PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1450}
5,4 25 845
ocen
5,4 10 1 25845
3,8 6
ocen krytyków
Przedwiośnie
powrót do forum filmu Przedwiośnie

Witam, czy ktoś mógłby wypisać jakie są różnice miedzy książką a filmem "Przedwiośnie". Ponieważ potrzebuje je na plan mojej prezentacji

Matim

Ja też tego szukam. Mam pytanie: gdzie wpisujesz tytuły filmów: do literatury podmiotu czy przedmiotu (w bibliografii)?

samoticha

Jesli robisz różnice miedzy filmem, a książka to wpisujesz film i książkę w literaturę podmiotu. A resztę książek w literaturze przedmiotu

Matim

nie wpisuje się filmu.
samą literaturę.

samoticha

Literatura podmiotu to to na czym opierasz sie w swojej prezentacji jeżeli jest to film to wpisujesz film jeżeli jest to książka to książkę. Literatura przedmiotu to wszytko to co pomogą ci opracować temat czyli opracowania teoretyczno literackie, krytyka literacka, słowniki etc.

Pragnę zauważyć, że nie należy tu odczytywać słowa literatura dosłownie.

Matim

w filmie przedwiośnie jest inne zakończenie niż w książce

ocenił(a) film na 9
Matim

Tak, po pierwsze to początek kiedy Cezary Baryka z kolegami spogląda na statki i przechodzi dziewczyna ubrana na czarno, w książce Cezary widział ją jak pracował przy "sprzątaniu" ciał zabitych, ona też zginęła. A po drugie to zakończenie, w filmie Cezary umiera postrzelony przy Belwederze, a w książce jest tylko jego wymarsz w to miejsce i akcja się urywa...

ocenił(a) film na 7
Susan_Eva

dużo jest różnic.. pominięte są różne wątki, drobne, ale zawsze..
brak tego jak BAryka po raz pierwszy spotyka Wandę, jak Karolina po jego przybyciu odprowadza go na nocleg do Arianki, brak finalizacji wątku z Laurą, nie ma tego jak matka baryki ukrywa przed nim kosztownosci, jak Seweyn rozmawia z Cezarym o matce.. naprawde jest tego wiele..

joanna88

Ale to są raczej takie pomniejsze sprawy.Trudno jest w filmie ukazać każdy szczegół jaki był w książce :) Książka czy film,które lepsze? Dla mnie chyba jednak książka

Ajinur

mnie się podobał zarówno film jak i książka, ale film uważam że był bardzo dobry. adaptacja udała się swietnie jest parę różnic ale nie ma co się bardzo czepiać, w końcu to nie ekranizacja:)

ocenił(a) film na 8
Matim

Ja w ogóle oglądałam dużo skróconą wersję, całkowicie został pominięty wątek Nawłoci, a film kończy się, gdy Cezary wraca do Gajowca po wojnie, z jakimś orderem na piersi (zdaje się, że za uratowanie Hipolita) i wspominają matkę Czarusia.

Matim

Jeszcze jakieś różnice ?

ocenił(a) film na 3
Matim

Ponawiam prośbę o różnice, bo również mam temat z Przedwiośnia :)

Mada_gringo

proponuję szokujące rozwiązanie - przeczytać książkę i obejrzeć film, ewentualnie zreygnować z matury i isć do zawodówki

ocenił(a) film na 9
aniaokon

hahahah u made my day xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones