnie ta twoja paplanina nie rusza. Poza tym kłamiesz. Rzekomo czytałeś jakieś moje liczne wypowiedzi, w których nie potrafię odpowiedzieć na pytania, ale nie potrafisz podać ani jednej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dardre

Akurat ze wszystkich udzielających się tutaj użytkowników, to na razie tylko ty ciągle masz problemy ze zrozumieniem kontekstu wypowiedzi innej osoby - paradoksalnie piszesz, że to Vigilate nie potrafi czytać ze zrozumieniem ? Jeżeli nazywasz mnie już kłamcą, to poprzyj swoją tezę jakimś argumentem zamiast świecić oczami i wytykać innym rzekome błędy. Poniżej buttle już Ci zaprezentował parę "kłamstw", które zaprzeczają teoriom Gross'a

ocenił(a) film na 9
Black_Smog

cyt."...według Pana Gross'a, który nie posiadał nawet podstawowych wiadomości i dokumentów na ten temat....".
.....po moim pytaniu dajesz link do strony która owe wiadomości i dokumenty na których się Gross opierał a których według ciebie nie posiadał podważa.
Brawo geniuszu coś jeszcze?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
maciekz70

To chamskie i prostackie z twojej strony, że wyskakujesz z takimi tekstami. Na moje szczęście nie przyszło mi żyć w tych wspomnianych przez ciebie czasach. Skąd takie pomysły ? Kto Ci kogo wydawał za butelkę wódki, o jakich czasach mówisz chłopaku ? Jak to się ma do jakiejkolwiek mojej wypowiedzi, lub samego tematu ?

darde.....znowu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Link, który Ci podałęm to jeden z przykładów manipulacji faktów przez gross'a i jakbyś chociaż rozróżniał temat, lub przeczytał ten tekst, to byś wiedział, zę nie dotyczy on książki "Sąsiedzi", o której mówie, ale jeszcze innego "dzieła". I znowu wszelkie inne argumenty przesyła buttle. Jeżeli po raz kolejny napiszesz jakąś pyskówkę, to jest to dla mnie czysty sygnał, że próbujesz prowokacji, bo jeśli nie dociera do Ciebie co inni piszą, to nie ma na to innego wyjaśnienia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
Black_Smog

Nie dyskutuj z nim, bo on nawet konkretnej wypowiedzi na temat tego filmu nie napisał, ba nawet pewnie tego filmu nie widział, sieje zamęt a może najpierw by zajrzał do książek profesora Nowaka. Posłuchał jego wypowiedzi, audycji. Tak samo profesora Wolniewicza - też radzę poczytać i posłuchać. Bo siać zamęt to każdy umie, nie ma nic konkretnego do powiedzenia to zauważ, że zaczął się czepiać kontekstu wypowiedzi, łapie za słówka i zaraz będzie Tobie błędy wytykał.

Typowy lewak, leming.

dardre

dardre jestem pod wrażeniem :) Gdzie się nauczyłeś takiej manipulacji wypowiedziami? idzie Ci to całkiem nieźle.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
dardre

moze warto porozmawiac z seniorami, ktorzy przezyli wojne i byli swiadkami tamtych wydarzen? moi dziadkowie potwierdzili przypadki mordow na ludnosci zydowskiej, ktore mialy miejsce w ich owczesnym miejscu zamieszkania. takie sytuacje mialy miejsce i jest to bezdyskusyjne. dzialo sie to nie tylko w Polsce, ale tez w innych panstwach objetych wojna. wojna wyzwala w ludziach okrutne zachowania (zwlaszcza kiedy towarzyszy im dlugotrwala ekstremalna bieda i glod). temat wzbudza mnostwo emocji i lekow w naszym spoleczenstwie, bo jestesmy "od malego" przyzwyczajeni do wizerunku Polaka meczennika "Chrystusa narodow" i dlatego tak bardzo boli nas chocby mysl o tym, ze mozemy byc tez oprawcami.... Film nie mowi o tym, ze wszyscy Polacy mordowali Zydow, ani nawet ze wiekszosc.... on pokazuje sytuacje, ktora sie wydarzyla. takie sytuacje sie dzialy i nie powinnismy tego zamiatac pod dywan...

Ahrafieh

Skąd w Tobie tyle nienawiści do Polaków dziecko. Wszyscy wiemy, że żydzi mordowali Polaków a bywało, że i żydów chociażby po to by zagarnąć ich majątek.

Skąd się bierze w ludziach tyle nienawiści, by kłamać i manipulować historią, byleby tylko obrzucić błotem Polaków.

https://www.youtube.com/watch?v=biBg3iwIyBc

ocenił(a) film na 1
trolbet

Też tego nie wiem...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mlodszylele

Dobrze wiedziec, że na tym forum znajdą się jeszcze osoby, które nie są ciemne, potrafią samodzielnie myślec, a przede wszystkim w jakimś sensie posiadają podstawowe informacje na temat, którego dotyczy dyskusja. Na tym właśnie polega problem - ludzie są z zasady leniwi, a wszelkie małe ciekawostki, opinię i inne wpisy na forum, czy wypowiedzi osób publicznych traktują jako wiedzę absolutną. Po co komu książki i jakieś samozaparcie ? Jak jest chryja to trzeba to wykorzystać i zrobić większą. A potem inni czytają te wszystkie głupstwa, od których człowieka krew zalewa, i zabawiają się w głuchy telefon powtarzając to nowe "ciekawostki".

ocenił(a) film na 2
Black_Smog

Lemingi blokują treści gdzie są linki, tak ich ta prawda boli. Szkoda tracić czasu na takich ludzi.

ocenił(a) film na 1
mlodszylele

Tak, cenzura działa w najlepze, nie można pisać prawdyn- KTO ZA TYM STOI?
Zastanówcie się (nie dotyczy lemingów bo to stwory bezmyślne).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
zweistein

Tańczymy labada... :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones