PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464544}

Pozwól mi wejść

Låt den rätte komma in
6,7 39 832
oceny
6,7 10 1 39832
6,9 16
ocen krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

W remake ' u tego filmu pisano, że tak na prawdę Eli ( w tamtym przypadku Abby ) po prostu wybrała sobie kolejnego sługę, gdy zdała sobie sprawę, że ten, którego teraz miała starzeje się i ma większe trudności z wykonaniem jej rozkazów. Że od początku wiedziała, że to będzie Oskar ( tam Owen )Rozkochała go w sobie , a na końcu uratowała go tylko po to, żeby już na zawsze go przy sobie zatrzymać.

Dla mnie okazało by się to bardzo smutne, jakby wyszło na jaw, że ta cała przyjaźń Eli/Abby do Oskara/Owena była jedynie kłamstwem, ale może w remake 'u było to po prostu inaczej przedstawione... Nie wiem, bo amerykańskiej wersji nie oglądałam i raczej nie mam zamiaru.

A wy jakie macie zdanie w tej sprawie???
Czekam na odpowiedzi.

emmesey

To była gra pozorów moim zdaniem. Zauważ że poprzedniego opiekuna w jakiś sposób musiała też przyciągnąć do siebie bo wampirem była już od dawna, a on zapewne był wtedy też młodziutki. Amerykanie jak mają to w zwyczaju pokazali wszystko dosłownie. Szwedzi zmusili odbiorcę do interpretacji na szczęście

ocenił(a) film na 10
emmesey

Świetna inwestycja dla wampirzycy: dwunastoletni dzieciak, który nawet nie będzie w stanie jej ocalić za dnia w przypadku kłopotów, wynająć samodzielnie mieszkania czy w końcu udać się po krew w przypadku niedyspozycji Eli/ Abby. Ostatnio nawet autor powieści John Ajvide Lindqvist miał dość takiej interpretacji późniejszych losów swoich bohaterów, więc w niewydanym jeszcze po polsku zbiorze opowiadań: " Låt de gamla drömmarna dö/ Let the old dreams die" znalazło się krótkie opowiadanie po wydarzeniach w Blackebergu. Widzimy tutaj konduktora z pociągu relacji Sztokholm- Karlstad, który jest świadkiem tego jak Eli i Oskar ostatecznie zawierają pakt krwi, a wiele lat później w ręce szwedzkiej policji trafia fotografia z południa Europy przedstawiająca naszych milusińskich, dla których mijający czas przestał istnieć.

ocenił(a) film na 10
Skandal

Dzięki :) od razu polepszyłeś mi nastrój. Gdyby się okazało, że ta przyjaźń była tylko ściemą - mój świat by się zawalił...

ocenił(a) film na 10
emmesey

Nie ma sprawy. Ja również się cieszę z faktu, że autor postanowił definitywnie zakończyć wszelkie domysły i spekulacje na temat " związku" pomiędzy dwójką outsiderów. Najlepiej pokazuje to ilustracja autorstwa niejakiego covenant6452 na Deviantarcie:

http://covenant6452.deviantart.com/art/Karlstad-Station-243541495

emmesey

"W remake ' u tego filmu" taaaaaa...

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Coś się nie zgadza?

emmesey

trochę. ale po kolei - czy polskie "Ogniem i mieczem" z 1999 to remake włoskiej produkcji z 1963 roku?

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Nie wiem, bo nie oglądałam "Ogniem i mieczem".

emmesey

cóż za wymijająca odpowiedź, niemniej przyjmuję, że dostrzeżono istotę popełnionego błędu - ekranizacja to ekranizacja.

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Aaa no tak, mój błąd...

ocenił(a) film na 10
emmesey

Chociaż to właściwie nie ma większego znaczenia - wiele osób mówi, że jest to film, a nie ekranizacja - to po prostu nie jest takie strasznie ważne.

emmesey

Przyznaję, że widziałam urywki i jednej i drugiej wersji i szwedzka jest zdecydowanie lepsza, chociaż uważam, że i tak warto jest najpierw zajrzeć do książki a dopiero potem obejrzeć film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones