PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829444}

Portret kobiety w ogniu

Portrait de la jeune fille en feu
7,8 25 792
oceny
7,8 10 1 25792
7,7 47
ocen krytyków
Portret kobiety w ogniu
Jak myślicie, dlaczego opuszczający czeluście Tartaru Orfeusz obejrzał się za Eurydyką? Czyżby nie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Nie ma takich słów, które oddadzą w pełni mój zachwyt, ale postaram się wykorzystać wszystkie znane mi środki wyrazu, żeby zwerbalizować moje uwielbienie odnośnie tego filmu. więcej
Każdy kadr "Portretu…", który w całości wykazuje estetyczne powinowactwo choćby z dziełami Caspara Davida Friedricha, nadaje się do oprawienia i powieszenia na ścianie. A jednocześnie – dzięki niezwykłej bliskości życiu – jego seans o wiele bardziej niż studiowanie cudzego, nawet najbardziej kunsztownego malowidła przypomina przeglądanie się w lustrze. więcej
Pierwszy obraz autorstwa Marianne (Noemie Merlant) przedstawiający portret Heloise (Adele Haenel) jest dobry – poprawny, spełniający wszystkie założenia i konwencjonalne normy. Sama Heloise jednak nie widzi w nim siebie, jej oblicze zachowane na płótnie nie jest prawdziwe. Pyta nawet Marianne czy ta właśnie tak ją widzi. Autorka obrazu jest zmieszana, tłumaczy się obowiązującymi zasadami, ale w głębi duszy wie już co musi zrobić. Następny portret będzie stworzony z uczuciem. I będzie oddawał prawdę. więcej
Czy można poznać drugiego człowieka, zamieniając z nim kilka słów? Zdawać by się mogło, że absolutnie nie, że jest to irracjonalne pytanie, ponieważ rozmowa to pierwszy krok do zawiązywania nowych znajomości. Ale Céline Sciamma postawiła sobie wyzwanie i zaczęła pracę nad swoim opus magnum, bo na takie właśnie miano zasługuje "Portret kobiety w ogniu". więcej