PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464544}

Pozwól mi wejść

Låt den rätte komma in
6,7 39 850
ocen
6,7 10 1 39850
6,9 17
ocen krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

Czytałem wasze komentarze, a dokładnie poczatek komenta Pana znawcy, że przez 20 minut nic się nie dzieje. Miał rację, ale co do ogólnej oceny filmu się pomylił. gdyby ten film wyszedł 2 latat temu to pewnie tez bym go wyłączył po tych 20 minutach, ale oprócz dobrego fimu lubie takze przeczytać dobrą książkę, a niektóre tak samo jak ten film rozkręcają się dopiero po jakimś czasie. Film mi sie spodobał, czułem więź z bohaterami, byłem rad z tego, że Oskar obronił Eli przed Lacke. Gdyby umarła w tamtym momencie pewnie wyłaczył bym ten film. Niewiele powstaje teraz takich filmów, które potrafią stworzyć taki klimat, to nie jest horror, oczekiwałem ze mnie przestraszy, ale dobrze ze tak sie nie stało, bo to nie jest kolejny film o walce ludzi w wampirami, chciałbym sie tylko dowiedzieć jak ona została zarażona i dlaczego do cholery miała zaszytą cipkę ;)

ocenił(a) film na 10
lukasbiggie

Tak naprawdę Eli to Eliasz ( chłopiec), który z tego co pamiętam kilkaset lat wcześniej ( albo mniej, proszę poprawić jeżeli się mylę) został poddany kastracji. Jednym zdaniem- brutalnie odciętu mu narząd, któtrym posilił się wampir ( chyba dobrze pamiętam?). W książce jest to dość dokładnie opisane, w momencie kiedy Eli siedzi Oskarowi na kolanach i mówi " Stań się mną". W filmie tego nie pokazano, ale w książce owszem. Polecam przeczytać książę, której tytuł to "Wpuść mnie". Jest naprawdę godna uwagi. Oczywiście Eli zaczęła utożsamiać się z płcią żeńską w takim momencie.

Poza tym cieszy mnie, że doceniasz taki piękny obraz, jakich dzisiaj powstaje niewiele. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą :)

ocenił(a) film na 8
JasioOg

Ja mam pytanie c: Czy była może przybliżona sytuacja 'ojca' Eli? Czy zajmowali się nią członkowie rodziny od tych kilkuset lat, czy może, znajdywała co jakis czas młodszego przyjaciela, tak jak w tym filmie - Oskara i była z nim aż do śmierci opiekuna i znalezienia kolejnego towarzysza zabaw?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones