PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431006}

Ruiny

The Ruins
5,2 25 529
ocen
5,2 10 1 25529
Ruiny
powrót do forum filmu Ruiny
ocenił(a) film na 6
Engilshman

MARICHNANEN

metito

Jesteś pewny?

ocenił(a) film na 5
Engilshman

Dokładnie: Marichnanen Równikowe, odmiana Zielona. Nie są rozpowszechniane ze względu na ich inteligencję i krwiożerczość. Rosną bardzo szybko, potrafią naśladować różne odgłosy. Można się na nie natknąć w tropikach.

Kaltinor

Możesz dać jakiś link potwierdzający Twoje informacje?

ocenił(a) film na 6
Kaltinor

Racja, moje niedopatrzenie, przepraszam i dziękuję że kolega wyżej mnie sprostował. Kiedyś przeczytałem na jakimś forum że to one spowodowały upadek południowoamerykańskich cywilizacji.

ocenił(a) film na 5
metito

Tak, też czytałem tamto forum. Szkoda, że już go nie ma (podobno nie płacili, ale nie wiem ile w tym prawdy). Był też zbiór tekstów na temat Marichnanen Równikowych. Nie pamiętam niestety autorów artykułów, ale na pewno miejscem wydania był Lwów. Jeśli chodzi o rok wydania to lata .90 ubiegłego wieku.
Co do upadku południowoamerykańskich cywilizacji, to prawda. Roślinka mocno dawała popalić Majom i Aztekom. W jednym z artykułów wyczytałem, że kilku żołnierzy Hernana Cortesa zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Przed śmiercią skarżyli się, że "winorośl rośnie im pod skórą". Masakra. Podczas sekcji zwłok (wiecie, w tamtych czasach były zupełnie inne niż teraz), faktycznie odnajdywano jakieś pędy. Jak wiecie z filmu tą roślinką można się, jakby to nazwać... zarazić. W innym artykule (i częściowo na wspomnianym forum) można było przeczytać o tym jak odebrał to Cortes. Spalił ich wszystkich żywcem, twierdząc, że zostali opętani przez Szatana.
Englishman, może napisz maila do bibliotek i uniwersytetów lwowskich i zapytaj o Marichnanen Równikowe. Koniecznie zapytaj o odmianę Zieloną. Muszą gdzieś mieć tą książkę. To bardzo ciekawy temat, którym obecnie niewielu się zajmuje. Jeśli zdołasz się coś dowiedzieć, napisz koniecznie. Ja i zapewne kolega metito też, jesteśmy bardzo ciekawi wyników Twoich dociekań naukowych. Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 5
Engilshman

kolego to ironia nabijaja sie z ciebie chodzi o marichuane , takiej rosliny jak w filmie po prostu nie ma sa liany , pnącza , storczyki . Ale rosliny które wrastaja w ludzka skóre :) i tam sie rozwijają no co ty . Własciciele postów wyzej po prostu chcieli ci przekazac ze po marichuanie mozesz miec podobne zjawiska do tych z filmu :) . Pozdrawiam

rio000

Wiem że grają wariata dlatego to ciągnąłem aby zobaczyć jak puszczą wodze fantazji :)

Engilshman

Na twoje głupie pytanie otrzymujesz głupie odpowiedzi.

bartoszcyc8

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Poza tym traktuję to z przymrużeniem oka ;)

Engilshman

Są głupie pytania, a ty dałeś tego przykład.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones