PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 881
ocen
7,4 10 1 79881
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

W filmie mamy scene jak Braun wisi do góry nogami i skapuje mu krew,Radziwił go ogląda (raczej to co z nim zrobiono) po czym Braun wypowiada słowo "dobij",na co Radziwił odpowiada "musisz czuć że umierasz"

Jaki rodzaj kary zastosowano wobec Brauna?

Razor_2

Jak sam zauważyłeś, powieszono go do góry nogami. Długotrwały napływ krwi do głowy powoduje zgon.

mipal_2

Chyba nie przypominasz sobie tej sceny, bo Braunowi spływała po twarzy krew i od razu było widać, że jego śmierć była o wiele bardziej brutalna niż przez powieszenie do góry nogami.
Też się nad tym zastanawiałam, osobiście sugerowałabym powieszenie na hakach (choć, przyznaję brzmi to nieco głupio i nie za bardzo pasuje do epoki) czy coś równie paskudnego.

unodos

Być może był torturowany przed powieszeniem- stąd ta krew ale Bogusław mówiąc "musisz czuć, że umierasz" miał raczej na myśli długotrwałe cierpienie i w konsekwencji agonię powodowane wiszeniem głową w dół. Nie słyszałem jeszcze żeby wieszano na haku do góry nogami.

ocenił(a) film na 8
Razor_2

Może zafundowano mu tak zwane DARCIE PASÓW. Straszna tortura, podczas której czesto wieszano głową w dół tak by ofiara mogła jak najdłużej pozostawać świadoma. Po "zabawie" zostawili go wiszącego na majdanie. Ale to tylko moje domysły..

Razor_2

Miałem zadać identyczne pytanie,czy w książce jest to wyjaśnione?

Psycho_Daddy

Cytata z Potopu właśnie:
"Sakowicz po schwytaniu Brauna i obdarciu go ze skóry porozumiał się natychmiast z obersztem Hamiltonem, Anglikiem w służbie szwedzkiej i komendantem w Poniewieżu, celem wspólnego uderzenia na partię miecznika Billewicza."

tisoc

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones