PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 859
ocen
7,4 10 1 154859
6,6 38
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

Jak wiadomo film oparty jest na historii wsi Jedwabne z książki "Sąsiedzi", która jest chyba największym śmieciem, i policzkiem wymierzonym w polskie społeczeństwo. Taka propaganda (bo innego słowa nie można użyć) w połączeniu z bezmyślnością Pasikowskiego i wsparciu finanswoym ze strony państwa = "Pokłosie"

Serdecznie apeluję do wszystkich biorących udział w dyskusjach na tym forum, aby nie dawali się sprowokować. Jeśli wśród tylu użytkowników znajduję się tak wielu pasjonatów historii, to mnie bardzo cieszy. Jednak trzeba pamiętać ilu z nich tak naprawdę "zgłębiła" ten wątek, a nie świeciła oczami przed innymi po przeczytaniu info. na wikipedii, aby później głosić "prawdy objawione". Ile jeszcze będziemy musieli widzieć słowa takie jak "polaczek", czy "rozmówienie się z historią" ?

Zapewne już ktoś to wrzucał, ale ja także to zrobię, ponieważ jest to jedyne godne uwagi źródło, z którego można "naświetlić" całą sytuację, a nie dać się okłamywać to nowym odkryciom oraz faktom historycznym. Jest to 3 częściowy "filmik", gdzie Dr Leszek Żebrowski - historyk, wypowiada się na temat Jedwabnego oraz subiektywnie ocenia "Pokłosie". Zachęcam bardzo do glądania

http://www.youtube.com/watch?v=u4udRnVL8Qk
http://www.youtube.com/watch?v=ull_TzASn3g
http://www.youtube.com/watch?v=fo_lW7GLoOc

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ale nam postów poblokowali... :)
Przysięgam że to nie ja zakapowałem do admina, więc KTO?
Jakie siły stoją za tą szytą grubymi nićmi prowokacją? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
ran_2

Aaaaaaaaaaa - więc mamy kapusia! :) Wstydź się donosicielu.

ocenił(a) film na 9
ran_2

:)

zweistein

Nieodmiennie zabawne jest (choć jednak nie, czasem niezabawne ale irytujące) kiedy "system" nie jest w stanie rozpoznać ironii.

Black_Smog

kto nie chce poznać prawdy i tak jej nie zobaczy,choćby miał ją przed oczami-tak to już jest.

Black_Smog

Ludzie z natury szukają najprostszych odpowiedzi, utrwalają sobie stereotypy a jeżeli coś nie pasuje do ich światopoglądu to wyśmiewają to.

Black_Smog

Jedwabne - pytania i wątpliwości. Wykład Leszka Żebrowskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=biBg3iwIyBc

ocenił(a) film na 1
Black_Smog

Gross to chce tutaj wprowadzić swoich, jak się w końcu Arabowie z nimi za ich zbrodnie rozliczą. Chce ich tu wprowadzić i zapewnić im status szlachty za pieniądze wyłudzone od Polaków. My mamy być ich parobkami.

robokopo

Nie licz na parobkowanie. Za wysokie progi.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Nie sądzę. Exodus szykujecie sobie do różnych krajów: Ukraina, Polska, Węgry, Niemcy, Hiszpania, USA itd. Musicie się rozproszyć, bo musicie mieć, na kim pasożytować.

robokopo

OK, zmieniłem zdanie, może się i nadasz.

ocenił(a) film na 1
Black_Smog

Gross powinien mieć zakaz wjazdu do Polski, albo sprawę, za fałszerstwa w książce

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Black_Smog

Straszne co tutaj wypisujesz... Po prostu straszne... Przykre, że są tacy ludzie jak ty...

volpi

Doceniam Twoją wypowiedz. Wnosi wiele do tego tematu

ocenił(a) film na 9
Black_Smog

Nie miała wnieść. Miała cię obrazić

ocenił(a) film na 9
Black_Smog

Dlaczego obrzucasz gównem filmy tylko dlatego, że nie przedstawiają Polaków jako bohaterów, zbawców świata? Tak ciężko jest zrozumieć, że Polak mógł dopuścić się zbrodni? Tak ciężko zrozumieć, że grupa zahukanych, prostych chłopów była zdolna do takiego bestialstwa? Podaj mi chociaż jeden powód, że nie byli. I udowodnij, że dzisiaj takich ludzi nie ma. Udowodnij, że w dzisiejszych czasach nie znalazłby się nikt, kto zaj*bałby pedała, murzyna czy araba wiedząc, że pozostanie bezkarny i nikt tej zbrodni nie odkryje. Ludzkie ścierwo było, jest i będzie. Ludzkie ścierwo nie rozróżnia narodowości, to może być ktokolwiek. Więc przestań pie*dolić o spiskach, przestań zarzucać ludzi linkami do filmów, dokumentów i ekspertów. O tym, co rzeczywiście wydarzyło się w Jedwabnem opowiedzieć mogliby tylko świadkowie tamtych wydarzeń. O tym, co kierowało mordercami mogliby opowiedzieć tylko oni sami. Zamiast grzebać w historii pogrzeb trochę w psychologii i socjologii. Dowiedz się, czy narodowość warunkuje sku*wysyństwo, bestialstwo i okrucieństwo.
Ten film nie ma na celu oskarżać kogokolwiek. On pokazuje, jak złożona jest ludzka natura i jak niewiele nam potrzeba, żeby stać się potworem.

ocenił(a) film na 2
onryo

Jakie skutki może mieć zrzucanie winy na Polaków za Holocaust? Granica absurdu została przekroczona?

Granicy absurdu nie ma. Jeżeli Polska nie zdobędzie się na skuteczną reakcję, to zjawisko będzie się nasilać i niebawem dowiemy się, że to Polacy odkręcali gaz w Auschwitz. Już dzisiaj większość studentów w USA jest pewna, że mordercami Żydów byli Polacy, a nie Niemcy. Polska reakcja musi być stanowcza i skuteczna: zamiast wysyłać protesty trzeba wynająć profesjonalną kancelarię adwokacką w USA, która będzie za szkalowanie Polski wytaczać procesy. Kilka dużych odszkodowań powinno sprawę radykalnie zakończyć. Trzeba też skończyć z finansowaniem środowisk i historyków, którzy tak jak Gross, lansują się na szkalowaniu Polski i przypisywaniu jej winy za holokaust. Sponsorowanie takich filmów jak „Ida” czy „Pokłosie” to przysłowiowe strzelanie sobie w stopę. Musimy dbać o wizerunek naszego kraju – bo to przekłada się na pozycję międzynarodową Polski. Szczególnie w sytuacji, gdy Moskwa wykonuje nieprzyjazne ruchy pod naszym adresem. Jeśli pozwolimy się sprowadzić do pozycji narodu pomagierów Hitlera, przegramy politycznie. Bo w sytuacji, gdy administracja USA będzie musiała wykonać jakieś stanowcze ruchy w obronie Polski, np. przed prowokacjami zbrojnymi Rosji, może się okazać, że amerykańska opinia publiczna zaprotestuje: „Dlaczego mamy bronić Polaków – nazistów którzy mordowali Żydów w Auschwitz? Czy USA musi popierać nazistów?!". Niezależnie od obrony historycznej prawdy, kwestią honoru i prestiżu - o czym nie wolno zapominać – musimy bardzo poważnie podejść do kwestii obrony dobrego imienia Polski. Inaczej po prostu nasza pozycja na arenie międzynarodowej zostanie osłabiona i ta strata będzie nie do odrobienia.

ocenił(a) film na 6
Black_Smog

Nie wiem czy zauważyłes, ale to jest film fabularny, nie dokumentalny.

ocenił(a) film na 8
Black_Smog

Książką Grossa rzeczywiście rzeczywiście nie była nieprofesjonalna i wybiórcza, ale była pierwszą na ten temat i pewnie gdyby nie ona to dalej to zagadnienie nie byłoby zbadane. Z ustaleń IPN i poważnych historyków również wynika, iż może przy zachęcie Niemców, ale głównymi i dobrowolnymi sprawcami pogromu w Jedwabnem (i nie tylko) byli Polacy http://pamiec.pl/pa/tylko-u-nas/13967,dok.html?poz=1
Polecam wspomnianą w tym artykule książkę "Wokół Jedwabnego". Ja osobiście bardziej wierzę gronie profesorów historii z renomą niż doktorowi ekonomi związanemu jedynie z mediami, które propagują nacjonalizm (a ci zawsze widzą w historii jedynie narzędzie propagandy) i z własnego doświadczenia wiem że kłamią (nie żebym twierdził że tylko one).

ocenił(a) film na 8
Lech_qv

Dodam, że to jest film fabularny a wioska fikcyjna i nawet nie musi być zainspirowana Jedwabnem, bo do pogromów dochodziło też w innych miejscowościach.

ocenił(a) film na 8
Lech_qv

A jeśli kogoś ogólnie interesuje historia społeczności żydowskiej w Polsce, to bardzo polecam rewelacyjną książkę Antony Polonsky - "Dzieje Żydów w Polsce i Rosji". Profesjonalna praca naukowa z imponującym obiektywizmem, która całościowo przedstawia to zagadnienie od początków żydowskiego osadnictwa na tych terenach do współczesności (na ile jest to możliwe na około 750 stronach, ale jak ktoś chce szczegóły, to jest spora bibliografia).

ocenił(a) film na 8
Lech_qv

sic Teraz zauważyłem, że jak pisałem pierwszą odpowiedź, to podczas edycji popełniłem błędy. Miało być oczywiście: "Książką Grossa rzeczywiście była nieprofesjonalna".

ocenił(a) film na 3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones