PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8867}
6,4 39 388
ocen
6,4 10 1 39388
5,6 11
ocen krytyków
Predator 2
powrót do forum filmu Predator 2

Nie mogę uwierzyć że przy tak poważnej produkcji mogło dojść do tak spektakularnego błędu jakiego dopuścili się twórcy Predatora 2. Mianowicie chodzi mi o widok z oczu Predatora który po zdjęciu maski nadal widział tak jakby miał ją założoną a jak pamiętamy z części pierwszej po jej zdjęciu widzi zupełnie inaczej ( Prawie nic nie widzi, wszystko na czerwono ). Mimo iż darzę ten sequel ogromnym sentymentem i sympatią fakt tej wpadki zupełnie dyskredytuje ten film i jego twórców. A tak na marginesie to gdy puszczają ten film w tv, bądź oglądam go na dvd to płakać mi się chce słuchając lektora, co z kolei dyskredytuje naszych tłumaczy jako poważnych wykonawców swego zawodu. Najlepsze tłumaczenie miała wersja z vhsów i tylko taką wam polecam lub po prostu bez lektora, gdzyż galeria wulgaryzmów w tym filmie jest naprawdę imponująca i to czysta przyjemność posłuchać tego w oryginale :)

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

moja jest z Knapikiem i słowa na K czy S to czyta normalka wiec podpisuje sie pod tematem.

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

1 wpadka 2sekundowa dyskredytuje film i twórców... Bo ile tam jest tego błedu?

Ja p...le. A jakby wycięli to ujęcie to już byłoby git?

shamar

Akurat to nie jest wpadka dwu sekundowa ponieważ zdjęcie maski następuje w kulminacyjnym momencie filmu i od tamtej chwili jest sporo ujęć " z oczu predatora " i w tedy widać doskonale ten błąd. Gdyby był dwu sekundowy nikt by nie zwrócił na to uwagi, widocznie nie oglądałeś filmu uważnie co w sumie nie jest grzechem bo nie o to chodzi. Po prostu lubię się czepiać i fakt tej wpadki nieco mnie drażni.

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

Oglądałem ten film z 10 razy. Ale ostatni raz lata temu.
I nie mam z tym problemu.

shamar

Ja w sumie dopiero jakoś ostatnio oglądając sobie o tym pomyślałem i dopiero wtedy zaczęło mi przeszkadzać, bo wcześniej miałem to gdzieś. Starzeje się i zaczynam zrzędzić nieco. A widziałeś "alternatywne zakończenie" z tańczącymi Predatorami ? Dobra scena, polecam :)

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

Ja zrzędzę bardziej ale na ten film nie mogę bo sporo się naczekałem na oficjkalne wydanie w Polsce. Wcześniej miałem tylko denną kopię na kasecie. Dłużej tylko na "Koszmar 4".

Oczywiście, że nam alternatywne zakończenie :)

shamar

"Koszmar 4" ? Ja miałem na vhsie po niemiecku bo u nas w tv zawsze leciała 1,2,3 i 5 a w okolicznych wypożyczalniach jak na złość układ był podobny. W zasadzie na dvd dopiero pare lat temu obejrzałem. Też klasyk jakby nie patrzeć :)

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

"Ja miałem na vhsie po niemiecku bo u nas w tv zawsze leciała 1,2,3 i 5 "

Heh.. Dokładnie, dokładnie. Te głupie dziady nigdy nie puszczały 4. Ja ją miałem dawniej, razem ze starymi, w średniej kopii z napisami u dołu "property of". Innej kopi wtedy nie było. Później kaseta poszła do kogoś innego bo skąd miałem wiedzieć, że przez lata ten film nie wyjdzie oficjalnie w Polsce.
Też po latach czekania w końcu nagrałem z niemieckiego chyba RTLu czu Pro7 ale oni puszczali zawsze ocenzurowane.

To były czasy... Nie to, co teraz gdzie najbardziej niespotykany film można znaleźć w parę minut. Przynajmniej większość.

shamar

No mi właśnie też brakuje tych starych czasów. Poszukiwanie, nagrywanie, przegrywanie i oglądanie filmów na vhs to było swego rodzaju wydarzenie, szczególnie jakiegoś hitu, a teraz każdy wszystko ściąga i filmy nie zapadają tak w pamięć jak kiedyś. A to że są po prostu słabe i nie zasługują na zapamiętanie to już inna sprawa. Predka 2 też miałem wpierw po niemiecku z cenzurą. Wkurzało mnie to bo na niemieckich kanałach naprawdę wszystko leciało tylko ten dubbing i cenzura. Ale było jakoś tak inaczej. a co do tych koszmarów to nawet próbowałem się dowiedzieć czemu zawsze leciały te cztery części bez 4 i 6 ale niestety nic nie wskórałem. od lat się nad tym zastanawiam :)

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

U mnie jeszcze leży dekoder do kodowanych kaset :)

Braki brakiem ale teraz na YT możesz obejzreć kilka mało znanych starych filmów.

W sumie jest lepiej :)

shamar

Mi się nie podoba że wszystko jest tak łatwo dostępne i w ogóle, ale to kwestia indywidualna. Oczywiście internet ułatwił nam życie ale też zniewolił w pewien sposób. Mi brakuje ery VHSów i z nostalgią wspominam te czasy. Ale YT trzeba oddać chwałę bo obejrzałem tam sporo materiałów z cyklu " The making of ... " których normalnie w życiu bym nie obejrzał, bo po prostu nie stać mnie na kupowanie specjalnych edycji moich ulubionych filmów na DVD bądź Blu Rayu, a tak wszystko jest za free :)

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

Zważ na to, że często w necie są rzeczy, których nawet nie ma na dvd w Polsce.

No i "making ofy", których też nie ma na żadnych wydaniach.

maurycy_86

nie no to fakt, odje*&li manianę z tym zdjęciem maski

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

Pamiętaj , że Predator w drugiej części był znacznie lepszy i bardziej udoskonalony niż ten w pierwszej. Tak , więc widzenie bez maski nie na czerwono mogło być spowodowane właśnie takim ulepszeniem.

Krzychu_800

W sumie nigdy nie zastanawiałem się nad tym czy to był lepszy łowca. Sprzęt miał z pewnością lepszy ale szczerze mówiąc wątpię by o to chodziło. Wydaje mi się że po prostu to jest ich wpadka. Gdyby był tak udoskonalony to byłaby chociaż jakaś scenka jak aktywuje ten swój wzrok albo coś.

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

Z drugiej strony to dość wiekowy film i z powodu budżetu takiej sceny nie było. Np. w Predators pokazali jak potwór uruchamia statek i kieruje go w stronę Ziemii. Takiej sceny nie pokazali we wcześniejszych filmach. Budżet też ma na to wpływ. Po drugie być może twórcy chcieli aby Predator dotrwał do końca filmu i dlatego pojawiła się scena że ciągle widzi w podczerwieni. Gdyby widział na czerwono może główny bohater by go pokonał.

Krzychu_800

W sumie teoretyzować to możemy sobie możemy w nieskończoność. Kolega ma teorię z soczewkami. To raczej najmniej prawdopodobne. To już prędzej uwierzę w twoją o tym wyrównaniu szans.
Co do budżetu to pewnie masz rację. Z resztą kasa nie jest najważniejsza bo "Predators" to najsłabsza część z trylogii o łowcy a mieli wszystko by zrobić najlepszą. Nawet Rodrigueza jako scenarzystę. Jednak i to nie pomogło.

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

Dlatego , że to istna kopia oryginału z 1987 roku.

Krzychu_800

Kopia i to średnio udana . Nawet w "Predators" jest scena jak łowca nie ma maski przez chwile i tez widzi na czerwono także wpadka w dwójce jest oczywista.

maurycy_86

Ten predator nosil soczewki i nie musial miec zalozonej maski.

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

Predator w pierwszej czesci mial te same umiejetnosci i wyposazenie tyle ze dostosowal sie do ofiar i otoczenia...chcial sie sprawdzic w czesci drugiej nastepny musial uzywac gadzetow sam film pokazuje wojny gangow itp a skoro jest hunterem...

qudien

Czyli sugerujesz że to był zamierzony zabieg ?

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

No jasne przeciez w jedynce byl lowca bez problemu moglby powybijac och odrazu dzialkiem natomiast w 2 byl zwierzyna wiec musial uzyc wszystkiego co ma

ocenił(a) film na 7
maurycy_86

Ciebie dyskredytuje natomiast, że oglądasz filmy z lektorem.
Poważny kinoman ogląda tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową filmy. A nie jakieś zakłócanie aktora lektorami :)
Szczerze żadnego filmu nie oglądałem od 2001 roku z lektorem. To się mija z celem.

returner

Mówię jedynie o sentymencie do niektórych VHSowych wersji z legendarnymi lektorami. "Predator 2" jest jednym z tych właśnie filmów które miały kozackiego lektora i zawsze się to dobrze ogląda :)
Czasem coś tam oglądam z lektorem, przeważnie starsze filmy których w oryginalnych wersjach znaleźć nie mogę. Nowości to jednak 100 % z napisami :)

ocenił(a) film na 7
maurycy_86

Też się mi dobrze oglądało filmy z lektorem - zwłaszcza w okresie 1988-1994.
Niektóre wersje były kozacko tłumaczone. Dużo lepiej niż w tv, gdzie był przeważnie nudniejszy lektor i cenzura.
Ale od kiedy obejrzałem pierwszy raz film z napisami w domu w 2000 roku to już znienawidziłem lektora.
Wszystkie filmy jakie posiadam z okresu 1930-2018 mam w wersjach oryginalnych.
Także te filmy, które najpierw oglądało się na VHS - kino klasy B z lat 1980-1995.

Przykładowo - Szklana pułapka 1988 z lektorem niby zajebiście tłumaczona na wersji VHS,
ale z oryginalnym głosem bez zagłuszacza ogląda się przecież jeszcze lepiej.
Także każdy film "wersja z napisami" > "wersja z lektorem" > "wersja Tv"

returner

W weekend byłem na "The Predator" w kinie. Bardzo mnie zawiódł. Postanowiłem odświeżyć serię. Chyba teraz doceniam dwójkę jeszcze bardziej. To istna petarda ! Zjada na śniadanie dwa nowsze filmy. Obejrzałem oryginalną wersję nawet bez napisów. Kozackie teksty tam są. Polecam obejrzeć jeśli dawno nie oglądałeś.

ocenił(a) film na 8
maurycy_86

Też byłem na Predatorze z tego roku... żałosne co zrobili z tą postacią. Siadam, płacze, oglądam stare Predatory i ściskam w ręce komiksy, bo nie wierze, że do tego doszło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones