PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829444}

Portret kobiety w ogniu

Portrait de la jeune fille en feu
7,8 26 083
oceny
7,8 10 1 26083
7,7 48
ocen krytyków
Portret kobiety w ogniu
powrót do forum filmu Portret kobiety w ogniu

Duże rozczarowanie - tyle się naczytałem zachwytów nad tym filmem,że spodziewałem się jakiegoś wybitnego dzieła,które mnie wbije w fotel i zapadnie mi w pamięci na lata,a dostałem nudne LGBT w 18-sto wiecznej Francji - ani tu dramatu,ani emocji,ani wzruszeń - film bez wyrazu.Mnóstwo długich i milczących ujęć - nudne to jak cholera,ale to przecież takie ambitne.Na plus tylko ładne widoczki,zdjęcia i scenografia,ale to za mało by mnie porwało.Chyba wiem dlaczego ten obraz ma takie świetne recenzje - otóż idealnie wpisuje się on w jakże teraz na czasie nurt politycznej poprawności w kinie.Jest tu miłość osób tej samej płci,jest aborcja na życzenie i nie ma tych okropnych szowinistycznych samców.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Zgadzam się - ten film to przeniesienie współczesnej doktryny LGBT do XVIII wieku, bo wg tego ,,dzieła,, jak kobieta obecnie chce być niezależną - to musi być palącą, asertywno feministyczną lesbijką gotową przypadkowy seks nawet z mężczyzną by móc ewentualnie rozporządzać swoim ciałem czyli dokonać aborcji swego dziecka.

gisby

Tak, lesbijki nie marzą o niczym innym niż stosunek z facetem. Dzięki za poprawę humoru, twoimi wypocinami, które nijak mają się do tego dzieła.

ocenił(a) film na 4
kleju30

Sam bym tego lepiej nie opisał. A tak w ogóle to film słaby w prawie każdym elemencie od scenariusza po aktorstwo, no może zdjęcia jeszcze jakoś tam się bronią. Dałem się nabrać na nagrody i wysokie oceny.
Swoją drogą b. często filmy o LGBT są zbyt wysoko oceniane i z góry wiem, że trzeba brać poprawkę. Niestety tu nie zauważyłem przed wyborem.

ocenił(a) film na 5
kleju30

Gdzie ty masz tu aborcje na życzenie? Poza tym mam wrażenie, że chyba zapominacie, że do tanga trzeba dwojga, gdyby je urodziła to zostałaby samotna matką. No tak, ale przecież mogła się nie puszczać, a może skoro to mężczyzna potrafi zapładniac, to niech on się nie puszcza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones