PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164}

Ronin

7,5 61 442
oceny
7,5 10 1 61442
7,0 12
ocen krytyków
Ronin
powrót do forum filmu Ronin

klapa

ocenił(a) film na 5

gdy zobaczyłem obsadę chciałem zobaczyć film. Gdy usłyszałem muzykę pomyślałem "to jest arcydzieło a ja jakimś cudem jeszcze tego nie zobaczyłem". No i zaczęło się. To, że Sean Bean przeżył to zły znak dla filmu. Mój ulubiony fragment to scena, w której tłumaczony jest tytuł filmu. Kawałek dialogu zostawił mnie z kilkusekundowym errorem" A:"na końcu popełnili sepuku" B: "to już mi sie nie podoba". Kilka sekund później B: "sepu co?" no i A tłumaczy co to sepuku. Wtf? To wiedział co to sepuku czy nie? To błąd w montażu? Druga niewytłumaczalna historia. Bohater patrzy przez aparat fotograficzny na dwóch kolesi, po czym przerwynik i jeszcze raz zbliżenie na 2 panów. Problem w tym, że w tym zbliżeniu patrzymy jakby z dołu a nasz bohater obserwuje z pierwszego piętra. W połączniu z tym, że pierwsza scena była kręcona z odpowiedniej perspektywy sprawia wrażenie fuszerki. Trzeci błąd to w jeden z ostatnich scen przybliżenie na samochód gdzie kamera traci ostrość i się trzęsie. Nie rozumiem tego bo gdyby te sceny wyciąć nic by to w historii nie zmieniło. Poza błędami jest dużo niedorzeczności. Po strzelaninie muszą się gdzies schronić bo coś poszło nie tak i w mieście jest pełno policji. Gdzie idą z kumplem, który ma rane postrzałową nogi? Do hotelu... Na bank nikt nie zauważy rany i na 100% policja nie będzie szukać w hotelu. Swoją drogą zabili wiele osób a nie używali rękawiczek czy kominiarek. Zostawili samochód z odciskami i uciekli. Mam wrażenie, że reżyser skupił się na całości i pominął szczegóły. Ciekawy motyw z tajemniczą skrzynką, dobra muzyka, śmietanka aktorów i jak dla mnie klapa. nie rozumiem tak dobrych ocen na filmwebie.

ocenił(a) film na 4
wezyr00

Zgadza się ja też nie rozumiem jak tak mocno średni film ma aż tak wysoką ocenę, chyba tylko za De Niro bo scenariuszowo to naprawdę bida....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones