PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107697}

Powrót

Vozvrashchenie
7,9 32 980
ocen
7,9 10 1 32980
8,3 19
ocen krytyków
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

1. Ojciec (albo matka) w kilku zdaniach wyjaśnia gdzie był i co robił przez te lata.
2. Na wyspie, po otwarciu dużej skrzyni, otwiera małą skrzynkę i pokazuje jej zawartość.

Myślę, że brak tych dwóch scen jest najbardziej intrygujący i powodujący wyższe oceny.
A to zdaje się celowy zabieg, żebyście na końcu mieli o czym myśleć.
Bo zapewne, każdy z Was, oglądając ten film, liczył na rozwiązanie zagadki na jakimś etapie, a to po dopłynięciu na wyspę, a to wtedy gdy ojciec wykopał skrzynię, a nawet wtedy gdy chłopcy dotarli ze zwłokami do brzegu gdzie stał samochód, liczyliście, że zajrzą przypadkiem do schowka na łodzi.
Łudziliście się też pewnie, że po odjeździe samochodu kamera coś jeszcze pokaże, jakiś szczegół rozwiązujący zagadkę.
A tu nic, żadnego pkt zaczepienia.

Ale w filmie były szczegóły, które sugerują, że on mieszkał na tej wyspie i to z przymusu. Wrak statku skądś się tam wziął, latarnia morska też po coś była, może on był rozbitkiem, dlatego ryby mu się przejadły, Może w skrzyni miał coś co zabrał z tego statku, a zakopał, żeby mu nie zabrali jak go odnajdą...

ocenił(a) film na 10
tentego

Ten film to jedna wielka zagadka ale akurat te rzeczy które wymieniłeś są z mojego punktu widzenia dość błahe.

ocenił(a) film na 7
SaoSin

Oczywiście, najistotniejsza jest wrażliwość dziecka pokazana w tym filmie. Dobra szkoła dla rodziców.
Gdyby ojciec wyjawił powód swojej nieobecności, nastawienie syna było by inne.

ocenił(a) film na 10
tentego

Po tym co widziałem jednego jestem pewien ciężko być ojcem i nie każdy z pewnością ma siłę by wytrzymać próby tego zawodu.
Przekazanie wiedzy swojego doświadczenia sprostanie krytyce itd. o litości wolę o tym nie myśleć. Istna ruletka jak na mój gust bo na wychowanie wpływa tyle czynników że hej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones