PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127138}
6,8 17
ocen
6,8 10 1 17
Przeznaczenie
powrót do forum filmu Przeznaczenie

Sześcioletni Zbyszek w drodze nad morze pobiegł za piłką, gdy pociąg stanął w polu. Rodzice początkowo niczego nie zauważyli, a późniejsze poszukiwania nie dały rezultatu. Tymczasem chłopca przygarnął stary rybak, mieszkający z wnuczką. Po jego śmierci dzieci trafiły do wędrownego kuglarza; musiały występować, narażając często swe zdrowie, a nawet życie . . . W czasie jednego z występów pijany kuglarz rani Martę. Dziewczynka zostaje oddana do sierocińca. Zbyszek jej szuka, aż wreszcie odnajduje. Minęły lata. Marta pisze autobiograficzną powieść, która zdobywa uznanie i rozgłos. Zbyszek jest inżynierem. Zaręcza się z piękną Nelly . . . Matka Zbyszka czyta powieść Marty i uświadamia sobie, że jej syn żyje. Rodzice uprzednio rozeszli się. Po wielu tarapatach wszyscy się odnajdują. Zaręczyny Zbyszka zostają zerwane, jako że Nelly jest siostrą Zbyszka (z pierwszego małżeństwa ojca). Marta i Zbyszek kochają się, bo nigdy kochać się nie przestali. A po dwóch latach nie było szczęśliwszych małżonków od tej pary, którą połączyło przeznaczenie.
Źródło: filmpolski.pl
Ktoś coś wie na temat jakiejkolwiek kopi ?

Neuromer

Film się najwyraźniej zachował, gdyż był wyświetlany na Plenerze filmowym w 2006 r: http://www.stopklatka.pl/imprezy/impreza.asp?ii=3788
Fragmenty umieszczone na yt: http://www.youtube.com/watch?v=DrIhxupjdjM&feature=channel_video_title

użytkownik usunięty
DEPPort_to_BURTONland

Czy znajdę gdzieś cały film? Poki co moje poszukiwania są bezowocne -_-

Dzisiaj w kinie Iluzjon w Warszawie z muzyką na żywo:)

krysiron

Zazdraszczam tym co mogą być......

Neuromer

Na szczęście dzisiaj mogę, ale już sobotnie seanse Święta Niemego Kina niestety mi przepadną.

Neuromer

Chyba jednak polska kopia filmu się nie zachowała, bo puszczali stare 35mm, ale sprowadzone z Czech.
Co do filmu: sprawnie opowiedziana historia, świetne dzieciaki w rolach głównych i dużo zaskakującego humoru, w kontekście raczej smutnej historii. Ogólnie pierwsza część filmu z dzieciakami podobała mi się bardziej, bo w drugiej część wkradł się wątek romansowy.
No i świetna jazzowa muzyka na żywo, ale to już nie zasługa filmu:)

krysiron

Dzięki za streszczenie ;) , mam nadzieje że kiedyś go gdzieś zobaczę.

Neuromer

Miało być coś więcej niż streszczenie:(

krysiron

No i było ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones