PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8823}

Powrót do przyszłości

Back to the Future
7,5 342 049
ocen
7,5 10 1 342049
8,2 37
ocen krytyków
Powrót do przyszłości
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości

Taka dobra, kultowa już komedia, poza pierwszym tysiącem i z tak słabą oceną?
Chyba kpiny.

ocenił(a) film na 8
He_man_master

Kpiną jest niższa ocena od 2 i 3 części...

Lipstick_92

Dla mnie 2 była najlepsza, fajnie ukazany świat w przyszłości. Potem 1, na końcu 3. Ale i tak wszystkie super są. Jeśli nie setka to przynajmniej druga setka na tym portalu.

ocenił(a) film na 10
Lipstick_92

nie stary, to nie koniecznie kpina jest! BTTF2 jest unikatowym, wyjątkowym zjawiskiem w świecie kina, to "sikłel", który co najmniej stoi na poziomie części pierwszej, jeśli nawet nie lepiej(gdzie jedynka to na prawdę klasyk)

ocenił(a) film na 10
He_man_master

gimbaza się do filmweba dorwałą i mamy tego skutki :( dla nich "Back to the future" to kiepski film bo "słąbe efekty", bo "nie ma trupów", nie ma cycków itp itd... słyszałem już tak absurdalne gimbazowe opinie na jego temat że nawet nie będę ich tutaj przytaczał...

dla mnie na pewno miesci się w pierwszej piątce jesli chodzi o obejrzane przeze mnie filmy :)

ocenił(a) film na 10
belamyszkow

Zgadzam się. O to właśnie chodzi. Sporo dzisiejszej młodzieży ocenia ten film niżej, bo nie rozumie ani klimatu lat osiemdziesiątych, ani nie docenia dobrych, jak na tamte lata, efektów. Może kiedyś, gdy dorosną, wezmą poprawkę na wiek tego filmu, tak, jak ja biorę poprawkę, oceniając filmy z czasów międzywojnia - gdybym do ich oceny stosował kryteria oceny współczesnych filmów, musiałbym oceniać je na 1-3, a stosując specjalne kryteria, kierując się sentymentami (odnajduję w nich język i zachowania znane mi od moich dziadków i pradziadków) i dosyć dobrze rozumiejąc tamte czasy, oceniam je najczęściej na 8-10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones