PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149525}

Porządek musi być!

Muxmäuschenstill
6,5 470
ocen
6,5 10 1 470
Porządek musi być
powrót do forum filmu Porządek musi być!

Dobry i ciekawy, choć trochę się dłuży i jest przewidywany. Jednak to co najbardziej lubię w niemieckich filmach pod przykrywką normalności i banalnej historii, kryje się głębsze dno i wszystko idealnie przemyślane. Wyjątkowo przeraziła mnie jego treść i świadomość że tego typu zachowanie nie jest az tak bardzo i mogło by mieć miejsce wszędzie, a nieraz nawet i ma tylko w trochę innej formie niż firma. Dziwi mnie tylko że policja, ani nikt inny nie zajął się tą teoretycznie oficjalną firma i przemocą od której nie stronił jej szef, totalne bezprawie. Jak ktoś już zauważył trochę podobny do "Fanatyka", tylko taki jakby trochę bardziej podwórkowy i zwyczajny. Jedyne co mi się tu nie podobało to zdjęcia stylizowane na dokument, wiem że tak miało być, ale przez to wygląda tak jakoś marnie i szczerze mówiąc jak by nie był z Niemiec to bym go wyłączyła.

ocenił(a) film na 1
dkf

Naprawdę dużo bardziej podobny od "Fanatyka" w treści i w formie jest ten film: http://www.filmweb.pl/f31281/Cz%C5%82owiek+pogryz%C5%82+psa,1992

ocenił(a) film na 9
dkf

Obejrzałam go wczoraj po raz drugi i jeszcze bardziej się zachwyciłam. Nadal towarzyszyły mi te same odczucia co za pierwszym razem, film nadal przeraża. Nie wiem czemu byłam święcie przekonana że on nie zabił tej dziewczyny, tylko roztrzaskał głowę jakiemuś facetowi na torach i po tym wydarzaniu postanowił wyjechać. Nie wiem czy to możliwe żeby były dwie wersje, w co wątpię, czy po prostu mi się coś pomieszało.
Co ciekawe to ten film nie jest osadzony w żadnym okresie czasowym. Poszczególne przedmioty użytkowe i zachowania ludzi się po prostu wykluczają, np wszędzie są kasety video, zupełny brak płyt CD, komputerów też nigdzie nie widać, a reklamują swoją stronę internetową, bankomaty to też względnie nowy wynalazek. Zaczęło mnie też zastanawiać to że tak wszyscy się godzili na jego interwencje, od nikogo nie dostał po pysku, ani nawet nie kazał mu się odwalić, albo chociaż wylegitymować jako np policjant czy kanar. Niemcy też nie są takim potulnym narodem, w szczególności młodzież na dużo sobie pozwala. w pewnym momencie myślałam że może to czasy komuny i nieustannej kontroli obywateli, ale w tedy nie mógł by sobie od tak wyjechać za granicę. Brak jakiejkolwiek policji tez jest dziwny.

Przerażająca podwójna moralność, ale jak się tak bardziej zastanowić, to jakoś coraz bardziej mi to przypomina naszą młodzież wszechpolską i w niektórych przypadkach również kościół.

dkf

Nie widzę podobieństwa do "Fanatyka".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones