PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 445
ocen
7,4 10 1 163445
7,3 28
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

Mam tu na myśli piracką wersję filmu jak czytał go bodajże Janusz Kozioł. Oglądałem w telewizji na Polsacie z lektorem - Mirosławem Buttą - kompletne dno. Jak oglądałem sprzed lat wersję z Panem Januszem to aż chciało się oglądać - dużo przekleństw i wspaniały klimat ten głos dawał. Jeśli ktoś ma wersję tą piracką to bardzo proszę o wpis tutaj kontaktu. Przykłady cytatów w filmie z tym lektorem:
"Ale masz ładny piep...ny krawacik"
"Czas wyjąć rozpier...acz"
"Jesteś ranny krwawisz - Nie mam czasu na krwawienie"
"Pokasz się ty skur...ynu"

dfcwin_2

Hej, czy posiadasz jeszcze wersje VHS Gliniarza z Beverly Hills 1? W pierwszej scenie podjeżdża radiowóz i policjant pyta: "Co tu robicie?" Co odpowiada Murphy? W sensie jak to czyta lektor? Poszukuję od dawna wersji którą widziałem 1 raz w życiu na TVP 1 w latach 90... Najlepsza na świecie... Chętnie zapłacę za zgranie na płytę jeśli to to...
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
W_B_

posiada tą wersję "Predatora" mój kuzyn. postaram się ją zdobyć,przegrać i wstawić na jakiś serwer. jeśli to zrobię to odezwę się na tym forum. pozdro all

użytkownik usunięty
qlimaxhardstyle

http://www.youtube.com/watch?v=x0dIl7kr7tM

3 minuty z wersji, którą czytał Janusz Kozioł. Tak w ogóle to ta wersja, mimo że fajna i klimatyczna, jest pełna absurdalnych błędów w tłumaczeniu. Ale nie ma tam żadnego "rozpier*alacza". Z tego co mi wiadomo były chyba dwie wersje tłumaczenia z tym lektorem, więc może ta kwestia pojawia się w tej drugiej.

witam. masz może cały film z lektorem Janusza Kozioła?

chętnie bym obejrzał. dzięki za info. :)

ocenił(a) film na 10
johnnybegood

Nie pamiętam kto czytał na filmie który miałem na VHS to był chyba pierwszy raz gdy leciał w telewizji strasznie późno - do dziś pamiętam jak siedziałem i czekałem by włączyć nagrywanie - ale to był najlepszy lektor jaki czytał kiedykolwiek ten film i gdybym jeszcze kiedyś miał go obejrzeć z lektorem to tylko tę wersję, Reszta która robiła to potem strasznie mnie drażniła.

ocenił(a) film na 9
Sonny_Crockett

a miałem kiedyś fajną wersję sprzed 15stu lat chyba z polsatu bodajże. Miałem na VHS ale jakaś wsza mi ją zniszczyła .
To była kultowa wersja tłumaczenia czyli :

- czas wyciągnąć usypiacz ...czas wyrównać rachunki . (usypiacz słyszałem tylko w tej wersji )
- nie obchodzi mnie kim jesteś palancie ale jeszcze raz zrobisz taki numer, a poderżnę ci gardło i zostawie tutaj .
( Mac do Dillona , kiedy ten potknął się o gałąź )
- tam coś jest , czeka na nas.... to nie jest człowiek . (billy )
- wiem jedno majorze ,wpakowałem w niego całą serie i nic, żadna ziemska istota by tego nie przeżyła (Mac).
- .....ty krwawisz stary ....nie mam czasu na drobiazgi .....a masz czas przykucnąć ?

....tyle pamiętam bo nie widziałem tej kopii z 5-6 lat ale może dam do naprawy taśmę i będzie git. Nagrane miałem na dobrym sprzęcie to kopia jest super. Z tym lektorem film oglądało się wyśmienicie, a sam film oglądałem już chyba po raz 70siąty :)

ocenił(a) film na 10
mszaf

Ja posiadam jeszcze taką wersję (z nieznanym lektorem):

- bo kiedyś powiedziałem gdzieś, że jesteś najlepszy (chwila przed napinaniem bicków Dutcha i Dillona)
- co się stało? w CIA jest za dużo ołówków :D (j.w.)
- jesz z nami draniu, nie wiem kim jesteś tam, ale jak jeszcze raz zaczniesz hałasować, to ci upuszczę trochę krwi i zostawię tu, kapujesz? (Dillon potykający się o kłodę)
- ty przeklęty draniu (Dutch po zdjęciu maski przez Predatora)

użytkownik usunięty
Mani3k

hej,a byłbym zainteresowany tą sciezką.moge dostac??

ocenił(a) film na 10

Jestem w trakcie robienia synchro, trochę to potrwa bo jest roboty z tym audio.
Jak skończę mogę się podzielić.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Mani3k

fajnie by było, mam pirackie sciezki do innych filmów,
gdy bedzie gotowe ,napisz na emaila (w profilu podałem)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Nie wiesz skąd zdobyć tą wersję z Januszem Koziołem?
Muszę to zobaczyć, skoro takie fajne teksty tam są.

ocenił(a) film na 10
korndddd

taki ultramini fragment na razie znalazłem, biorę się za przekopywanie zasobów internetowych :)
https://www.youtube.com/watch?v=knDpiSkQfw4

ocenił(a) film na 10
korndddd

chyba chodzi o gryzonia

użytkownik usunięty
qlimaxhardstyle

można to jakos nabyć od ciebie??

ocenił(a) film na 8
W_B_

Ja nie mam żadnych dylematów z lektorem. Widziałem ten film po raz pierwszy w kinie, we wrześniu 1990 roku. Pierwsze wrażenie było oszałamiające, później oglądałem go jeszcze kilka razy w tv, ale to już nie było to samo...

ocenił(a) film na 10
W_B_

Tutaj próbka lektora VHS z mojej wersji Predatora, zsynchronizowane pod DVD.
http://www.youtube.com/watch?v=wmTHSnmnmlE

użytkownik usunięty
Mani3k

hej.widze,że synchro się udało,moge to jakos nabyc by sobie obejrzeć??
w moim profilu masz mój email.......czekam\
Pozdro all

W_B_

Witaj W.B mam pytanie posiadasz może Predatora z lektorem Janusz koziol bo cięzko dostać go ????

ocenił(a) film na 10
W_B_

Przyłączam się do prośby, podzieliłbyś się tym audio?
W zamian mogę dać również unikatowe audio innego lektora już gotowe pod DVD.
Jeden kolega który ma to audio mydlił mi oczy, że się podzieli, już wstawiał 'codziennie' i minęło 4 tygodnie a jego "wstawię jutro" już trwa 4 tygodnie, gardzę takimi ludźmi. Sorry.
Bądźmy koleżeńscy panowie. :)

użytkownik usunięty
W_B_

W UE obowiązuje kultura wypowiedzi - dzieci też mają dostęp do telewizora. Jak ci sie nie podoba to na Białoruś.

użytkownik usunięty
W_B_

http://www.facebook.com/pages/ERA-VHS/1384700525144155?ref=hl

Porównanie tłumaczeń lektorskich z Predatora (i nie tylko)

ocenił(a) film na 10
W_B_

No i na czym stanelo? Co z ta wersja z Koziolem po tylu latach? Juz jest bluray z magiczna jakoscia choc nie full hd,ale i tak masakra.Sa napisy, ale kto czyta to bym musial sprawdzic,bo to byl chyba montaz z bluraya usa a lektor i napisy z dawnego wydania dvd pl. Poszperam tez za roznymi innymi "wersjami" filmu w sieci,moze akurat(?) ;)

ocenił(a) film na 10
W_B_

To Maciej Gudowski- moze byc,ale... ;)

ocenił(a) film na 10
W_B_

Z w/w cytatow zgadza sie jeden czyli: - Nie mam czasu na krwawienie (napisy) a lektor: Nie mam czasu na glupoty. Oraz gdy nasz bohater zdejmuje maske Arni mowi: Ale z Ciebie brzydal. Napisy robil chyba ktos kto wie o co biega bo jest: - Ale z Ciebie brzydki suk..syn! ;) Czyli jest git a i glos pana Macieja.G tez jest ok.

użytkownik usunięty
W_B_

Wiem, że temat wygrzebany spod ziemi ale coś chcę sprostować. Pomijam kwestie dyskusji na temat oryginalnej ścieżki dźwiękowej i z lektorem - to dyskusja pozbawiona sensu. Dwie zupełnie inne bajki, do tego sentyment z jakim obdarzone są wersje z lektorem u nas ciężki jest do opisania, przez co ciężko o obiektywizm. Co nie znaczy, że od czasu do czasu sam z lektorem nie obejrzę jakiegoś filmu. Uwielbiam np. głos i sposób intonacji Jarka Łukomskiego i np. Mirosława Utty. Właśnie to sprostowanie, Utta a nie Butta.

W_B_

Tu jest cały film z Koziołem
www_cda_pl/video/62164047

konrad_lach

oczywiscie zamiast _ dajcie kropkę

ocenił(a) film na 10
W_B_

o to to to to to

W_B_

Jeśli szukacie takich klimatycznych wersji znajdzie cho...mika " Retro-Video". Tam znajdziecie customy z VHSów.
Predator jest nawet z paroma lektorami. Jest Mirosław Utta, Jest Tomasz Knapik, jest i Janusz Kozioł, nawet w dwóch pirackich wariantach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones