PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464544}

Pozwól mi wejść

Låt den rätte komma in
6,7 39 850
ocen
6,7 10 1 39850
6,9 17
ocen krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

Poruszył mnie dogłębnie a nie oczekiwałem tego od niego. Spodziewałem się ambitniejszego filmu grozy a tu dostałem najzwyklej młotem w łeb.
Wszystko niby takie spokojne prowadzone w wolnym tempie wręcz flegmatycznie (ujęte wszystko w pięknych zdjęciach) kontrastują z nagłymi wybuchami przemocy a jednak Pozwól mi wejść pozostawia po sobie nieodparte wrażenie filmu poruszającego, smutnego a jednocześnie bardzo niepokojącego w dodatku zostawia widza z tyloma pytaniami
- czy stary facet od Eli był tylko opiekunem czy jednak pedofilem
- czy wampir czuł coś do Oscara czy było to zwykłe wyrachowanie
- czy te wszystkie „ludzkie odruchy” Eli były prawdziwe czy tylko wyuczone by znaleźć sobie nowego opiekuna
Można by jeszcze wymieniać jednak też można się spytać o czym jest ten film ? I można dalej się głowić czy o dorastaniu, pierwszej miłości czy wręcz miłości niemożliwej, zemście, upokorzeniu które wywołuje agresję ale jednak przede wszystkim przeraźliwej samotności w której tkwią mali bohaterowie.
>Świetne tez jest to że Alfredson wciąga widza pewną pułapkę pod koniec kiedy to Oscar jest topiony w basenie... któż wtedy nie chciał żeby z pomocą przyszła mu Eli a przecież każdy doskonale wiedział czym to się skończy...
Chaotyczne te moje wypociny jednak na koniec powiem tylko tyle że dla takich filmów warto być kinomanem i kropka. 10/10 + ulubione.

ocenił(a) film na 9
Kilinski

"wypociny" godne uwagi, zarówno jak i ekranizacja ;)

Bulvie

ten stary facet to chyba były, że tak powiem facet tej Eli. Był o nią zazdrosny, pytał sie co jeszcze ona w nim widzi, poświęcił dla niej życie, w pewnym momencie dziewczynka objawila sie też jako dużo starsza kobieta, w wieku tego dziadka

ocenił(a) film na 10
kama_pink

Tak jakby drugi Oscar tylko, że jego poprzednik :)

Kilinski

zgadzam się,poruszający i świetnie zgrany film !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones