PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811020}

Ray i Liz

Ray & Liz
6,3 847
ocen
6,3 10 1 847
7,3 10
ocen krytyków
Ray i Liz
powrót do forum filmu Ray i Liz

Takie historie dzieją się każdego dnia. Takie rodziny są wszędzie. Ludzie, którzy na pewno chcieli, żeby ich życie wyglądało inaczej, ale nie mieli, nie dostali (pewnie też od rodzin swojego pochodzenia) "fundamentów", żeby zbudować dla siebie lepszy świat. I są albo tak nieporadni jak Ray, albo tak wściekli jak Liz. Czuć, że na swój sposób się "kochają". Ale nikt nie nauczył ich być rodzicami. Oczywiście w takich sytuacjach najtragiczniejszy jest los dzieci - pozostawionych samych sobie, bez czułości, bez poczucia podstawowego bezpieczeństwa. I retoryczne chyba pytanie: jakie (z dużym prawdopodobieństwem) stworzą rodziny, jakie będzie ich życie? To film o dziedziczeniu biedy i beznadziei.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Świetnie napisane.

ocenił(a) film na 7
Mateusz313

:)) dzięki

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Zgadzam się na stówę. Właśnie o to chodzi w tym filmie!

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Na to ostatnie pytanie mogę ci odpowiedzieć: ich dzieci mogą stać się sławnymi fotografami i reżyserami;) Bo, co wydaje mi się, jeszcze bardziej wstrząsające - reżyser tego filmu oparł scenariusz na wspomnieniach z rodzinnego domu. Wcześniej zrobił sławną serię zdjęć Ray's a laugh o swoich patologicznych rodzicach - Rayu alkoholiku i Liz, agresywnej palaczce. Sam film zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale jak dowiedziałam się, że to jest oparte na wspomnieniach twórcy, to tym trudniej mi się otrząsnąć. Porównanie do Kafarnaum bardzoj trafne. Dodałabym do tej stawki jeszcze amerykańskie The Florida Project.

ocenił(a) film na 7
nynavee

Dzięki. Nie sięgnęłam aż tak daleko w genezę filmu i nie miałam tej informacji. Można by pesymistycznie powiedzieć ; "wyjątek potwierdzający regułę". Ale chciałabym optymistycznie, że to nie wyrok, że można. I wiem, że można, bo spotykam takich ludzi na swojej drodze, ale niestety niewielu. Florida Project zapamiętam na zawsze.

ocenił(a) film na 9
nynavee

I inny jeszcze film o tzw. White Trash - American Honey

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Po obejrzeniu rodziny we wnętrzu nasuwa mi się jedna myśl - czy człowiek to brzmi dumnie !? 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones