PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1083}

Romeo musi umrzeć

Romeo Must Die
6,8 35 365
ocen
6,8 10 1 35365
Romeo musi umrzeć
powrót do forum filmu Romeo musi umrzeć

:)

ocenił(a) film na 10

Film fajny. Piosenki Aaliyah po prostu zarąbiste. Jet pobił paru gości. Tylko nie mogła bym sobie
wyobrazić tego jak Jet całuje Aaliyah na końcu filmu.

ocenił(a) film na 10
karcia6666

"mogłabym"

karcia6666

W ogóle nie było między nimi "chemii". No i niestety róznica wieku - Jet Li przy Aaliyah wyglądał bardzo staro. Dodatkowo drażnił mnie nadmierny makijaż Aaliyah, zwłaszcza gdy zaczęła płakać - biorę jednak poprawkę na karb "wywiadu środowiskowego" (patrzę na Lil Kim albo Nicki MInaj, najwyraźniej w środowisku hip hopowym dziewczyny tak się malują). Oboje grali badzo dobrze, ale trudno było uwierzyć, że coś między nimi było. Tytuł wskazywałby na wielki romans, a oni raczej byli ziomalami :)

ocenił(a) film na 6
Szarobure

A tytuł nie wskazywał przypadkiem, że historia dwóch skłóconych rodzin, których dzieci łączy serdeczne uczucie jest archetypiczna? Że "Romeo i Julia" Szekspira to opowieść na tyle uniwersalna, że imię jej bohatera stało się frazeologizmem? Ten film to taka przecież trochę uwspółcześniona i mniej drastyczna wersja sztuki Anglika. Pozdrawiam.

ruararta

Ależ archetyp Romea i Julii to archetyp kochanków. A ja tutaj nie dostrzegłam między nimi miłości. Byli ze skłóconych rodzin, owszem, ale miłóści nie widziałam. I nie chodzi mi tu bynajmniej o jakąś erotykę, ale o uczucie. Większość uwspółcześnionych wersji Romea i Julii (np ta Luhrmanna) jednak te uczucia były bardzo wyraźne. Tak samo w West Side Story :).

ocenił(a) film na 6
Szarobure

Wiem, o co Ci chodzi. Jednak nie pisałam o realizacji, ale o tytule, który moim zdaniem wcale nie wskazuje na wielki romans, tylko na kolejne nawiązanie do Szekspira.

ruararta

No dobrze, na nawiązanie do Szekspira - ale na czym nawiązanie ma polegać, jeżeli sztuka opowiada o parze zakochanych? :) a tam nie ma zakochanych? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones