PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812823}

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
5,9 64 038
ocen
5,9 10 1 64038
5,3 49
ocen krytyków
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
powrót do forum filmu Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Nie wiem jak opisać to co czuje, ale to było naprawdę coś pięknego i brutalnego, wiedziałem że Margot i jej Harley nas rozwali ale reszta ekipy skradła moje serce! Ta relacja między Black Mask a Victorem to wszystko czego potrzebowałem!

Kocham i taki GIRLSPOWER chce cały czas oglądać.PERIODT

użytkownik usunięty

Pi.er.dolone tępaki w tym internecie sami znawcy a jak cos im sie chce wytlumaczyc to od razu hejt i atak wiec sie ku.rwo jedna z druga nie dziw ze jest reakcja na pierd.dolenie wasze zaslepione najmadrzejsze pedaly ze wsi

użytkownik usunięty

Utwierdzasz mnie tylko w moich przekonaniach

użytkownik usunięty

rzeczowe arguementy w filmie science fiction nosz k.uuuuurwaaaaa

użytkownik usunięty

Do dyskusji o propagandzie ułomie :)

użytkownik usunięty

ty sam siejesz tutaj propagande dałnie zje.bany. a teraz czesc nie pisz do mnie wypiertalaj juz

użytkownik usunięty

XDDDD

użytkownik usunięty

Usuń konto

użytkownik usunięty

Poza tym filmy sci-fi też mają logikę.
Coraz bardziej wierze w to że naprawde masz 3 IQ

użytkownik usunięty

no to odpal misia uszatka i tez napi.erdalaj tam polityka zjeba.ny debilu

użytkownik usunięty

Jprl naprawde ?
Ile ty masz lat?

użytkownik usunięty

Chu.j cie obchodzi ile mam lat na pewno wiecej niz ty pajacu

użytkownik usunięty

Pierd.olisz takie bzdury.
On miał zupełną rację cham, burak, prostak

użytkownik usunięty

dobra to sie umówcie i wyliz mu dupe lol NARA smieciu

użytkownik usunięty

XDDDDDDDDD
tu już lepiej nie dyskutować

użytkownik usunięty

Tracę IQ jak rozmawiam z takim ku.rwa tępym gruzem

użytkownik usunięty

Zeby cos stracic to trzeba to miec a ty jestes glupszy od psychicznie chorej malpy buahhaha

użytkownik usunięty

Poziom intelektualny jaki sobą prezentujesz jest na bardzo niskim poziomie, nie potrafisz pojąć że jesteś debilem i szukasz atencji obrażając ludzi mądrzejszych od ciebie

użytkownik usunięty

sram na twoje wypociny i madrosci

użytkownik usunięty

przypominam ze ja tylko zwrocilem uwage temu gamoionowi zeby ograniczyl polityke a bardziej cieszyl sie filmem i rozrywka w tym popieprzonym swiecie on natomiast od razu sie zesral do mnie wyzywajac mnie od frajerow nie znajac znaczenia tego slowa do tego dolaczyles sie ty jako typowy dziw.ko typ

użytkownik usunięty

ten mackicki to buras jakich mało szkoda sobie na niego marnować czas

użytkownik usunięty

Masz rację :)

użytkownik usunięty

faktycznie dlatego wymiencie sie telefonami zrobcie ustawke odpalcie kolargola i siusiakami sie ocierajcie mowiac sobie na uszko jak to jest tutaj politycznie w tej bajce

użytkownik usunięty

chłopczyku to musi być dla ciebie bardzo frustrujące że twoje pociski level gimnazjum nikogo nie ruszają. Ciekawi mnie tylko czemu jesteś tak zafiksowany na temacie zabaw cudzymi siusiakami. Chyba ktoś tutaj próbuje cisnąć próbując wyzywać od pedałów bo myśli, że to najgorszy możliwy pocisk bo sam ma homoseksualne zapędy i się ich wstydzi. Nie przeszkadza mi, że jesteś skrytym gejem. Jestem tolerancyjny. Przeszkadza mi, że jesteś takim frajerem który próbuje innych obrazić wyzywając od gejów choć sam jest gejem.

Zdradzę ci pewien sekret zakompleksiona męska suczko. Nikogo inteligentnego i znającego swoją wartość nie obrazisz takimi tekstami. Tylko takie porażki życiowe jak ty, wstydzące się samego siebie przed samym sobą próbują podnieść swoją wartość w swoich własnych oczach atakując buracko innych.

Powodzenia w próbach pojechania mi - idiota nie jest w stanie mnie obrazić. Jest w stanie co najwyżej desperacko i nieskutecznie próbować. Natomiast tobie pojechać jest banalnie bo wystarczy malutki pocisk i płaczesz i miotasz się z gimbusiarskimi pociskami nawiązującymi do wspomnianych zabaw cudzymi pisorkami. Twoja mama byłaby bardzo smutna jakby wiedziała, że na forum filmowym spędziłeś 10x więcej czasu pisąć i macaniu się z innymi facetami niż o filmach. Ale z drugiej strony jeżeli ktoś jest twoim rodzicem to pewnie przywykł do rozczarowań.

użytkownik usunięty

Jakbym nie byl w stanie cie obrazic konfidencki cwelu to bys nie wysral takiego peanu na moja czesc. Jedno co musze ci przyznac to masz talent do pisania ktory marnujesz na pier.dolenie bzdur

użytkownik usunięty

jakbyś nie zauważył frajerku to na wiele okazji piszę peany. Nie schlebiaj sobie chłopczyku. I wydaje mi się, że już to tłumaczyłem - informacja której twój ograniczony umysł nie potrafi pojąć nie musi być bzdurą. Niżej masz temat "polityka w BoP" rozpisany. Nie każdemu się chce czytać takie długie teksty, nie każdy kto przeczyta ten zrozumie. Aczkolwiek serio przypuszczasz, że w tym temacie moje argumenty - jak by ich wagi ktoś subiektywnie nie oceniał - mogą przegrać z twoim rzucaniem kiepskich pocisków o macaniu męskich dzyndzelków? Cóż pomarzyć dobra rzecz

użytkownik usunięty

dobra skonczmy juz ten temat prowadzacy donikąd bo sie zesikasz dzieciaku w udowadnianiu czegos tam co sobie ubzdurales lol

użytkownik usunięty

X K*RWA D

użytkownik usunięty

naprawde mózgu nie masz małpo zasrana

użytkownik usunięty

jeszcze cos tam sapiesz do mnie k,urwo biedaku?

użytkownik usunięty

małpa naćpana

ocenił(a) film na 7

Jak już pisałam, cała promocja mnie ominęła, więc oceniam tylko "goły" film. 7/10 to maksymalna ocena, jaką mogłam mu dać. Było kilka scen "przefajnowanych", które można byłoby trochę skrócić. Cały film bardzo kolorowy, przyjemny dla oka, ale tylko tyle, do obejrzenia i zapomnienia. Najfajniejsza rzecz- aktorka grająca Black Canary sama zaśpiewała piosenkę w barze, i świetnie jej to wyszło.

użytkownik usunięty
Vespera

Nie musisz się tłumaczyć masz pełne prawo lubić ten film i nie skupiać na jego otoczce. Jeżeli jesteś ciekawa sprawy serio wygoogluj sobie wypowiedzi ewana mc gregora o tym filmie które publikowane były przed premierą. Nie namawiam, prawda niby rzecz szlachetna, ale czasami szczęścia nie daje. Ja od niemal 3 lat nie potrafię oglądać niektórych "gołych" filmów.

Na swoją obronę dodam jeszcze jedno oprócz tego co pisałem wcześniej, że się nie doszukuję podtekstów politycznych w filmach tylko wytykam tam gdzie są i nikt kto je tam umieścił się z tym nie kryje. Jeszcze parę lat temu też patrzyłem na ludzi piszących o filmach niszczonych przez idelogiczny fanatyzm twórców jak na wariatów. To się zmieniło po premierze TLJ. Film mi się nie podobał, mam mu wiele do zarzucenia. Twórcy filmu i media przez nich kontrolowane przypisały każdemu kto krytykował TLJ łatkę incela, seksisty, rasisty - zasadniczo naziola. I prowadziły narrację sprowadzającą się do "ten film jest świetny więc nie można mu nic obiektywnie zarzucić więc ci którym się nie podoba nie lubią go bo obsada jest kolorowa a główną rolę gra kobieta". I dla jasności - nigdy takich zarzutów wobec tego filmu nie wysunąłem i nie znam nikogo kto by to zrobił. Mam 100 innych ale akurat nie te. A jednak ktoś akurat takie sobie za mnie z tyłka wyjął. I nie walczył z faktycznymi zarzutami przeciwników filmu tylko tymi zmyślonymi przez samego siebie. To zresztą typowe chociaż bardziej dla idiotów dyskutujących w sieci - 90% ludzi którzy się ze mną kłócą nie odpowiada na moje argumenty tylko wymyśla coś czego nie powiedziałem i dyskutuje z tym^^ Anyway TLJ dało mi do myślenia. Dopiero potem odkryłem, że rok wcześniej podobnie było z Ghost Busters. Filmem który też mi się nie podobał, ale mniej mnie obchodził więc nie brałem udziału w sporach o niego. W każdym razie paul feig reżyser tego gniota uparcie głosił, że jego film jest krytykowany wyłącznie przez seksistów którym przeszkadza kobieca obsada (jakby był pozbawiony wad... a nie jest). Wtedy dopiero zaczynałem ogarniać o co chodzi i niewiele jeszcze rozumiałem. Od tamtej pory o tych filmach dowiedziałem się tyle, że ideologicznym aspekcie każdego z nich mogę napisać z marszu referat na 5 stron a4 w jakąś godzinkę. No w GB mniej niż w TLJ bo ten film mniej mnie obchodzi, SW jest dla mnie ważniejsze. Wiele rzeczy które niekoniecznie mi sie podobały ale nie rozumiałem kontekstu teraz potrafię wytłumaczyć (to co zrobiono z Lukiem, to, że leia żyła choć nie żyła aktorka ją grająca, czemu Rose w ogóle istnieje i czemu rey to merry sue - m.in.). A filmów i seriali które są niszczone bo ktoś pcha do nich na chama własną ideologię z uporem maniaka przybywa. Oprócz BoP wymienię choćby Dr Who, Batwoman, Watchmen, ostatni sezon gry o tron (akurat tutaj kwestia interpretacji nie pamiętam żadnej politycznej wypowiedzi twórców), Terminator dark fate, aniołki charliego (film podobnie jak bop reklamowany jako feministyczny i antymęski i podobnie jak przy bop po jego klęsce obwiniono o nią facetów), kapitan marvel, star trek picard... the list goes on and on...

użytkownik usunięty

Dyskusja zeszła nam na manowce troszke więc żeby ją uporządkować - w kwestii czy czyjaś ideologia/polityka miała wpływ na Birds of Prey.

Tutaj skupiłem się na temacie marketingu. Film reklamowano jako profeministyczny, antymęski, mający pokazać światu prawdziwe oblicze facetów (czytaj źli i podli) widać to po wywiadach Ewana Mcgregora który niejednokrotnie jak katarynka powtarzał, że taki właśnie wydźwięk ma ten film, taką rolę gra jego bohater i on jest dumny z tego, że może na przykładzie swojej postaci pokazać z kim biedne kobiety muszą użerać się na co dzień. Sugerując, że przerysowane czarne charaktery z tego filmu to dla zwykłych kobiet typowe zjawisko w codziennym życiu.

ten marketing nie był skuteczny - odstraszył wielu potencjalnych widzów i jest jedną z przyczyn klęski filmu w box office. Uważam, że już ten przykład dowodzi, że polityka/ideologia wpłynęła na film, ale to nie jest koniec tematu.

Reżyserka BoP jakieś 2 tygodnie temu pochwaliła się jak przeforsowała jego projekt. Na spotkaniu z szychami Warnerbros (pitch meeting) myślicie, że przedstawiła jakich chce bohaterów pokazać i jaką historię opowiedzieć? Tak wskazywałaby logika. Prawda jest taka, że ta pani puściła filmik w którym pokazała kompilację scen w których faceci traktują kobiety jak śmieci. Najważniejsza to tramp mówiący o macaniu c*p wykorzystując pozycję i kasę. Pokaz filmu zwieńczyła hasłem, że jej film ma rozbić patriarchat. To była prezentacja pomysłu na BoP na podstawie której film przeforsowano i utopiono w nim prawie 100 baniek.

Mam pytanie. Czy biorąc pod uwagę, że filmu nie nakręcono by opowiedzieć jakąkolwiek historię tylko po to żeby propagować czyjąś ideologię w tym wypadku sprowadzającą się do "kobiety są świetne i niewinne a faceci to ch*je" naprawdę uważacie, że zarzucanie temu filmowi niepotrzebnie nachalny polityczny kontekst jest kłamliwe z mojej strony?

Co byście powiedzieli gdyby ktoś próbował przeforsować film o facetach piorących kobiety po brzydko mówiąc ryjach i wykorzystał do tego kompilację scen w której pokazano głośne przykłady złych kobiet okrutnie traktujących miłych facetów. A truskawką na torcie w miejscu trampa (swoją drogą samo wykorzystanie trampa jako symbolu zła by coś sobie załatwić - wcale nie polityczne^^) byłyby nagrania w których wyszło na jaw, że to nie Johny Depp bił Amber Heard przez lata, ale to ona biła jego, znęcała się nad nim psychicznie, śmiała mu się w twarz, że jest ciotą bo daje się bić kobiecie bo chciała go sprowokować, ale Johny to dżentelmen i broniła go każda była partnerka przed oskarżeniami choć media go skazały jak tylko pojawiły się oskarżenia ze strony amber. Która wykorzystała media by opublikować zdjęcia na których wyglądała na ciężko pobitą dzięki profesjonalnej charakteryzacji. Która śmiała mu się w twarz, że żaden sąd mu nie uwierzy bo on jest facetem a ona kruchą kobietą i żyjemy w świecie w którym każdy będzie wolał uwierzyć jej. Która była największym symbolem ofiar przemocy domowej ostatnich lat na świecie, a okazała się potworem.

Dla jasności - nie przeszkadza mi to, że BoP to film o twardych babkach kopiących tyłki facetom. Przeszkadza mi, że jakaś kanalia postanowiła nakręcić film o twardych babkach piorących tyłki facetom bo próbuje wmówić światu, że wszystkie kobiety są super a wszyscy faceci są źli.

Możecie to uszanować, możecie się z tym nie zgadzać - wisi mi to bo prawda nie przestaje nią być tylko dlatego, że mniej osób w nią wierzy czy ją rozumie. I jeszcze raz z mojej strony szacun dla osób które pewnie nie wierzyły w to co piszę, ale nie zarzucały mi kłamstwa bo nie znały prawdy. Szanuję takie podejście. Nie szanuję burackich januszy internetów którzy żyją pod kloszem własnej ignorancji, nie wiedzą niczego o niczym a zarzucali mi pisanie nieprawdy na podstawie swojego własnego braku wiedzy na temat który poruszaliśmy innymi słowy jedyne argumenty jakie brali pod uwagę to to co o tej sprawie sami sobie zmyślili.

wschud

T H I S!

ocenił(a) film na 8
wschud

Totalnie się z tobą zgadzam. Według mnie, jak na razie to drugi najlepszy film od DC, zaraz po Jokerze.

użytkownik usunięty
Qamix

Nie widziałem Jokera ale założę się że tak jest

wschud

czemu napisałeś swój nick z błędem WCHUD a nie wschód

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones