PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464544}

Pozwól mi wejść

Låt den rätte komma in
6,7 39 832
oceny
6,7 10 1 39832
6,9 16
ocen krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

BARDZO WAŻNE PYTANKO

ocenił(a) film na 10

jak wiadomo ten film jest na podstawie książki pt. tytułem "wpuść mnie". jeśli ktokolwiek ją czytał bardzo proszę, by odpowiedział na moje pytanie :
czy to jest książka dla dzieci czy raczej dla dorosłych, bo ja już nie wiem...
Za odp. z góry dziękuję!

ocenił(a) film na 10
emmesey

Raczej dla dorosłych.

ocenił(a) film na 10
emmesey

Skoro jesteś już po obejrzeniu filmu to wątpie, aby lektura książki J. A. Lindqvista Ci zaszkodziła.

emmesey

W książce dużo bardziej rozwinięty jest pedofilski wątek opiekuna Eli - Hakana. Są też drastyczne sceny, których nie było w filmie, ale myślę, że jeżeli film Ci przypadł Ci do gustu, to książka spodoba Ci się jeszcze bardziej. Ja też najpierw obejrzałem, a potem przeczytałem "Wpuść mnie " i aż do dzisiaj uważam ją za najlepszą powieść jaką czytałem. Ale ja nigdy nie czytałem książek dla dzieci - już od małego kręciły mnie horrory, kryminały i powieści psychologiczne. Na czym polega seks dowiedziałem się z "Psychopaty" Gardnera McKaya :)

ocenił(a) film na 10
yoozio94

to czekaj - hakan był pedofilem???

ocenił(a) film na 10
emmesey

Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz na stronach książki.

Skandal

W samym filmie przez sekundę było widać u Eli jej poharataną pochwę (scena, której ubiera się w sukienkę mamy Oskara)

ocenił(a) film na 10
Gh0st

tylko czemu była poharatana???

emmesey

bo Eli to chlopiec. i nie jest to "poharatana pochwa" tylko znak po kastracji.

emmesey

Książka raczej mocno dla dorosłych i napisana dość, hm... surowym stylem, także może być ciężko z przebrnięciem, ale jeśli film Ci się spodobał, to książka też powinna :)

masquerade__

Styl autora tej książki jest raczej, hmmm... prostacki i nie zgodzę się, że po takim seansie książka może się spodobać. Film raczej opiera się o tę powieść i luźno z niej korzysta. Wątki pedofilskie, jak również te dotyczące tożsamości Elli oraz społeczności miasteczka, ( która została w książce zarysowana wyraźnie ), w filmie nie istnieją. Skala książkowej brutalności jest nieporównywalnie większa, a fabuła zdecydowanie bardziej fantastyczna. Słabo zaakcentowany epilog dopełnia kielicha goryczy. Książka słabo angażuje emocjonalnie. Jej środek ciężkości tkwi w horrorze, a nie dramacie. W tej rozgrywce 1 - 0 dla filmu. Więcej o tym ode mnie w osobnym temacie :-)

emmesey

Najpierw zastanówmy się, co to znaczy ,,dla dzieci'', a co ,,dla dorosłych'', a może inaczej- gdzie kończy się ta pierwsza kategoria, a zaczyna druga. Bo jeśli ,,dzieci'' mają oznaczać młodzież ze szkół podstawowych, to niekoniecznie, ale i tak wszystko zależy od wrażliwości i pewnego rodzaju EQ, co jest sprawą indywidualną, prawda?
Przyznam, że mnie jest trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale mimo tego lekturę gorąco polecam, bez względu na wiek i inne ewentualne ,,przeszkody'';)

użytkownik usunięty
emmesey

Książka do młodzieżowych nie należy, aczkolwiek to zależy od gustu, jeden woli czytać jakieś "tłajlajty" kto inny lubi sięgnąć po... coś mocniejszego. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones